Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ennyire rossz a helyzet Koreaban?

Ennyire rossz a helyzet Koreaban?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek kint tolteni egy kozepiskolai felevet Del-Koreaban (nem K-pop rajongo vagyok, egyszeruen erdekel az orszag es a kultura es esetleg a nyelvet is szeretnem egyetemen tanulni kesobb). Tudom, hogy 17 evesen eleg meredek a vilag masik felere koltozni egy idore, de paran olyanokat mondanak, hogy “uristen, nehogy menj, egy europai lanyt biztos eladnak prostinak meg ott vannak az eszakiak is, tuti lebombazzak oket, stb.” Es gondolom ezek elegge paranoid feltetelezesek, de peldaul az eszakiakkal tenyleg huzos a politikai viszony, ennek lehet valamilyen kovetkezmenye a kozeljovoben?
2019. jan. 22. 22:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Most azért lettem lepontozva, mert lemertem írni, hogy inkább maradjon itthon, rakjon le egy diplomát meg egy TEFL vizsgát és azzal aztán ki tud menni dolgozni angol tanárként? Az aztán logika.
2019. jan. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%
Ezek nem paranoid feltételezések, hanem baromságok. Dél-korea egy nagyon biztonságos ország.
2019. febr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!


1 évet töltöttem 16 évesen Japánban mint cserediák az AFS-szel.


Koreával kapcsolatban nem kell aggódni. Teljesen biztonságos ország. Nem adnak el prostinak és le sem bombáznak. Ésszel kell lenni, éjszaka nem mászkálni egyedül az utcán (amúgy sem engedik nagyon középiskolásoknak) de amúgy minden rendben.


Az egésszel kapcsolatban viszont nem ajánlom a fél évet. Tudom, ez a ti dolgotok, tudom, semmi közöm nincs hozzá, de nekem volt szerencsém egy egész évet tölteni külföldön és azt kell hogy mondjam, hogy kell az egy év. 6 hónap az pont annyi, hogy elkezd élvezni a helyet, hozzászokjál a nyelvhez és a kultúrához és túl tedd magad a kultúr shockon. Pont, amikor elindulna egy elképesztő növekedés akkor jönnél haza. Ha van rá lehetőséged, menj ki egy évre. Persze ez a családod anyagi hátterétől függ.


Ezen felül, ha beszélsz angolul akkor ajánlom az "Ask an AFSer" nevő Facebook csoportot. Sokan vagyunk benne, és régi diákok nagyon sokat segítenek újaknak.


Írj rám nyugodtan, ha kell még infó valamivel kapcsolatban.

2019. júl. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amúgy csak hogy megspóroljam neked a guglizást, nem mehetsz ki Koreába TEFL-el mert nem adnak rá vízumot. Az egyik alapvető dolog, ami kell az angol tanári vízumhoz, az egy Commonwealthes útlevél, magyarán US, UK, Canada, Australia, New Zealand, Singapore stb. Tanár vagy nem tanár, van képzés vagy nincs nem kapsz vízumot.
2019. júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha mégis kijutsz Dél-Koreába, csak egyre vigyázz, nehogy hozzáérj bárkihez is, pláne ne altájon, mert egyik olimpikonunk majdnem börtönbe került emiatt, zaklatásért. A háziállatokat se símogasd, pláne ne a makákókat, mert azoknak is vannak jogai.

Dél-Korea és Észak-Korea közt nem fog valószínűleg katonai konfliktus lenni, mivel Kína után Észak-Koreában van a világ második legnagyobb ritkaföldfém készlete, ami a hadiipar, űrhajózás, csúcstechnológiák gyártásaihoz szükségesek. Ezért találkozott Trump az óriásbébivel, nem a nagy megbékélés miatt. Amerikának és a háttérhatalomnak kell az Észak-koreai ásványkincs.

Ismereteim szerint az ottani erkölcsök nem ismerete nagyobb veszélyt jelent ennél.

2019. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!