Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dél-Koreában tanulni vagy...

Dél-Koreában tanulni vagy dolgozni érdemesebb?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Egyiket sem. Maximum bejárni pár helyet, meg kimcsit enni. Kb. magyar életszínvonal van, amiért a magyarországi relatíve lébecolás helyett a beledet is kidolgozod.
2012. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Utolsó szerintem nem ugyanazon a Magyarországon élünk..

Dél-Koreában USA szintű életszínvonal van, ha nem jobb.

Tanulni akkor érdemes kimenned, ha megnyersz valamilyen ösztöndíjat amivel fizetik a sulit, mert a gatyádat is ráköltheted. Dolgozni pedig akkor érdemes, ha jól viseled a stresszt és persze ha felvesznek valamilyen munkahelyre.

2012. nov. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

"Dél-Koreában USA szintű életszínvonal van, ha nem jobb. "

Ezt te mire alapozod? Koreaban elsz?

Ha nem, akkor nem tudom minek beszelsz, olyanrol amit nem tapasztalsz a borodon.

Elso valaszolonak igaza van.

Csak akkor el valaki jol Koreaban, ha olyan az anyagi hattere (amiert valoban a beledet is kidolgozod),

amugy meg ugyanugy szivsz mint Magyarorszagon.

2012. nov. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem eggyiket sem. Nem olyan jók a fizetések. Maga a főváros elfogadható, de kicsit fura :D
2012. nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
20%

És te 3-as mire alapozod a véleményed? Talán te ott élsz?

Mert azt hiszem te tévedsz nagyobbat. Vagy mutass nekem egyetlem Magyar céget, terméket amit össze lehet hasonlítani a koreai Samsunggal vagy autókkal...

Persze ne a Suzukit, Mercedest hozd majd példának mert egyiksem magyar, csak bérmunkások dolgoznak benne. A Samsunghoz hasonlót meg már keresni sem érdemes magyarországon. A fejlettségi szintjéről csak annyit, hogy az amerikai Apple is a Samsungtól veszi a csippeket a cuccaiba, vagy vette ameddig összed nem vesztek.

A másik meg hogy dolgozni kell és alkotni, létrehozni valamit az persze sokakat rosszul érint. Hiszen a gyár arra való hogy lébecoljunk benne. Hát sajnos az eredménye meg is látszik. És a reménya változásra is nagyon nagyon messze van, köszönve ennek a mentalitásnak, ami persze kiváló a külföldieknek, hiszen egy csöppnyit aktualizálva a régi közmondást, magyarnak magyar a farkasa.

2012. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a 3-as ott él, már korábbi hozzászólásait is olvastam itt, egy Dél-Koreában élő magyar nő, aki hozzáment egy koreaihoz.
2012. nov. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Tobb eves Koreaban elesre alapozom a velemenyem.

Arra, hogy nap mint nap latom, hogy mi megy korulottem, hogy elnek az emberek itt Koreaban, milyen az anyagi helyzetuk.

Es most ne Gangnamrol beszeljuk!

Arra, hogy egy 8-9 oraban dolgozo irodai munkas koreai, nem keres tobbet mint egy Magyarorszagon 6 oraban dolgozo tanar.

Arra, hogy itt 1 db alma arabol otthon 1 kilot veszel.. es meg sorolhatnam....

Amugy meg az orszagot nem a Samsung iranyitja.

Az, hogy van egy jovedelmezo ceg az orszagban, nem jelenti, hogy abbol mindenki profital.

Raadasul fogalmad sincs mekkora Korea anyagi tartozasa, es mi megy itt gazdasagilag stb stb...

Csak arrol tudhatsz amit a magyar media elcseppent Korearol, ami vajmi keves informacio...

2012. nov. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2%
Én csak azt nem értem az ilyen és hasonló kérdésekre érkezett válaszoknál, hogy miért szól mindig mindegyik arról, hogy milyen az anyagi helyzet. Miért mindig a pénz a lényeg emberek? Igen oké, sokat kell gürizni, nagy a hajtás, stb.... nem élek ott, nem látok bele, aláírom. De talán vannak dolgok még ezen kívül is, ami lehet attól annyira vonzó, hogy valaki oda akarjon költözni. Nem a K-pop és nem a csillogás. Valami más, ami egyszerűen odavonzza az embert. A kérdezőnek pedig, ha van rá lehetőséged, szerintem mindenképpen tanulni menj ki. Úgy sokkal egyszerűbb kijutni, pl ha egyetemista vagy, vagy esetleg valami cserediákprogram keretében. :)
2012. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!