Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egy új élet és lehetőségek....

Egy új élet és lehetőségek. Amerika élet, hogyan?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdés van ,magam is tudom. De mindenhol össze-vissza beszélnek. Itt kifejteném a pontos kérdéseimet.

Egy merész kérdéssel meg is kezdeném.


Elképzelhető-e az ,hogy valaha is amerikai állampolgár legyek beházasodás ,illetve ottani rokonság nélkül?


Sokat hallottam a zöld kártyáról. Tudom ,hogy van sorsolás. Viszont azt is hallottam ,hogy bizonyos legális ott tartózkodás ,munka után ez igényelhető. Ebben mi igaz mi nem? Illetve hogyan?


Végül ,zöldkártyával a kezemben mi az út a letelepedési engedélyhez?



2015. jan. 7. 00:02
 1/3 anonim válasza:
58%

A legjobb az lesz,ha bemész a nagykövetségre,ahol ezzel is foglalkoznak,és pontosan érdeklődsz a részletekről. Itt ne várj értelmes választ,a sok irigy majd úgyis lehurrog,hogy úgyse fog sikerülni kijutni,a többiek pedig nincsenek tisztában a pontos válasszal,mint ahogy énsem.

Azt tudom,hogy nem könnyű kijutni,nagyon sokat kell tenni érte,de aki el akar érni valamit,annak sikerülhet. Sok sikert!

2015. jan. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én mondjuk elég pontosan tisztában vagyok mi zajlik az USÁ-ban és azért hurroglak le. Egyrészt, nagyon leegyszerűsítve: nem kapsz munkavállalási engedélyt. Másrészt, nem akarsz te az USÁ-ba menni, fel nem tudom fogni miért akarnak az emberek oda menni amikor az EU-ban bárhol kezdhetnek új életet. Mint már írtam itt sokszor, ha van (nagyon) jó állásod és jó egészségbiztosításod akkor jó az USÁ-ban az élet de ha nem, akkor fogalmad sincs milyen mély lehet a gödör.


Nekem sok éve sikerült Kanadába kijutni, most már ide is nehezebb.

2015. jan. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha elolvastad a rengeteg GYIK kerdesre adott valaszt, akkor biztos talalkoztal nehany kommentemmel, ahol mindenkit az USCIS oldalra tanacsolok, mert ott (HIVATALOS FORRAS) leirjak pontosan hogy hogyan/mikent lehet zoldkartyat szerezni.

Egyebkent a zoldkartya az nem mas, mint permanent resident card, masneven tartozkodasi engedely. Szerintem meg nagyon az elejen vagy ennek a kutakodasnak, ha ilyen alap dolgokat nem tudsz.


Az almod nem megvalosithatatlan, de nagyon valoszinutlen. Foleg ha nem tudsz angolul. Szoval a jo angol az MINIMUM, es ha ertesz angolul, akkor vigan elguglizod magad az USCIS weboldalig es ott minden fontos infot megtalalsz es ha mindent elolvastal, akkor visajourney es hasonlo (angol) forumokon tovabb szivhatod magadba a tudast. En ertek a temahoz mert en is bevandorlo vagyok, igaz mara mar az allampolgarsagot is megszereztem, de nem fogom leirni ujra ugynazt, amit mar az elmult 240 kerdesnel leirtam. Hasznald a GYIK keresojet, sok hasznos info van a temaban.

2015. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!