Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Rio de Janeiroban és Sao...

Rio de Janeiroban és Sao Paulóban mit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

Októberben fogok menni.

Mit érdemes ill. megnézni és mit jobb kerülni. Milyen szállások megbízhatóbbak. Kb. mennyi pénz kellhet 2 hétvégére?



2017. aug. 2. 18:01
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Újból én vagyok...

Milyen valutát érdemesebb itthon venni az utazás előtt? Euro, dollár, vagy elfogadják a forintot is Brazilíában a váltók? (Esélytelen, hogy vidéki magyar városban legyen brazil reál).


Másik kérdés: érdemes felkeresni és bejelenteni a látogatásunkat a brazíliai magyar konzulátuson, hogy szükség esetén legyen konzuli védelmünk? Hogyan tudom ezt megtenni? (Kiindulva a múlt heti gyilkolászásokból (is), elég félelmetes bárhova is elindulni.)

2017. okt. 6. 01:08
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ajánlott sok kézpénzt vinni, mivel még a legkisebb hotdogosoknál is lehet kártyával fizetni (visa electron a legelterjedtebb),USD-t a legérdemesebb.

Ami pedig a közbiztonságot érinti, aki Brazilba jön, az tudja, hogy itt a -biztonságos- kifejezés nem létezik.


-Ja, és még valami... ha tengerparti város is szóba jön, akkor Salvadort ajánlom, ellentétbe Rióval

Feltéve, ha nem elszemtelenedett amcsi turistákat akarsz látni ,ahogy visiitva szaladnak a rendőrbácsihoz, mert a 2000 eurós okostelefonjától megváltották....

2017. okt. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!