Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Dél-Amerikába szeretnék...

Dél-Amerikába szeretnék utazni, ezzel kapcsolatban van pár kérdésem. Argentína, Brazília, Uruguay, Paraguay?

Figyelt kérdés

1. Mennyire biztonságosak ezek az országok? Ketten mennénk lányok, nem utazási irodával. Mire kell figyelni?


2. Milyen oltás ajánlott, melyik fontos?


3. Van egy kis arachnofóbiám, augusztusban és szeptemberben számíthatunk pókinvázióra?


4. Rióba érkeznénk és Buenos Airesből jönnénk vissza, a kettő között két hét alatt minél több szép helyet megnéznénk. Hogy a legjobb az utazás? Busz vagy vonat milyen? Jó, olcsó...? Vagy bérelt autó?



2019. ápr. 20. 21:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

hany evesek vagyto?

portugal es spanyol nelkul a repterol sem fogtok kijutni

1. Brazillia semennyire, a masik harom mint pl Magyarorszag

2. mint mindenhol Hep A es B, Braziliaba sargalaz

3 igen

4. ket het pont semmire sem eleg, rohadt nagy orszagok, amugy vonat igazan nincs vagyis busz ez repules jatszik

egyik orszag dragabb mint a masik

2019. ápr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok proli, inkább az ellenkezője, bejártam már jó néhány országot, és rákerestem már ezekre googleben, (az volt az első dolgom), kaptam is valamilyen válaszokat, de nem érzem elég biztosnak. Ne aggódj, boldogulni fogok, mint ahogy boldogultam atöbbi 30 országban, ahol jártam/éltem már. Dél-Amerikában viszont még nem voltam, és jobban szeretnék olyan embertől hallani infót, aki a közelmúltban hosszabb időt töltött ott. A google felsorol kb 20 oltást, ami kell, de tudni szeretném, hogy tényleg mind nagyon fontos vagy a többség csak nem árt, ha van. Aztán olvastam buszról meg vonatról, de olyat is hallottam, hogy nem túl jók, vagy túl drágák vagy túl lassúak, tehát jobb lenne valami konkrét tapasztalat, ami direkt a kérdésre válaszol nem kell egész délután azzal töltenem, hogy különböző társaságok honlapját böngészem. Stb. De kösz a rendkívül hasznos választ, érdemes volt rászánni az időt.
2019. ápr. 20. 23:06
 3/17 A kérdező kommentje:

Második, kösz, ez már hasznosabb, bár nem túl szívderítő.


23, 27 évesek vagyunk, angolul mindketten beszélünk, spanyolul, portugálul viszont egyikünk se.


Nem terveztük bejárni mind a négy országot, csak ami kb Rio és Buenos Aires között van, de még nem nagyon néztem utána, csak az útitársam írta le, hogy mit tervez.


Ez a pókeső mennyire komoly vagy gyakori? Hülye kérdésnek hangzik, de nekem igazi rémálom lenne belefutni, úghogy ahhor inkább máshova mennék.

2019. ápr. 20. 23:16
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt viszont mire írtad, hogy drága? Az utazásra vagy mindenre? Mert a big mac indexet néztem, nem tűnt nagyon drágának, és jó szállásokat is láttam bookingon.
2019. ápr. 20. 23:18
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem voltam még arra, nem is tervezem, de ez a blog nagyon jó stílusban íródott, hátha hasznát veszitek:)

2019. ápr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Csak a pokok miatt ne zarjatok ki, van pok mint itthon is, viszont ott van halalos is (chilean recluse spider).

Minden draga, nyugat europai arakra szamitsatok, brazilia meg dragabb. Szallas, kaja, utazas. Ilyen keves idovel repuljetek, van olcsobb fapados. Szamoljatok kb 150 Usd kettotokre naponte.

Es mint irtam en spanyol (portogal) nelkul nem indulnek el Latin Amerikaba.

2019. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Két hét az azt jelenti, hogy Brazília kuka, Argentína kuka. Akkora országok, hogy 4-6 hét kéne ahhoz, hogy az ember a felszínt elkezdhesse kapargatni. Olyan sok időt töltenétek utazással meg jetlaggel, hogy alig maradna valamire idő. Marad a másik kettő, ezek közül Uruguay szerintem érdekesebb első Dél-Amerikázóknak és két hét alatt be is lehet járni, viszont arra érdemes figyelni, hogy télen mennétek, szóval meleg az nem lesz Uruguayban.


Pont ezért javasolnék egy ötödik országot, ami olcsóbb, biztonságos, bejárható és kombinálható mással, ha mindenképp szeretnétek. Ez pedig Ecuador. Dél-amerikai mértékkel kicsi, az konyha tűrhető, az emberek kedvesek és át lehet menni Galapagosra, ami meg csodálatos.


