Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánban állás lehetőség?

Japánban állás lehetőség?

Figyelt kérdés

A tervem az, hogy a közép iskola után megszerezzek egy Kereskedelmi-marketing szakmát, és tovább tanuljak.

Mindenképp Japánba szeretnék költözni, ott dolgozni, es családot alapítani. A probléma az, hogy nem tudom milyen állás lehetőség lenne ott, és mi kell hozzá.


2012. febr. 5. 15:51
1 2
 1/15 anonim válasza:
12%
talán tudzs japánul, Mert annélkül nem fog menni.
2012. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Amikor bekerülsz főiskolára vagy egyetemre, tanuld meg a Japán nyelvet is. Ha megvan, a lehetőségeid korlátlanok.
2012. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Beszélek japánul, 4 éve kezdtem, autodidakta ként tanultam meg középszinten.

Azért érdekel mert nincsenek ''kapcsolataim'', ahogy a családom se milliomos. Épp ezért ha sikerül odáig eljutnom, hogy kimegyek, legyen legalább ötletem, hogy mivel lehet keresni magyarként, és minnél előbb dolgozni hova tudok elmenni. Hisz angol tanár mindig kell, de azt előnybe részesítik, ha angol, amerikai, vagy japán a tanár. Gazdasági szakmával mit érek Japánba?

2012. febr. 6. 00:59
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézegess japán álláshirdető oldalakat.Innen valszeg senki se fogja tudni neked megmondani hogy most milyen szakemberekre lenne szükség...eset próbálj a neten japánokkal ismerkedni ők biztos tudnak segíteni.
2012. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Szia! Ezen az oldalon vannak japán álláshirdetések külföldieknek.

[link]

Remélem tudtam segíteni.:)

2012. febr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
hmmmm... eleg elhivatottnak tunsz az orszag irant. Igy neked azt ajanlom, hogy szerezz egy japan osztondijat (ami sokkal konnyebb mint hinned), es jarj egyetemre japanban (igy a nyelv is perfekt lesz, es nem csak az anime dialektust fogod beszelni). Utana egy japan papirral 1000x konnyebben fogsz allast talalni japanban. (sot megjegyzem meg magyarorszagon is, mivel ez a palya elegge telitett, igy lenne valami amivel "kitunsz")
2012. febr. 23. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

És hogyan lehet ösztöndûíjat megpályázni?

am. nem az ,, animme nyelvrt beszélem, hanem a standard tókioi japánt, az animék nem kötnek le oly mértékben, mint a kalligráfia, bonsai, kúltúra, stb:-)

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszkat.

www.kalligrafiabonsai.blogspot.com

2012. febr. 23. 08:05
 8/15 anonim ***** válasza:

oke, bocsi, nem genyozasbol irtam a dialektust, hanem otthon tenyleg az a leggyakoribb modja a gyakorlasnak, hogy anime-t neznek.


Az osztondijakkal kapcs:

A nagyja ugy fogad, hogy magyar egyetemistakat fogadnak be kulfoldi egyetemek reszkepzesben. Rengeteg osztondij van amit meg lehet palyazni.

A masik lehetoseg, hogy eleve egy japan egyetemre felvetelizel. Az ottani osztondijakat, scholarship-eket, grant-eket a helyi egyetemen tudod megerdeklodni.


Ezen kivul, nem art a japan nagykovetsegen is megerdeklodni, hatha van valami ajanlatuk, ott is szoktak lenni osztondijak, palyazatok. [link]


Itt van 3 link, az elso 2 az egy nagyon ismert palyazat ide japanba, a masik meg egy bazihosszu lista mindenfele japan osztondijrol (aminek a felere valszeg nem leszel jogosult, de megis erdemes atnezni, mert vannak koztuk nagyon jok)


[link]

[link]


[link]

2012. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

meg annyi hogy pont van egy itt feb. 27ei hataridovel egy osztondij iden szeptembertol. Ha esetleg erdekel... sok sikert!


[link]

2012. febr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Viszont az egyetemekre nem elég a középszintű tudás. N2 az elvárt (vagy ami fölötte van az N1) a legtöbb egyetemen. Utánanéztem párnak, szóval tudom. Én is ott akarok tanulni élni meg minden. És ha 20 éves korod előtt mennél ki, akkor kell egy japán embert találnod, aki elvállalja, hogy felel érted, ugyan is Japánban 20 év után vagy csak nagykorú. Szóval ha 18 19 évesen leérettségizel, akkor is kell keresned valakit aki tartja a hátát ha hülyeséget csinálsz (És ennek az embernek Tokió közelében kell élnie, és állandóan elérhető kell hogy legyen). És a legtöbb egyetemre nem vesznek fel anélkül, hogy meg lenne hozzá a pénzügyi alapod. Szóval kell lennie a bankszámládon jó pár milliónak vagy pedig teljes állásban (!) dolgoznod is kell az egyetem mellett (Általában az ösztöndíj mellett is, és a részmunkaidő nem elfogadott) Ha elég szép vagy reklámokba mehetsz dolgozni, mert a reklámokban elég keresettek a szép európaiak. Vagy vannak külön éttermek, ahol csak direkt európaiakat foglalkoztatnak pincérlányként, oda lehet menni. Vagy találsz állást a szakmádon belül.

Remélem segítettem :)


16/L

2012. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!