Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » India, Fülöp-Szigetek, Indonéz...

India, Fülöp-Szigetek, Indonézia. Valóban ilyen rossz emberek lakják ezen országokat? Top 15 legveszélyesebb ország? Dél-Afrikát még megértem, de ezt a hármat? Brazília is állítólag borzalmas!

Figyelt kérdés

2020. ápr. 23. 16:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%

Igen, van sok egzotikus ország, ahol nem történnek borzalmak.

Igen, van sok egzotikus ország, ahol történnek borzalmak.

Van sok ország Európában, ahol nem történnek borzalmak.

Van sok ország Európában, ahol történnek borzalmak.


Mert minden attól függ, mikor hová mész és mit teszel.

Alapból mindenütt vannak kedves emberek, Indiában, a Csendes Óceán szigetein, Afrikában és Dél Amerikában. És persze veszélyesek is. Én annyit mondanék, aki sok borzalmat ír le, azzal nem mennék ilyen helyekre. De magam igen (sőt voltam). Eddig sehol semmit nem akartak tenni. Jó, mondjuk Barcelonában megloptak. De olyan trükkösen, hogy a bosszúság után el kellett ismernem, nem semmi.

2020. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Indonéziát tudom csak mondani: a brutális korrupción kívül teljesen rendben van.
2020. ápr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
88%

Gyilkosságok aránya:


Indonézia: 0,4

Magyarország: 2,5

India: 3,2

Fülöp-szigetek: 8,4

Brazília: 30,5

Dél-Afrika: 35,9

2020. ápr. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Azzal tisztában van a sok Ázsiától rettegő, hogy alig több, mint két évtizede még tőlünk pár száz kilométerre gyilkolták egymást szerbek, bosnyákok és horvátok, olyan módszerekkel, amelyekre egy rosszabb közép-afrikai diktátor is elégedetten csettintene? Európa csak a nagyon közeli múltban relatíve békés (Kelet-Ukrajnát most tekintsük a kontinens perifériájának).

A kérdésben említett öt országban jártam, egyértelműen Brazília tűnt a legveszélyesebbnek, az említett ázsiai országok szegények, de turistaként tök biztonságosak, amíg az ember betartja a fejlődő országokban betartandó minimumot. Indiában töltöttem ezek közül a legtöbb időt, kicsit több, mint 3 hónapot összesen, néhány meglehetősen béna lehúzási próbálkozáson kívül semmi nem történt, inkább frusztráló tud lenni, mint valóban veszélyes.

2020. ápr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
A prolikat sehol se szeretik, úgyhogy neked nem ajánlott.
2020. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Ekkora öngólt rúgni! :DD Erre csak egy 35 százalékra lesajnált, látszik, hogy még mennyire tapasztalatlan, éretlen kisfiú képes.


De nézd a dolog pozitív oldalát:


Rég nem röhögtem máson ekkorát! :D


( Igazán ne fáraszd magad válaszadással. Még a kutyát sem érdekled! :DD )

2020. ápr. 24. 14:47
 17/24 A kérdező kommentje:
Brazília mitől és mióta lett olyan veszélyes, mintha Mexikó 2 lenne?
2020. ápr. 24. 15:49
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Mexiko sokkal biztonsagosabb mint Brazilia
2020. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Drogkartellek, állandó félelem, gyilkosságok, bárkit agyonlőnek, az életnek nincs értéke...


Biztos vagy benne, hogy Mexikó kevésbé lenne veszélyes ezek után? :)

2020. ápr. 24. 19:33
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
@19 A világ csomó országa nagyon nem olyan méretű, mint Magyarország. Még nálunk is világok választják el a szabolcsi nyomort a Rózsadombtól. Mexikóra ez hatványozottan igaz, néhány államban nagyon magas az erőszakos bűncselekmények száma, máshol elenyésző. Brazília java viszont tényleg nagyon kemény hely, én eléggé tapasztalt utazónak tartom magam, de ott még én is Uberrel közlekedtem 1km-es távokon is, elkerülendő az esetleges rablásokat.
2020. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!