Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba költözzek?

Melyik országba költözzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre végzek az egyetemen pénzügy és számvitel szakon. Akikkel beszéltem, hogy szeretnének külföldre menni, azoknak már van egy konkrét célja, hogy hová szeretne menni. Vagy ismerős által már találtak munkahelyet, vagy rokonuk él kint és azért mennek egy bizonyos helyre. Nekem nincs ismerősöm sehol, és nem is volt lehetőségem bejárni a világot, hogy akár turistaként is legyen egy kis belátásom valahova. Semmilyen elképzelésem sincs, csak annyit tudok, hogy biztosan szeretnék elköltözni. Van egy angol nyelvvizsgám. Németet tanultam, de szinte csak egy két szót tudok, illetve magamtól elkeztem tanulni japánt és spanyolt, úgy hobbiként. Persze ha kell simán nekikezdek egy másik nyelvnek.

Nyílván sehol sincs kolbászból a kerítés, de mégis hova lenne érdemes költözni. Az biztos, hogy az USA-ba nem szeretnénk menni, meg jó lenne ha a nyarak nem lennének ennyire melegek, de az már annyira nem lényeges. Na de mi alapján hozzunk döntést? Mitől jobb Svédország, Thaiföld, Hollandia, Anglia, Japán, vagy valamelyik másik ország? Honnan tudhatnám, hogy melyik helyen hogy kezelik a dolgozókat, milyen az oktatási rendszer, az egészségügy, meg úgy a mindennapi élet általában?

Vegyesen lehet hallani mindenfélét mindenhonnan. Japánban például a levegő minősége borzasztó, meg nem szeretik a külföldieket. Amerikában egyre több helyen tiltják az abortuszt, nincsenek a nők valami jó helyzetben. Honnan tudjam mi igaz, mi meg nem? Nem szeretnék úgy hátrahagyni mindent, hogy csak rábökök valahová a térképre, aztán meg majd lesz valahogy. Csak egy lehetőségünk van költözni, ha nem jön be nem fogunk tudni hazajönni, sem egy másik országba menni. Hogy lehetne ezt eldönteni, hol tudnék tájékozódni, hol találok olyan embereket akik már kint élnek?



2022. jún. 24. 13:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kerdezo!


A magyar érettségi se ér egy kalap kakit se. Diplomabol van amit elfogadnak, pl orvosi diploma, de egy specifikus, mint pl a te pénzügyid vagy egy jogász diploma semmit nem ér, hiszen más ország, más rendszer.


Nem tudom ezt a Thaiföld történetet hol olvastad és ha elhiszed, ugyan miért nem kezdtél bele?

Hollandiában élek, itt mehetsz arufeltoltonek, eladónak, sofőrnek, jelenleg szem3lyzethiany van a Schipholon rakodokbol, kell az NS-nel a conducteur, bar ehhez kell a jó holland. A felsoroltak közül sehol nem kell semmiféle érettségi, vagy diploma, akarat kell, munkaterv és teherbiras.

2022. jún. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Ezt a Tahiföldeset csak most olvastam, 200 ezer forint maga a képzés ami oklevelet ad, csak nem tudom mennyit is ér ez, mert nem szívesen adnék ki csak úgy 200 ezer forintot, hogyha aztán nem vesznek fel vele sehova. Itt Magyarországon sem mindegy hogy valakinek ECDL vizsgája van vagy programtervező informatikus diplomája. Mert az előbbivel nem vesznek fel sehova, önmagában kevés. De ennek lehet inkább egy másik kérdésben érdeklődök utána.
2022. jún. 26. 14:49
 13/16 anonim ***** válasza:

12. Nem bantásból, de a realitaserzéked a nullahoz konvergál.


99%, hogy lehúzas ez a tanfolyam...

2022. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát nekem is gyanús ez az egy oklevéllel plusz valami random diplomával 50 országban taníthatsz dolog, biztos van valami árnyoldala is a dolognak, mert ez így túl szép hogy igaz legyen, de azért utánanézek, hátha.
2022. jún. 26. 14:58
 15/16 A kérdező kommentje:
11-es. Ezeket a Hollandiai munkákat hol hírdetik? Hol lehet jelentkezni ezekre? Facebookon már láttam ilyen hirdetéseket, de azok nem tűntek valódinak. Főleg ezek az "ingyen szállás, nem kell rezsit fizetni, nulla nyelvtudással gyere ki dolgozni" munkák
2022. jún. 26. 15:02
 16/16 anonim ***** válasza:

A felsoroltak egyike sem jár ingyen szállással. Amúgy a szállás sosem ingyenes, max nem kell fizetned érte, automatikusan levonjak a számládról.

A felsorolt munkákra a cégek weboldalan keresztül lehet jelentkezni, de sok értelme annak nincs, hogy te Magyarországrol jelentkezel mondjuk a Schipholra. Hogy mész interjúra másnap vagy a következő heten?

2022. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!