Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánban állás lehetőség?

Japánban állás lehetőség?

Figyelt kérdés

A tervem az, hogy a közép iskola után megszerezzek egy Kereskedelmi-marketing szakmát, és tovább tanuljak.

Mindenképp Japánba szeretnék költözni, ott dolgozni, es családot alapítani. A probléma az, hogy nem tudom milyen állás lehetőség lenne ott, és mi kell hozzá.


2012. febr. 5. 15:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs elegseges nyelvtudas, akkor viszont magyar egyetemistakent erdemes reszkepzesben kimenni. Erre van egy csomo osztondij, es az angol nyelv eleg (viszont kint kotelezo japan nyelvorakra jarni akkor). Az osztondijat igy az alapitvanytol kapod, ahol palyaztal, illetve vagypedig a fogado egyetemtol, ha van a ket intezmeny kozott valami megallapodas. Nem kell kulon elmenni dolgozni akkor.
2012. febr. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ismerek pár japán lányt, akik számomra érthetetlen módon, Japánban, egyetemen tanulnak magyarul :D Azt mondták, habár kicsit, de van rá kereslet.
2012. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Az az igazság, hogy Japán-Angol tanárként nem fognak alkalmazni. Kivéve akkor, ha angol nyelvterületen éltél kint minimum 10 évet. Ha nem akk felejtsd el. Vannak elegen a világba akik jobban tudnak angolul mint te. Én 2 évet voltam Kanadában, folyékonyan beszélek angoul, de nem vennének fel ilyen állásra. Olyan állásokat keress, ahol nagy előnyöd van abból, h japánul és angolul beszélsz. Pl: próbálkozz szállodáknál, éttermeknél. Én voltam kint és alig beszélnek még a szállodában is angolul, de a nívósabb helyeken viszont elvárják, és tudják, hogy a túristák bizalmasabbak egy európaival aki beszél angolul, mint egy japánnal. Nekem is ez a tervem:) Remélem tudtam segíteni.
2014. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hello, ha érdekel segíthetek hogy tudsz dolgozni.

Én például Taiwanon tanulok + dolgozom, de tavasszal megyek Koreába is.

Tokyoban csak a reptéren voltam átszállás céljából amikor Tajvanra jöttem, de szerintem majd elnézek oda egy rövid kirándulásra céljából : )


A következőket úgy vedd figyelembe, hogy az alap követelmény hogy ismered a nyelvet. (Például én beszélek kínaiul, itt Tajvanon az az anyanyelv)


Nos a legjobb amit tehetsz, hogy beíratkozol egy nyelvi képzésre vagy egyetemi képzésre (az én esetem: International Business Administration szak angol nyelven), úgy megkapod a vízumot (amiről ahogy látom itt nem nagyon esett szó). Tanulás céljával utazol ki, tanulsz, de közben felrakod az önéletrajzod álláskereső oldalakra és elmész interjúra. Ha tényleg jól beszélsz japánul és tapasztalatod is van, fel fognak venni és a tartózkodásod is rendezve lesz. (Itt Tajvanon például imádják a fehér embereket, álláskeresés szempontjából előnyös).


20 / F

2014. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet?
2023. máj. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!