Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Buenos Airesben jobb az élet,...

Buenos Airesben jobb az élet, mint Budapesten?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 23:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és ha ki akarsz utazni ne nyáron tedd, ne cseszd el ezzel a nyarad, ott akkor van tél :) 2008-ban láttam utoljára nyarat egészen 2010-ig :( Június elején mentem el, 25 fok volt amikor indultam, és indulás után pár nappal jött be nálunk a 30 fokos jó idő. Aztán szeptember 19-én jöttem vissza, addigra már 27 foknál nem melegedett be jobban az idő... Kint meg mikor megérkeztem 5 fok volt.. és egész idő alatt 10 és -3 között változgatott a hőmérséklet, végig nagykabátban voltam, sokat esett a hó, mégtöbbet a havas eső, meg a latyak... TÉLEN SZABAD CSAK MENNI most pl 33 fok van ott :)
2010. dec. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a válaszaidat ;)

és épp ezért szeretem amúgy Buenos Airest, mert én Európa-mániás vagyok, és hiába ez igencsak messze van tőle, de mégis tiszta Európa. szóval Buenos Aires nagyon megfogott. :D

2010. dec. 22. 11:50
 13/21 anonim válasza:
0%
Szívesen válaszolok, de előbb mondd meg Te, hogy Dawson Cityben jobb-e az élet vagy Győrzámolyon!
2010. dec. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%

"Argentinában a politikai helyzet elég rossz. Pesttől pedig sokkal szebb városaik vannak, még Európában is. Csak a pestiek vannak elájúlva a koszos,szmogos városuktól. Néhány szép épülettől még nem szép egyetlen város sem."

Brazíliát akartál írni ?

2010. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Az előző vagyok, és bocs, a kisunokám nem hagy írni.

Azt akartam kérdezni, hogy a brazil fővárosban miért sokkal jobb az életszínvonal, mint az argentin fővárosban ?

2010. dec. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
miért, ki mondta, hogy ott jobb? argentína gazdagabb ország.
2010. dec. 23. 14:22
 17/21 anonim ***** válasza:
Attol fugg mennyi penzed van,ez minden orszagra igaz.ha atlagmunkarol beszelunk ott is kb annyi mint itthon,a baratnom argentin recepcios egy fitnesszterembe havi 120ezret keres atszamolva,pesze minden joval olcsobb mint itthon.En Mexicoban eltem es szerintem jobb az elet mint itthon,mar csaka azert is mert teljesen mas az emberek mentalitasa en sokkal boldogabb voltam.A gazdagoknak,sofor,testor,szobalanyok,gyonyoru ettermek sokkal jobb kajak mint itthon,az emberek kedvesebbek,kozvetlenek.Imadom!
2010. dec. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag Mo. jobb:

8500USD vs. 13000 USD GDP.


HDI alapján is jobb, a HDI egy eletminőségre kitalált formula, az oktatás-egészségügytől a várható élettartamon át az időjárásig minden benne van.

Mo. HDI: 0,805 Argentína 0,775


Gini-koefficiens alapján ami a jövedelmek eloszlásának igazságosságát veszi figyelembe Mo. sokkal jobb hely:

0,45(arg) vs 0,25(mo) Nagyon lebutítva, itt az 1-es jelentené azt h minden pénz egy embernél van a 0, hogy mindenkinél ugyanannyi. A két érték között (arg vs mo)nem kétszeres, hanem nagyságrendnyi különbség van.

Argentínában hiányzik a középosztály, a jovedelmek 92%-val a lakosság felső 10%-a rendelkezik.

A bűnözés brutális Buenos Airesben: általánosak a lopások, betörések, emberrablások, a gyilkossági ráta a pesti 15x-e, a korrupciós listákon Argentína az elsők között van. Pl. Az esélyed a nullához konvergál, hogy megússz egy éjszakai pénzfelvétet kirablás nélkül!


Amiben jobb:

Időjárás, jobb mentalitás, jobb kaja, tengerpart, természet, ha van pénzed mindent megkapsz és biztonságos helyen élhetsz, ott 1-2százezer dollárral már gazdagnak számítasz.


Dönts neked mi a fontosabb. Én Ausztráliára szavaznék inkább:_D

2010. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%

Amíg nem éltél egy harmadik világ-beli országban, addig fogalmad sincs, hogy mit jelenthet, elképzelni se tudod. Én Dél-Amerikában élek, hogy megértsd miröl beszélek, számomra olyan mintha a "Holdon " lennék, aki itt gazdag, az nálunk = középosztály alsó rétege. 95 % nyomor, de az leírhatatlan, nincs kitör´resi lehetöség. És én még jó helyen vagyok!!!

De kérdezz még hülyeséget, és oszd ki azt aki értelmesen válaszol Neked!

2010. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
65%

Látom itt valaki komoly közgazdasági eszközökhöz nyúlt hogy bizonyítsa milyen rossz Argentinában. Nos, én is közgazdász vagyok, méghozzá nemzetközi szakos. Csak egy apróságot fűznek hozzá az elemzéséhez. Azok az adatok az egész országra vonatkoznak. A főváros messze előzi az ország többi részét. Ide koncentrálódik a GDP vagy ha úgy divatosabb GNI legalább 80%-a. Mégha a vásárlóerőparításon vizsgáljuk GDP per főt akkor is tízszerese kb. a Budapestinek. Tudom, hogy ez a pénz nyilván nem vándorol mind az emberekhez, de elfogadhatóbb körülményeket biztosít nekik, mint amivel az ország többi részében élők rendelkeznek. Én éltem ott és láttam, hogy az emberek hogyan élnek, és Buenos Aireszen belül meg van az az életszínvonal, ami Budapesten is. A vidék az más tészta, ott tényleg szegénységben élnek, de az se az a tipikus mély szegénység, ahogy mi azt elképzeljük.


A belváros pedig nem veszélyes éjszaka, tele van turistákkal. Csak nem kell keresni a bajt, az meg szerintem hülye, aki éjszaka nagy összegeket vesz fel egy automatából, ezért Pesten is lazán kirabolhatják. Nekem ilyen itthon sem jutna eszembe...

2010. dec. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!