Ezt az itinert viszont tényleg nagyon gondoljátok meg, bejártam majdnem az egést kontinenst, de ennyi utazásr ilyen rövid idő alatt a hátam közepére sem kívánnék. Főleg akkor, ha az általad említett harminc ország Európából meg Észak-Amerikából áll. A fejlődő világ nagyon nem ugyanolyan. Minden egyes taxiút 5 perc alkudozással indul, ha ezt nem teszed meg, akkor a végén tízszeres ár plusz fenyegetőzés, folyamatosan figyelni kell arra, hogy legyen nálad ivóvíz, arra hogy ezeken a közbiztonság azért elég relatív, például sosem veszünk elő telefont az utcán, nem mászkálunk nagyobb mennyiségű készpénzzel, ésatöbbi. Ha nem voltatok a harmadik világban sehol, akkor azt is megkockáztatnám, hogy előbb inkább menjetek Ázsiába, ha pár hét Nepál után is van kedvetek ehhez, akkor uccu neki.

2019. ápr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, csak az a baj, hogy ha így gondolkodom, akkor soha nem mennék sehova, mert nincs két kétnél több időm avgy pénzem egyszerre. Usában voltam kétszer, láttam a legfontosabbakat, de még jó sokszor vossza akarok menni. Lehet, hogy Dél-Amerikába is visszamennék léső, de egyszerre csak két hét fér bele. Én voltam még Japánban, ami a legfejlettebb, szóval nem számít, Marokkóban viszont kaptunk egy kis ízelítőt. Illetve a másik lány hong kongi, sokat volt kínában meg azon kívül bejárta a fél világot. Az eredeti terv egyébként az volt, hogy Orlando, Miami, aztán onnan Bahamák, esetleg Cuba vagy Jamaica. Nekem az jobban tetszett volna, de nem vagyok egyedül. Még nem döntöttünk.
2019. ápr. 21. 10:42
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Én Brazília Észak-keleti régiójának egy igen nagy városában élek már egy jó ideje, és megmondhatom,hogy a közbiztonság egyáltalán nem olyan rossz mint amilyennek azt el akarják hitetni veletek.


Láttam már sajnos gyilkossági helyszínelést, lövöldözéseket hajnalban a helyi kartellekben stb, de engem még soha nem ért semmilyen atrocitás,



És hogy a kérdésedre is válaszoljak, két hét tényleg eléggé kevés, max ha egyetlen egy várost szeretnél el megnézni Brazíliában.

Na már most miért ajánlom én neked Brazilt?

Argentinához képest sokkal egzotikusabb,tengerpartok,stb, egész élet feeling érted.


Buenos Aires olyan mint Madrid vagy Párizs,semmi extra persze egyszer az életben mindenképp menj el oda,én is voltam,de hogy csak ezért fizess 300 ezret azt nem ajánlom.


Brazilban elmehetnél Fortalezaba majdnem mindig, jó kaja stb, biztonság is elég jó, mondjuk a cápákkal néha figyelj mivel ki is van írva stb.


Recife lenne a második helyen amit ajánlanék, ez idem.


De ne keverd pl: hogy Amazonas és egy tengerparti város.


Rió-ban is éltem mielőtt átköltöztem volna végleges lakóhelyemre, de utáltam.


Egy felkapott turistákkal ellepett nepperparadicsom.


Brazília legveszélyesebb városa, legdrágább is Sao Paulo után ,ordináré.



Ez csak az én tanácsom, ja ,és ajánlom hogy tanulj meg három mondatot portugálul.


Köszönések : Oi, Olá,

Tudo bem? (Tudu béjm?) -minden rendben, micsi, stb.


Valeu - köszi szépen...



Tehát légy bátor, és ha van kérdésed itt tedd fel,ugyanis elég sokan olvassák az oldalt és így egyúttal tudok segíteni más delikvensnek is.


Grande abraco pra todos,

2019. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Most látom csak, hogy még szeptemberben is jött válasz. Augusztusban volt az utazás és Argentínába mentünk. Kicsit túlzásnak érzem, amit sokan írnak, hogy két hét szinte semmire nem elég. Bocs, de elég nagy hülyeség, két hét baromi sok mindenre elég. Voltunk az Iguazu vízesésnél, brazil és argentín oldalról is megnéztük, egyszer aludtunk Brazíliában. Arra i sazt mondják, hogy egy napra nem is érdemes odamenni, mi egy laza nap alatt megnéztük a brazil oldalt aztán fél nap alatt az argentínt, elsétáltunk mindenhova, nagyon szép volt. Voltunk Mendozában borokat kóstolni, Cordobában csak mert útba esett, aztán mentünk El Calafatébe, megnéztük a Perito Moreno gleccsert, márnap El Chaltenben túráztunk, áztán még néhány napot töltöttünk Buenos Airesben. Tűzföld kimaradt, de ilyenkor úgysincsenek pingvinek, meg sajnos Bariloche is. Ez a kettő is belefért volna ha kihagyjuk a hülye Cordobát, de sokkal drágább lett volna a repülőjegy. Szóval 12 nap pont elég (nem is volt meg a két hét).
2019. okt. 22. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!