Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mikor elmentek nyaralni...

Mikor elmentek nyaralni külföldre és elmentek étterembe mennyi borravalót szoktatok adni a pincérnek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 10. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ez nyilvánvalóan teljesen országfüggő, így előre utánanézek.


Japánban azon sértőd(né)nek vérig, ha bármennyit mernél hagyni (mert ez a szemükben annak a vendég általi jelzése, hogy nem végezték elég jól a munkájukat), az USA-ban meg azon, ha 20%-nál kevesebbet.

2021. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy hová mész.

Van ahol elvárják a 10-20 %-ot, ám sok helyen benne van az árakban a "szervizdíj". De jártam már olyan étteremben is, ahol sértésnek vették a borravalót, vagy el sem fogadták.

2021. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha esetleg olyan értelemben kérdezted, hogy mennyit hagyok akkor, ha az itthonitól eltér a kint elvárt/megszokott, akkor természetesen a kintit. Egyrészt nyaralok, tehát ilyenkor fillérb.szónak lenni extrán ciki, másrészt egy vendég vagyok az ő országukban és tiszteletben tartom a szokásaikat.
2021. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez abszolút országtól, kultúrától függ.
2021. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hová megyek (milyen a helyi szokás a borravalót illetően), és mennyire voltam elégedett a szolgáltatással (ha minden klappolt, nyilván többet, de olyan pocsék kiszolgálást is kaptam már hogy egy fillért nem hagytam ott).
2021. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Mindenhol feltuntetik az etlapon, ha az ar tartalmazza. Ha nem, akkor adok. Nem ertem, miert pont kulfoldon lennek bunko, mikor a fizetesukbe bele van kalkulalva.
2021. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
@6 Egy csomó országra nem igaz, teljes fizetést kapnak a vendéglátásban dolgozók és kimondottan sértő jattolni.
2021. jún. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kiszolgálás-függő. Ha jattot adunk, általában azért, mert udvariasak, gyorsak voltak, finom volt az étel...
2021. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Orszagtol fugg.

USA-ban szinte kotelezo a 15-20 szazalek legalabb. Ha 10 szazalekot hagysz az keves. Van olyan orszag ahol nem varjak el.

En kint elek es ha nem akarok borravalot fizetni akkor elvitelre kerem es ugy nem varjak el a jattot. Kulfoldi nyaralasnal is megtudod ezt csinalni, felviszed a hoteledbe es ott megeszed.

2021. júl. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!