Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Valaki mesélne nekem erről a...

Valaki mesélne nekem erről a helyről?

Figyelt kérdés

Haliho!


A párom San Pedro Sulában él, és mondta, hogy először menjek ki hozzá 1-2 hétre, utána szeretné, hogy oda is költözzek, amibe persze belementem. Mivel én még soha nem jártam arra, ezért érdekelne, hogy mi a helyi nevezetesség ott? Milyen emberek élnek? Milyen az idő? Bármit mesélhettek, ha már jártatok arra.. Érdekelne.. Köszönöm :)



#SanPedroSula
2012. nov. 14. 07:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
De ők a magyar szinthez képest szegényebbek. Vagy tán kifogtál egy milliomost ? :) Ha nem, akkor viszont arra készülj, hogy onnan nagyon gyakran nem fogsz tudni hazalátogatni.
2012. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem szeretek a pénzről beszélni, de ott Hondurasban jobban él, mint itthon a felső tízezer. Szerintem nem ez a lényeg, ha egy idegen országba kikerülsz, az összes réteget meg kell ismerned, hogy be tudj kellőképpen illeszkedni :)
2012. nov. 14. 09:00
 13/27 anonim ***** válasza:

Meglep hogy azt írod hogy Hondurasban jobban élt mint Magyarországon a a felső tízezer.

Én 2 évvel ezelőtt voltam Hondurasban egészen pontosan a fővárosban Tegucigalpaban)

Mellbe vágó a szegénység.

Az ország nem sokkal nagyobb mint Magyarország, de enyhén szólva túlnépesedés van ott. A legtöbben a városokban laknak, és rengeteg az írástudatlan ember. Nekünk volt egy kedves barátunk aki mindenben segített. Ő volt a tolmácsunk, sofőrünk, szóval a mindenesünk. Ő mesélte hogy az ország 30-40 % még olvasni sem tud. Ebből sokan koldulnak. Az egyik fő gondunk pont a koldulás volt. Sokszor a szívem szakadt meg, hogy mentünk, és megrohamoztak minket a gyerekek,és kéregettek. Volt hogy közbe kellett avatkozni másoknak hogy elzavarják őket, mert vigyázni kellett velük. Kis tolvajok is voltak. Nagyon sokan igyekeztek becsületesen dolgozni,és ültetvényeken dolgoztak. A fő megélhetés az ültetvényekben vagy a halászat vagy a bányászat. A gond az, hogy nincs annyi munkahely amennyi ember keres munkát.

Mi magyarok (pedig nem vagyunk gazdagok) bizony jól éltünk. A pénzük Lempira. 1 lempira 2 éve 8 forintot ért.

Furcsa volt a rengeteg apró ahol volt köztük olyan kicsi pénzérme mint régen nálunk a 10 filléres.

Olyat ritkán fogsz látni, hogy valaki mobiltelefonnal, vagy laptoppal a kezében sétál. Az is ritka lesz hogy láss egy jó kocsit. Még a tömegközlekedés is szegényes. Ha valaki egyszer vezet Honduras városaiban az utána soha nem fog panaszkodni a Magyarországi kátyúkra.

De vannak jó dolgok is ott. PL: Imádtam az időjárást, de rettegtem a betegségektől. Mivel kötelező indulás előtt a sárgaláz elleni oltás, így rettegtem hogy elkapom a sárgalázt vagy a kolerát.

Vizet például soha nem ittunk csak úgy. (voltak helyi lakosok akik a folyóból ittak, ezt akkor láttunk amikor kirándulni mentünk más csodás helyekre.)

Élveztem hogy minden olyan egyszerű. Itt nem rohannak az emberek, még a legszegényebb nénike is mosolygott. De azért látni lehetett rajtuk a nincstelenséget.

Gyönyörű tájak vannak. Nagyon sok rezervátum van ami látogatható, és olyan madarakat láttam amitől a szám is tátva maradt. Életemben nem láttam ennyi színpompás állatot ami ott egy helyen volt.

Bár én soha nem kávézom, de a párom szerint a világ legjobb kávéját ott itta. Csak kár hogy a kávébiznisz idegen ország kezében van. Így igaz ők termelik, de nem az ő hasznuk.

Az ország gazdag ásványi anyagokban, főleg ezüstben. Így egy csomó ezüst ékszert vásároltam, és mindenkinek azt adtam ajándékba. Bámulatos volt, hogy bementünk egy kicsi, sötét, koszos üzletbe,és a mester mindössze pár óra alatt elkészítette azt az ékszert amit akartam. (fillérekért). Az egyik nyakláncomon a medál például egy ott élő indián rajza alapján készült. (egy mini totem, ami a boldogságot jelképezi..

Hát ennyit tudok erről az országról írni.

Az biztos, hogy kint aki gazdag az nem helyi lakos hanem külföldi. Ha kint élsz, akkor egy teljesen más világ fog várni rád, teljesen más kultúrával, életszínvonallal.

Mi 1 hónapot voltunk kint. Csodálatos volt, de örültem hogy a végén már indultunk haza. Ott élni tuti nem tudnék. Én nem vagyok egy gazdag ember, de nyugisan elvagyok. Amire szükségem van az min megvan, de kint még ezek sincsenek.

Jaj! Majdnem elfelejtettem. A kaják. Ha nem szereted a tengeri ételeket akkor lehet lesznek gondjaid a kajával. Nekem voltak. Én nem szeretem a homárt, és kagylót meg rákokat. Így nem is igazán ettem, Többnyire gyümölcsöket ettem, és egy fura kenyeret amire rengeteg helyi lekvárt tettem rá.

2012. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Persze, nem is akarok a zsebetekben nyúlkálni. Nekem ez már 4. országom és tudom, hogy igen is fontos pénz. Nyilván nem lenne kellemes máshol rosdzabb körülmények között élni, mint Mo-on. Nem kell megismerned minden réteget. Minek?
2012. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nem javaslom, hogy kiköltözz, mert nagyon-nagyon magas a bűnözés, sőt ha jól emlékszem pont 2-3 hete volt egy összeállítás a neten a világ legveszélyesebb városairól (gyilkossági statisztikák: [link] és San Pedro Sula is rajta volt a listán, méghozzá az elég "előkelő" első helyen, vagyis veszélyesebb mint az iraki Moszul vagy a mexikói Monterrey, pedig már ezeken a helyeken sem egy népünnepély élni. Tudom, hogy ma már egy kapcsolatnak a nők szemszögéből a pénz az alapja (tisztelet a kivételnek), de azért el kéne azon gondolkodni, hogy biztos megéri-e gyakorlatilag mindent feláldozni ezért. Mert hogy ha az illető olyan gazdag, egy ilyen szegény országban, akkor biztos egy erődített lakásban él, ahol gyakorlatilag önmagát zárja börtönbe. Gondolj bele, sose sétálhatnál szabadon az utcákon, nem mehetnél szinte sehova, mert egyből megtámadnának, kirabolnának, ne adj isten megerőszakolnának. Az is felmerül, hogy egy ilyen szegény országban hogyan lett az illető gazdag, mert sajnos kicsi a valószínűsége, hogy becsületes úton, és akkor ez is felvet pár kérdést (pl.:szeretnél-e otthon állandóan azon rettegni, hogy mikor törik rátok a kommandósok az ajtót). Én őszintén nem hiszem, hogy csak a pénz ennyit megér, azt meg nem hiszem, hogy Magyarországon nem találnál magadnak egy olyan párt, akivel tisztességesen meg tudtok élni. Az éghajlat persze jobb mint nálunk, de jobb éghajlatú helyeket találhatsz ennél sokkal kevésbé elb@szott országban is. Szóval ne menj, legyen eszed!
2012. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek a válaszaitokat. Igen ezzel tisztába voltam, hogy mekkora a szegénység, és köszönöm azt is, hogy a saját tapasztalataidat írtad le, örömmel olvastam.Gondoljatok bele, icipicit ellentmondásos egyik válaszoló azt mondta, hogy minden ember kedves és figyelmes, mosolygós a másik válaszadó pedig azt, hogy hatalmas a bűnözés. Persze mindkettőnek van valóság alapja, mer ahol, szegények az emberek ott magas a bűnözés.. De most kedves utolsónak sikerült az indexes weboldallal meglepnie, ha láttál volna a gép mögött, szó szerint kerekedett szemem, én erről nem igazán tudtam. Nem a pénze miatt vagyok együtt a párommal, hanem azért mer szeretem, és nem szeretnék se mocskolódni, se lehurrogni senkit, de sokkal több életerőt,vidámságot láttam rajta mint az itthoni embereken, sokkal pozitívabban áll a dolgokhoz..szóval nem minden a pénz. Kiutazok 1,5 hétre, már a jegyet is megvettem, majd saját tapasztalatomból kiderül minden.. Köszönöm nektek! :))))
2012. nov. 14. 15:07
