Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Izraelbe megéri kiköltözni?...

Izraelbe megéri kiköltözni? Hogy lehet ott megélni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 15:07
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:

Ha kapsz munkát és megélsz belőle, akkor megéri kiköltözni. Ha nem kapsz, akkor nem.

Megélni? Hát dolgozni kell... És nem csak dolgozgatni.

2012. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
ha még nem múltál el 26 éves, akkor be kell vonulnod a hadseregbe, férfiként 3, nőként 2 évre. a bevándorlókat egyébként támogatják (bár nem vagyok biztos benne, lehet csak a zsidó származásúakat), fél évig pénzt kapnak az államtól és héber tanfolyamra járhatnak. nem a legbiztonságosabb ország, mégiscsak közel-kelet... én voltam, de nem laknék ott... az mondjuk tény, hogy vannak gyönyörű helyek arrafelé (sivatag, holt-tenger...)
2012. júl. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az élelmiszerek nagyjából magyar áron vannak. A zöldség-gyümölcs viszont röhejesen olcsó. Két kg vegyes zöldség-gyümölcsért fizettem kint 600 Ft-nyi sékelt és néztem egy darabig, hogy elszámoltak-e valamit vagy tényleg ennyibe kerül. Ott mondjuk az alma egzotikus és drága .)


A kocsik négyszeres áron vannak a vám miatt. Az ingatlanok durván túlárazottak. Egy 30-40 nm-es kis lakás bérleti díja 150-200 e Ft körül van. Egy Budapesten 12 M-t érő lakás ott 45-50 M.


Az átlagfizetés 6000 sékel (kb. 360.000 Ft) körül van, tehát ennyi kell havonta egy szerény, de normális életvitelhez. Ez reálbérben megfelel egy magyar 120 ezres nettónak.

Munkaerőigény leginkább az egészségügyben és az IT szektorban van, ott jól lehet keresni.

2012. júl. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Izraelben élek. Pontosabban mire vagy kiváncsi? Írj privit. :D
2012. júl. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
két kg vegyes zöldséggyümölcsért egyáltalán nem kevés a 600 ft...
2012. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy olyan országban, ahol 230 e körül van a minimálbér és nagyjából annyira elég, mint az itthoni itt?

Szerintem nagyon is baráti ár. Ne magyar árakban gondolkodj, hanem az ottaniakhoz viszonyítva.

2012. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!