Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan álltatok neki egyedül...

Hogyan álltatok neki egyedül a külföldre költözés intézésének?

Figyelt kérdés
Németül, angolul tudok, előbbit azért szintre kell hoznom de jól ment amúgy, csak nem használtam mostanában. Ausztria lenne kézenfekvő, mivel amúgy is az ország nyugati részén élek, nem akarnék nagyon messze menni a családtól. Pl az ember ha talál munkát, hogyan álljon neki lakhatást keresni, illetve miket kell elintézni ezen kívül? Bocsánat, ha hülye kérdés.

2022. ápr. 4. 06:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezö,

En nemetorszagban elek.Ha nincs ismerös/barat, senki akihez tudnal költözni es munkat vallani, akkor probalj elöször olyan munkat keresni az interneten ahol szallast biztositanak.

Ha viszont sajat alberletbe költöznel, Esetleg nezhetsz WG-t is ( Wohngemeinschaft) -itt többen laknak együtt, es csak szobat tudsz berelni.

Amit a neten hirdetnek arra rengeteg jelentkezö van, ha elis hivnaknak lakasnezöbe, sajnos magyarkent kicsi az eselye,hogy te kapd meg. Amit kernek altalaban 2 vagy 3 havi kaukcio, illetve az elmult 3 honapbol a berpapirod.

A helyi ujsagok hirdeteseid javaslom! Te is adhatsz fel, par szavas hirdetest, es a telefonszamodat,hogy kiado lakast keresel. Nekem ez valt be a legjobban.

Ami elönynek szamit: Ha nem dohanyzol, nincs allatod, es nincs gyereked


Munakereseshez pedig bejelentett lakcimre van szükseged, adokartyara, es egeszsegügyi biztositasra.

Ördögi kör sajnos a munka- es a lakcim, nincs egyik a masik nelkül.

Ha kerdesed van irj nyugodtan.

2022. ápr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én anno szoftverfejlesztőként vágtam neki. Otthonról jelentkeztem melókra (30+). Mígnem egyre felvettek. Kimentünk egy hétre lakást keresni. Megnéztünk egy csomót. A legdrágább tulaját sikerült meggyőzni, hogy adja ki nekünk. Később kiköltözéskor jól lehúzott, de sajna ez van. Azóta már van nagyobb lakás, jobb meló meg minden.
2022. ápr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt fix remote melóm így először kijöttem mint turista két hétre aztán egy hónapra szétnézni lakást keresni meg ilyenek aztán kiköltöztem. Ha melót is akarsz külföldön az már bonyolítja a helyzetet mert otthonról nem egyszerű találni. De alényeg, hogy legyen valami aztán ha kint vagy majd keresel jobbat.
2022. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 after stroke válasza:
Én nem egyedül költöztem, de nem is álltam neki. Puszta kalandvágyból bedobáltunk néhány nélkülözhetetlen cuccot a kocsiba, és asszonykámmal nekiindultunk az ismeretlennek. 50 fölött, 600€-val, ismeretség és különösebb nyelvtudás nélkül. Ausztriában is meg-megálltunk, próbáltunk elhelyezkedni, de végül Németország fogadott be minket.
2022. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!