Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Illik adni a transzferes...

Illik adni a transzferes sofőrnek borravalót?

Figyelt kérdés
Transzfert kértem a reptérről a városba illetve vissza Montenegróban. Nem lesz sok táskám, csak egy kicsi + a hátizsákom. Ilyenkor illik adni borravalót?
2018. aug. 23. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Hát nézd, én ezzel úgy vagyok, hogy ő is kap fizetést, én is kapok, ennyi. Én ezzel úgy vagyok, ha azt mondja, hogy 3850,- Ft a tarifa, akkor 4000,-at adok. Adtam borravalót, ha ezt 10 emberrel aznap megcsinálja, az már 1500 Ft egy nap. Van egy hónapban átlag 22 munkanap 22x1500=33.000 Ft, és ez csak a borravaló,nyilván kap fizetést is. Éljen meg belőle, ha meg nem megy, akkor tanuljon vagy keressen más szakmát, vagy más szakmát is. Vagy bánom is én, oldja meg.
2018. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Itt úgy van, hogy a repjegy foglalással kifizettem a transzfert, szóval nekem csak egy kinyomtatott papírom van, hogy jogosult vagyok ettől eddig menni és várni fog rám az érkezési oldalon (meg gondolom még másokat is, hiszen ez egy kisbusz). Szóval elvileg itt nincs kp. csere. A transzfer egy irányba, ha jól emlékszem 1150 Ft volt (kb.10 km), ha 1 eurót adok, akkor majdnem a harmadát még pluszba kifizetem, kevesebbet meg nagyon nincs pofám adni, mert az már snassz.
2018. aug. 23. 22:28
 3/11 A kérdező kommentje:
Végül eldöntöttem, csak szokásból nem adok, ha nem sokat várunk, hanem gyorsan letudja az utat, akkor adok, ha sokat kell várni, akkor nem (persze ez nem a sofőr döntése). A légitársaság üzemelteti ezt a transzfer járatot, gondolom azért, hogy legközelebb is őket válasszuk a + szolgáltatások miatt.
2018. aug. 23. 22:49
 4/11 anonim ***** válasza:
6%

Nem lehetsz nagy lángész, ha így kiírtad a kérdésedet.

A mi családunk például soha senkinek nem ad borravalót csak azért, mert a munkáját teljesíti, vagy azért, mert mások szoktak adni. Ez a ki nem sz.rja le kategória.

Amúgy ha legközelebb előbb kérdezel és utána mész, az itt válaszadók abban is tudtak volna segíteni neked, hogy miképp juss el a reptérről a városba anélkül, hogy ezért taxit hívnál.

Ez nem nagy komplikáció, IQ80 fölött az emberek többsége képes megtenni.

2018. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szállj már le rólam, az előző kérdésemre is beböfögtél valami szarságot, úgy hogy képben sem voltál, majd a többi hozzászóló jó lehúzott 46%-oska. Azért tartunk itt magyarok, mert a hozzád hasonló rosszindulatú primitív h*lyék próbálják osztani az észt.

Képzeld utánaérdeklődtem te egybites, hogy hogyan lehet bejutni és a transzfer volt a legolcsóbb (segítségképpen tudod ez nem taxi).

Talán gondolkozz el miért vagy csak 46%-os, te IQ negatív.

2018. aug. 24. 20:00
 6/11 anonim válasza:

Bocs,ha hülyeséget kérdezek,de hogy működik ez a transzfer dolog? Még nem utaztam repülővel,nem volt alkalmam rá..


A kérdésem,hogy (nem beszélek idegen nyelven) honnan tudom,hogy melyik autó az ,ami engem A pontból B-be visz?


Itt problémát jelent gondolom a nyelvtudás,vagy nem?

Ezért nem mentem eddig sehová.


Köszi

2018. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vannak borravalós szakmák, a pincéreknek pl. szinte kötelező adni, forgatják a szemeiket, meg kinéznek az adott étteremből, ha nem adsz.


Aztán az már más kérdés, hogy az adott étterem tulaja/vezetője "legombolja", elszedi a pincérektől a borravalót (elvileg nem teheti meg, de gyakorlatilag melyik pincér merne vele vitába szállni, ha benne van a pakliban, hogy másnap már nem kell mennie dolgozni, és jövő hónaptól egy vasat nem kap, csak a semmire - max. éhen halni elég munkanélküli segélyt), vagy sem.

2018. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Kiírtam már ezt a kérdést az előbb,ne haragudj kedves kérdező,hogy ide tettem fel a tiédhez először.

De nagyon érdekelt,miután elolvastam a kiírt kérdésed.


Kérdésedre nem tudok válaszolni,mert nincs tapasztalatom benne,de szerintem nem kell adnod,ezt a helyzet döntené el nálam,szituáció kérdése .

2018. szept. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Itt úgy működött, hogy a reptéri érkezési oldalon várt egy manusz feltartva a nevemet (meg másét is). Mikor megvolt mindenki, mentünk az autóhoz és ahova kértem, ott tett ki (nála volt papír, szóval ő tudta kit hova kell vinni). Ez egy kisbusz volt. A transzferszolgáltató elvileg azt írta, hogy az autókon wizz transfer felirat lesz, de nem volt. Vissza pedig egy hotelt jelöltem meg, előtte vártam, mivel alig voltak az utcában, könnyen rám ismert, hiszen egyedül én voltam csomagokkal. Meg is döbbentem, mert egy nagyon elegáns, nagy Mercédesz jött értem és egyedül én utaztam ezen az úton a reptérre. Nekem bőven megérte ez a kb. 3 euró, minthogy gyalogoljak egy csomót csomagokkal, a földes úton (itt nem volt kiépített járda) vagy az úttesten az autók között.

Nyilván nem hátrány ha tudsz angolul vagy valamilyen idegennyelven, de ennek hiányában is simán működik a transzfer.

Nem tudom hova akarsz utazni, de ha pont Podgoricába, akkor ajánlom a transzfert, ha máshova akkor nem kell feltétlen igénybe venni, mert általában szokott lenni a reptértől a belvárosig valamilyen tömegközlekedés.

2018. szept. 5. 20:23
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy a transzferszolgáltató megkért, hogy 24h-val a visszaút előtt eresszek meg egy telefont, hogy egyeztessük a pontos indulási időt. Itt kellett tudni egy idegen nyelven beszélni, de megkérheted egy ismerősödet, aki beszél angolul, hogy hívja ő fel és egyeztessen helyetted.
2018. szept. 5. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!