Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön új élet?

Külföldön új élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyre többet gondolunk a családdal a költözésre.

Tudnátok tapasztalatokat írni?

Lényegtelen az ország csak kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.


Köszönöm szépen a válaszokat előre is.



2020. jún. 11. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Család, költözés, most?

Ötlet oké, azért ennél többet kell letenni mielőtt nyakba vesszük az életet.


Nem fog egyik napról a másikra menni. Minimum 1-2 év a folyamat, ha minden klappolni fog.


Olyan helyre ne menj, ahol sok a magyar. Majd megfogod érteni, miért írom.

2020. jún. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem holnap indulnánk hanem később évek múlva ha minden összejön engem csak konkrét tapasztalatok érdekelnének, hogy ki miken ment keresztül, miben másabb az adott ország, milyen nehézségekkel küzdött meg stb
2020. jún. 11. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:

"Lényegtelen az ország csak kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra."


Szóval neked mindegy, hogy dél Amerikáról írok vagy Romániáról?

Mert mindkettő külföld :-)


Ha ilyen általános kérdést teszel fel, akkor általánosan válaszolok: ahhoz, hogy külföldre költözz - ráadásul családdal - min. 3 havi albérletpénzt kell összegyűjtened: általában 2 havi kaució van és 1 havi bérleti díjat le kell tenni. Ez kapásból úgy félmillió ft, alsóhangon (euróval számolva 3x 400 euró, de ennyiért nem mindenhol kapsz szállást.


Nem, nem mindegy az ország, mert ahhoz, hogy boldogulj, nem árt, ha beszéled az illető ország nyelvét. Persze mosogatni bárhol lehet, de gondolom, nem ez az életcél.


Külföldre költözésnél rengeteg hivatalos ügyintézés van (lakcím bejelentés, TB, bankszámla nyitás, stb), ha nem beszéled az ország nyelvét, akkor nagyon nehéz lesz: vagy megbízol egy ügynökséget és akkor az sem 2 ft lesz vagy ha nem és nem érted, mit írsz alá, akkor komoly meglepetések érhetnek.

2020. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen mindegy mert különböző országokra vagyok kíváncsi hisz sehol sem ugyanaz az élet. Nem értem miért kell ezen fennakadni. Igen gondolkodunk a költözésen de nincs konkrét cél és a gondolkodás nem egyenlő azzal, hogy fixen kimegyünk. Sajnos nincs ismerősünk aki külföldön élne így csak innen tudnék informálódni. Ez az oldal pedig arra van, hogyha kérdésem van feltegyem..
2020. jún. 12. 10:03
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok és ilyenkor borul el az agyam, amikor normálisan válaszolok a kérdésedre, de nem azt látod meg benne, hanem "Nem értem miért kell ezen fennakadni.." meg ez az oldal arra van, hogy kérdezzek, stb.


Mi ez a nagy mellény? Tudod, kit oktatsz Te ki? Egy csomó országra van rálátásom, normálisan válaszoltam, de azt nem láttad meg, csak a nagy mellény. Léptem.

2020. jún. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Általánosságokat kérdezel, semmilyen infót nem adsz meg: szakképzettség, nyelvtudás, de azért írjuk le az összes tapasztalatunkat, minden országból - érdekes felfogás :-(
2020. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3as bocsánat ha bántónak ítélted meg az írásom abszolút nem úgy szántam pláne nem nagy mellénnyel


#6

Igen mert nem segítséget kértem a kiköltözéshez hanem magára a kinti életre és a kinti emberekre lennék kíváncsi

2020. jún. 12. 12:45
 8/10 A kérdező kommentje:

Sok helyen olvastam, hogy külföldi emberek sokkal kevesebbek stb

Ezekre lennék kíváncsi, hogy ha valaki kiköltözött miket tapasztalt az emberekkel az országon belül. Ehhez szerintem sem a nyelvismeretem sem pedig a szakképsítésem nem szükséges mivel mint fentebb is írtam ez még csak gondolat..

2020. jún. 12. 12:51
 9/10 Anna319 válasza:
100%
Németországot csak ajánlani tudom, bár itt is nagy különbségek vannak az egyes tartományok között. Az iskolánkban általában a gyerekeknek nagyon jól segítenek a nyelvtanulásban, állást könnyű találni, ha valaki beszél alapszinten németül. Nyelvtudás nélkül viszont nem érdemes elindulni...
2020. jún. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es, azért lakni is kell valahol... Mennyi ott a lakás bérlése és milyen módon lehet bérelni? Hány havi kauciót kell letenni, stb.
2020. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!