Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Jartatok mar Indiaban? Milyen...

Jartatok mar Indiaban? Milyen az indiai elet?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a választ. A szállást azért csak megoldom valahogy. Azért annak mindenképp örülök hogy nem a személyi biztonság miatt nem ajánlod Egyiptomot egyénileg. Mi kizárólag harmadik világbeli országokba járunk így egész komoly egészségügyi csomagunk van amibe vannak tűk és fecskendők is. Ezeket mindenhova visszük.
2014. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Yehudina ***** válasza:

Az eü. csomag rendben van, de a szállás??? El se tudom képzelni, hol lehet Egyiptomban úgy szállást kapni, h megérkezik vki a reptérre, és nem tudja, hogy onnan hogyan tovább? Az arab feliratokról nem is beszélve! Nekem volt egy kis gyakorlatom "kórházi látogatás"-ban is. Hát olyan piszkot, bűzt, szennyeződést, mint ott, legfeljebb csak képről láttam azt megelőzően. Nem hiszem, hogy az elmúlt néhány évben annyit változott volna a helyzet, hogy felzárkóztak európai szintre.

Ahol a mi szállásunk volt, az az Oázis nevű (talán 4-csillagos) szálloda, ahol önkiszolgáló reggeli és étlapról választható vacsora volt. Még ott is vigyáznunk kellett, hogy mit együnk, mert a kirakott ételek között egész furcsa, ismeretlen eredetű állati alkatrészek (is) jelen voltak, a kávé pocsék volt, a tea felismerhetetlen ízű lötty, az palackozott ivóvizet 2 US$-ért adták, de az is kétes eredetű volt és tömény birka-szag terjengett mindenütt. Értem ezalatt szállodán belül, valamint úton-útfélen.

Ezeket leszámítva a piramisok látványa csodálatos, azt látni kell! Elmondva, képről, filmről egészen más, mint közelről megtapogatva, megcsodálva. A Kairói Múzeum (amely magyar mérnök tervei alapján készült), olyan látványosságokat nyújt, amelyhez fogható sehol nincs. Ha azt mondom, hogy nem kívánkozom vissza Egyiptomba, az kizárólag a kosz, piszok és a nehéz levegő miatt van, no meg az arabok túlzott (tapogatózó) közvetlenségétől. De ha tehetném, még egyszer elmennék a múzeumba, ott töltenék egy egész napot, és még egyszer szívesen bóklásznék a piramisok körül.

2014. aug. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Néztem az agodan szállást pl Luxorban van egy csomó. Abu simbelben viszont csak kettő.

De ne csak off: azt hittük Indiában koszosak lesznek a szállások, beszereztünk még hálózsák betétet is aztán kiderült hogy Indiában voltak ár érték arányban a legjobb szállások.

2014. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Yehudina ***** válasza:
Luxort nem ismerem, mert csak Kairóban voltam, de hallottam az arab idegenvezetőtől (angolul), hogy igen felkapott hely. Odajárnak az olasz nők pasizini, ui. valami különleges adottságokkal rendelkeznek a luxoriak. A sofőr is luxori volt, de vele nem tudtam beszélni, mert csak arabul tudott. Tehát: aki nem beszél arabusul, az ne beszéljen arabusul.
2014. aug. 11. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!