Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Voltál már világvárosba? Ha...

Voltál már világvárosba? Ha igen hol?

Figyelt kérdés
Én Budapesten Bécsbe és Dubajba voltam világvárosok közül. Ti?

2022. júl. 24. 22:08
A kérdező szavazást indított:
Én már voltam
Én még nem voltam
22 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Budapest kb 110 éve volt legutóbb világváros, csak szólok.
2022. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Wikipédián azt irják világváros budapest is
2022. júl. 24. 22:32
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Róma, Párizs, Barcelona, Kairo, Athen, Tokyo, Sidney, Los Angeles, New York, Washington DC.

Budapesten születtem, szóval az nem számít. Egyiptomot leszámítva, az arab országok nem érdekelnek.

2022. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

London, Párizs, Tokió, New York

szerintem ezekben voltam ami “világváros”

2022. júl. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Sok városba voltam már,és mindegyik a világon van.Tehát igen.
2022. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
London, Bécs, München, Varsó, Krakkó(?)
2022. júl. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Világvárosba nem voltam, csak világvárosban. Londonban, Moszkvában, Barcelonában, Münchenben, Bécsben, Lisszabonban, Varsóban, Prágában, Milánóban, Belgrádban, ha annak számítanak.
2022. júl. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Japán Gulyás ***** válasza:
69%
Európában igazából csak London, Párizs, Isztanbul és Moszkva számít világvárosnak. Még Berlint is megkérdőjelezném, de a kisebb német városok, Madrid, Brüsszel, Bécs vagy Róma biztos nem azok. Világvárosnak agglomerációval együtt alsó hangon az 5+, de inkább 10+ milliós lakosságszámú jelentős üzleti koncentrációval rendelkező, zsúfolt repterekkel és kontinenseken átívelő gazdasági vonzóerővel bíró városok számítanak. