Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Melyik helyre menjek vakációra?

Melyik helyre menjek vakációra?

Figyelt kérdés
Szerintetek hova menjek vakácìóra? Indiai óceán vagy Karib térség?
2016. dec. 1. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha te nem tudod mit akarsz, miért másoktól vársz rá választ?
2016. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mert ha már valaki volt ilyen helyen tud segíteni
2016. dec. 1. 10:24
 3/16 anonim ***** válasza:

Attol fugg mit szeretnel, mire vagysz.


Indiai oceanban olcsobban kijohetsz: Madagaszkar, Comore-i szk, Mauritius, Mayotte, Reunion

Joval dragabb : Seychelles, Maldiv szk.

Biztonsagi szempontbol a Comore-i szk, Madagaszkar egyes reszei (bar en voltam, nekem nem lett bajom, de helyben ismeros nelkul nem maszkalnek egyedul) es Mayotte nem igazan ajanlott a kozbiztonsag miatt.


Mauritiuson es Reunionon semmi bajod nem lesz, vizum, vedooltas nem kell, Réunionon meg az EU egeszsegbiztositasi kartyad is ervenyes (mivel EU terulet)- ennek megfelelo az infrastruktura is.


Mindket helyen jo sok mindent lehet csinalni, Mauritiuson szepek a tengerpartok, bar a laguna maga eleg halott, az orszag pedig elegge "tulcivilizalt" - vagyis nem igazan vannak olyan oserdoszeru teruletek es vadonok mint Reunionon. Ennel fogva ez utobbin sokkal aktivabb vakaciora van lehetoseg (snorkeling, szorf, kiteszorf, rafting, gyalog-quad-lovastura, mountain-bike, kotelpalyas lesiklas, vulkantura - plane ha epp kitor a vulkan, ami ugy evente 1-3 alkalommal elo szokott fordulni- kanyoning, tengeri uvegfeneku kajakozas, buvarkodas, es szamos egyeb szarazfoldi illetve vizisport), mig Mauritiuson valoban inkabb a "tengerparti dogles/wellness" kore szokott szervezodni a vakacio. Esetleg kombinalva is megnezheto a ket sziget (20 perc repuloutnyira vannak egymastol), a Vanilia szk program kereteben viszonylag jo aron vasarolhatok kombinalt jegyek is.


Karibi terseget kevesbe ismerem, mondjuk Guadeloupe-on nem art vigyazni, de pl Martinique jo hely buvarkodasra, tengerparti furdesre. Arban viszont felette van az indiai oceannak valamelyest, az orszagok/teruletek talan kevesbe fejlettek.

2016. dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: en valamelyest ismerem, mivel az altalam ajanlott helyen elek :)
2016. dec. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én inkább a tengerparti vakációra vágyom mi t a történelmi-nyaralós. Most néztem katalógust. Mit gondoktok Maldív szigetek vagy Dominika?
2016. dec. 1. 11:00
 6/16 anonim ***** válasza:

En ezek kozul egyikre sem. Mindketto dogunalmas turistagyar, ahol egymas szajaban fekszenek az orosz es a nemet turistak.

Dominika itt nyugaton baromi olcso helynek szamit, kb Gorogorszag szintu. Franciaorszagbol mar 6-700 euroert kinalnak 1 hetes all inclusive utakat, ergo ha kulonleges nyaralasra vagysz, akkor semmikeppen.


Maldiv szk-en attol fugg, melyik reszre, milyen hotelbe mennel. Bar en tenyleg elfogult vagyok Reunionnal (amugy azt nem tudom honnan veszed,hogy tortenelmi-nyaralos, mivel gyonyoru tengerpartjaink vannak, korallokkal, szines halakkal, csak epp mast is lehet csinalni, es nincs tomve turistakkal.


A Maldiv es a Seychelles nekem hatalmas csalodas volt, de ez en vagyok.

2016. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon fontosnak tartanám, hogy adott intelligenciahányados alatt ne engedjenek fel egy utast egy távolba induló repülőre.

Másképp mondom, hogy a kérdező is megértse: kellene a pénz mellé valami alapműveltség is.

A szomszédok elkápráztatása, és a szájon kicsorgatott nyálmennyiésg még kevés a boldogsághoz.

2016. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Neked a vakácìó biztos legfeljebb a Tisza volt, de mások messzebb is gondolkodhatnak!!
2016. dec. 1. 15:35
 9/16 anonim ***** válasza:
8%
7.-nel a pont
2016. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szimeon válasza:
Az Andamán-szigetek állítólag érdekes - bár én még a közelében sem jártam...
2016. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!