Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Amerika melyik részén laktatok...

Amerika melyik részén laktatok már?

Figyelt kérdés

Én a meleget szeretem,ti hol éltetek és hogyan készültetek fel országunk hosszabb idejû elhagyására?


Mennyibe kerül a havi albérlet magamnak?


Önkéntes programbeli kiutazáson voltatok már?



2022. jún. 4. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A melegebb déli részeken sokan csak spanyolul tudnak, vagy csak spanyolul hajlandóak beszélni.

Turista vízummal rövid ideig maradhatsz, saját költségre.

Az önkéntes programokat szerintem egyházak szervezik, tehát misszionárius vízum kellene hosszabb távra. Azt viszont eléggé pofára adják, attól is függ hogy az adott egyházzal éppen milyen viszonyban van az aktuális kormány.

2022. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
New York City. Mivel diákcsere-programon vettem részt, annak volt felkészítő eleme is. A lakhatás értelemszerűen ingyen volt.
2022. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hosszabbvidőre nem adnak turistavízumot.


Miből akarsz ott élni?

2022. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Turista vízummal ki lehet menni, aztán ha elfelejtesz hazajönni, akkor illegálisként próbálhatsz zöldkártyáért folyamodni, de azt kb random kisorsolják.
2022. jún. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4. Már ez is kb impossible...


Illegális túltartózkodó... folyton ott fog lebegni fölötte a kitoloncolás. Se normalis munkát nem kap, se eüvellátás... lakast se adnak ki neki...8

2022. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5.: Egyedül, kiszolgáltatottan semmiképpen, csak ha van családja / közössége / támogatói, akire már akkor számíthat, amikor kiutazik, pontosabban eleve hozzájuk megy ki.
2022. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6

Csak sehogy nem kap zöld kártyát. A diversity visara nem is jelentkezhet túltartózkodóként, házasság felejtős, más opció meg nincs. Ha meg elkapják akkor, sitt->kitoloncolás->15-20 év kitiltás szokott lenni. Mindenképpen érdemes valami vízumot szerezni, mert azzal túltartózkodni nem bűncselekmény, csak szabálysértés.

2022. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!