Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Első nyaralás: utazási irodáva...

Első nyaralás: utazási irodával vagy egyénileg szervezve?

Figyelt kérdés
Nem csoportos útra gondoltam, hanem egy utazási iroda ajánlatával. 2021-ben szokás még iroda által utazni? Megéri? Véleményeket várok.

2021. dec. 30. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hova meg hogy beszéltek-e legalább angolul. Európán belül szerintem nettó pazarlás. Veszel egy repjegyet, foglalsz egy szállást és mész. Olyan helyekre kell csak iroda (vagy tényleg kemény helyekre helyi fixer), ahova első körben úgysem mennétek. Normál célpontok közül szerintem az egyetlen hasznos szolgáltatásuk az orosz vízum intézése, elég kicsi haszonnal dolgozik a legtöbb és meg lehet spórolni a követségre mászkálást meg az esetleges kamu meghívóleveles szívást. Egy tipik görög, spanyol, olasz, estébé utat bárki összerak magának, aki rendelt már izzót vagy latex búslakodót Wishről, esetleg foglalt időpontot oltásra.


Ezeken kívül van pár specifikus eset meg szolgáltatás, amelyeket azért megérősnek neveznék, például az Amerika nekednek vannak elég jó dealjei drága kaliforniai környékekre.


Ahova kell iroda: Észak-Korea meg Türkmenisztán. Ahova valami alternatíva nagyjából muszáj: líbiai vízum, Szomáliában testőrség (de ezt is lehet a pár lehetséges hotel valamelyikével intézni), Szíriában meg közép-afrikai helyeken valaki, aki tudja, hogy éppen hol nem lőnek. Kábé ennyi, van még néhány extrém nehezen beszerezhető vízum, mint az angolai, de ilyen helyekre meg úgysem megy az Ibusz.

2021. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én elég gyakran utazom a párommal, és legtöbbször magam szervezem a külföldi útjainkat. Viszont időnként találkozok olyan akciós utazási irodás ajánlatokkal, amelyeknél csak drágábban tudnám megszervezni ugyanazt az utat.

A lényeg, hogy nem kell kizárni alapból ezeket sem.

2021. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, milyen igényeid vannak az utazást tekintve. Nekem például nem csak azért nem jön szóba az utazási iroda, mert drága, hanem mert nem is azt nyújtja, amit én keresek. Az esetek 90%-ában nem azokra a helyekre, nem olyan típusú szállásokra, nem olyan típusú programokra szeretünk menni, ami egy ilyen utazási iroda csomagjában szerepel.
2022. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!