Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Télből a nyárba utazást...

Télből a nyárba utazást keresek ahol a víz is baromi meleg és a szállással kb nem kell foglalkoznom, tudtok ilyent? Egyiptom talán (de ott is melyik rész? )?

Figyelt kérdés
Én csak Thaiföldöt (Phuket) tudom, ott baromi olcsó az élet, a szállás kb mindegy hol van mert közel van minden, illetve más szigetek is könnyen elérhetőek, de valami közelebbi kellene...

2019. nov. 2. 02:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha rám bízod a döntést, javaslom a fürdőszobád!

Javaslom még Dél-Floridát

és lelked rajta, ha nem fogadod meg javaslataimat.

2019. nov. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 rapper03 válasza:
21%
hát figyu... lehet hogy jobb az élet thaiföldön, de hiddel nem véletlenül drágább más város vagy ország... az az élmény kifizetődik...meg thaiföldön se lehet tudni kivel bújik össze az ember lehet hogy egy transzival😅😅 én inkább javasolom, hogy gyüjtsél többet és várj még kicsit vele... Spanyolország,Olaszorszag,görögország stb. olcsobb is lehet... megkel nézni mikor olcsobb a repülőjegy, szállás stb. időhöz mérten lehet kalkulálni.remélem tanácsomat megfogadod... és tudtam segíteni.
2019. nov. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Hú, azért vannak itt dolgok.


Egyrészt, kedves kettes válaszoló, télen Görögországba küldeni valakit nem kimondottan jófej dolog.

Másrészt a közelünkben nincs igazi télből a nyárba hely. Novemberben Egyiptom vörös-tengeri része még rendben van, itt leggyakrabban Hurghadába, Sharm El-Sheikbe, illetve Marsa Alamba szoktak menni a népek. A január-februári időszak inkább tavaszias, van szép idő, de a tenger azért elég hideg, illetve éjjelente is lehűl. Izrael ugyanez, Kanári-szigetek szintén, ráadásul ott sosincs igazi trópusi nyár, inkább tavasz-nyár közötti átmenet.

Ha ilyesmi akar az ember, akkor muszáj közelebb menni az Egyenlítőhöz, a két legközelebbi, relatíve turistás hely Zanzibár és Dél-India, ezeken a helyeken garantáltal 25+ fokos tengerben lehet pancsolni januárban is.

Ha pedig Thaiföldre mész, Phuketet kerüld messziről, az ostoba szexturisták központja, akiknek annyit jelent Délkelet-Ázsia, hogy röhögnek az olcsóságon és olyan lányokat vesznek, akik szóba sem állnának velük pénz nélkül.

2019. nov. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Én nagyon ajánlom Zanzibàrt, óriasi élmény, feltéve persze, hogy valóban(!) nyitott vagy az európaitól merőben eltérő kultúrák felé és a nyaralás nem csak annyiról szól, hogy àztatod magadat a tengerben és ugyanazt a 3 koktélt váltogatod a beach barban. Tipp: ha kiemelten fontos elem a fürdőzés, mindenképp nézz utána az adott helyen jellemző árapály szinteknek, mert ha rosszul időzítesz, a nap nagy részében konkretan nem lesz tengervíz ott, ahol strandolni akarnál. De az àrapálytáblázatok sokat segítenek.
2019. nov. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérdés mit jelent tél, de ha decembrertöl márciusig akkor mind Egyiptom mind az arab országok kilöve. Haar nincsen hideg ott, de fürdös idö nem igazán van egyik helyen sem. ùgy kb 20 fok körüli a hömérséklet. Ugyan ez igaaból USA területére, talán nagyon délfloridába lehet van melegebb idö télen, de ott sem igazán fürdös az idö.


Ami biztosan fürdös idö az a Karibtérség, és délázsia, és afrika keleti partjai.


Olcsó egyáltalán és ezekben az országokban mi nem is megyünk olcsó szállásra.


Ha melegebe akarsz menni akkor próbálkozz a hajó utakkal. Ott sokszor vannak olcsobb társaságoknál elég nagy leárazások akár karib térségben is. Habár az olcsobb szállások biztosan belsö kabinok amiböl kilátás nincsen, de még mindig jobb a szállás mint egy olcsó Thaiföldi apartman.

2019. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Esetleg ha tapasztaltabb utazó lennél, akkor Gambia szóba jöhetne, de Banjulban garantáltan agyérgörcsöt kap az, akinek az az első harmadik világbeli országa.
2019. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Dubaj ?
2019. nov. 2. 23:38
 8/14 A kérdező kommentje:
Dubaj talán? Karib nem jöhet szóba, messze van és csak fürdeni szeretnék 1 hetet egyedül! Görög és egyéb kva hideg, Thaiföld még oké lenne csak messze van szintén (nem érdekelnek a nők, van párom) . Lényeg h vállalkozó vagyok, a párom nem ér rá, engem elengedett... szval meleg víz kell, pancsizni és barnulni valami olyan helyen ami nem extra drága! Egyiptomra gondoltam először de írjátok hogy ott is hideg van. Szóval más kell, Zanzibárra 200K a repjegy, nem szívesen áldoznék rá annyit és nem érdekel a kultúra.. (illetve érdekel csak nem egyedül utazva) . Most a cél a lazítás!
2019. nov. 3. 02:32
 9/14 anonim ***** válasza:

"" szval meleg víz kell, pancsizni és barnulni valami olyan helyen ami nem extra drága!"


Magyarország, wellness szálloda plusz szolárium - ennél közelebbit nem tudok :-)

Meleg víz van, szoláriumban lehet barnulni :-)

De hogy ötletet is mondjak: állítólag a Kanári szigetek ilyenkor is jó.

2019. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
@9 Jó, de nem erre. Dubajban sincs igazán meleg januárban. Menj Goába. 150 alatt van repjegy, 30 fok garantált, a víz is 25 fok. És annyira nincs messze India. Annál közelebb és olcsóbban a legjobb megoldás valóban egy magyar wellness szálloda.
2019. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!