 17/27 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Akkor te vagy a kivétel akinek tisztelet, bár azért nem győztél meg teljesen, de ez lényegtelen is. Kiszámoltam, hogy ha ilyen gyilkossági mutatókkal rendelkezik a város, akkor ha még 50 évig élsz ott, akkor 8%-os eséllyel gyilkosságban fogsz meg halni, feltéve, hogy ez a statisztika nem változik. 8% szerintem elég durva, ez szerintem már nem éri meg. Ha tényleg ennyire szeretitek egymást, akkor költözzön ő ide. Ha olyan sok pénze van, akkor nem okozhat neki gondot új életet kezdeni itt. Akár az ottani üzleti érdekeltségeit is megtarthatja, ismerek olyan iráni szőnyegárust, aki évente egyszer jön csak Budapestre, az itteni boltjába, aztán megy az üzlet rendesen minden gond nélkül. Persze ha az illető mondjuk valami drogcsempész banda vezetője, akkor ez nem megoldható, hiszen távollétében hamar átvenné valaki más a bűnszervezet vezetését.
2012. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Gondoltunk Magyarországra, de mégis közös megegyezés alapján arra jutottuk, hogy én megyek. Igazából 19 évesen még keresem a helyem itthon is, ott meg igazából jó állásom is lenne, és mellesleg a szerelmem is :) Modellként dolgoztam Németországban 6 hónapig, de nekem valahogy sose tetszett, hogy példaként hozzam fel. Bárki bármit mondd igenis el vannak szállva maguktól az ottani emberek. És sokkal szívesebben költöznék Hondurasba, hiába nagy a szegénység, meg egyedül keveset mehetnék a szabadba.. de pont, hogy a nincstelenség miatt kedvesek az emberek, persze furán hangzik... De bennük talán még van gyermeki ártatlanság, és biztos vagyok benne, hogy kijönnék velük :) Köszönöm, hogy kiszámoltad, de remélem nem fognak megölni..Egyedül biztos nem fogok kimerészkedni a gettósabb helyekre, meg a rendőrség se dísznek van :) Köszönöm!
2012. nov. 14. 16:13
 19/27 anonim ***** válasza:
19 eves vagy... iota ismered ezt az embert, hanyszor talalkoztatok?
2012. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Igen, ezt én is tapasztaltam, igaz Moldovában, hogy a nagy szegénység tényleg párosul egyfajta kedvességgel, jókedvvel. Mindenesetre ha mégis a kiköltözés mellett döntesz, mindig tartsd magadnál az útleveledet, sose add ki a kezedből, és mindig legyen annyi pénzed, hogy ha kell, akár már másnap haza tudj repülni! Ne felejtsd, hogy sose tudhatod, hogy mit hoz ki a párodból az otthoni környezet, nem egy ilyen történetet olvasni, hogy a külföldi sármos idegen, aki jóképű, kedves, gyengéd és fantasztikus szerető hazaérve igazi tapló vadállattá válik. Ennek kicsi a valószínűsége, és remélem veled nem történik ilyen, de jobb észnél és résen lenni, még akkor is, ha az ember szerelmes. Ne feledd, hogy ilyen messze Magyarországtól teljesen kiszolgáltatott vagy. Abban meg szinte 100%-ig biztos lehetsz, hogy ha sokáig ott fogsz élni, akkor nem egyszer leszel rablótámadás áldozata, jobb ha lélekben előre felkészülsz rá, hogy ilyen meg fog történni, hogy amikor megtörténik, akkor higgadtabban tudj viselkedni. Sajnos az ilyen helyeken a rendőrség legtöbbször valójában csak dísznek van, a nagyobb bandák lefizetik és megfenyegetik a rendőröket, így azok tudják, hogy mikor hova nem szabad nézniük, így hiába leszel rablótámadás áldozata valószínűleg felveszik majd a vallomásodat, aztán nem fog történni jó eséllyel semmi. Ilyen helyen börtönbe kerülni is elég könnyű, jobb ha barátkozol a gondolattal, hogy ez is benne van a pakliban. Továbbá ha a párod gazdag helyi, akkor előfordulhat, hogy te leszel a zsarolási alap, így az is előfordulhat, hogy elrabolnak. Ezekre mind jobb ha lélekben felkészülsz, de persze lehet, hogy egyik se fog megtörténni, de hosszú távon legalább az egyik esemény bekövetkezése szinte teljesen biztos. És persze az is lehet, hogy nem lesz szerencséd, és több is bekövetkezik, na akkor kell minél előbb lelépni, szerelem ide vagy oda. Még szerencse, hogy nem egy gazdag mogadishui üzletemberbe szerettél be, mert akkor már egy héten belül halott lennél:)
2012. nov. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!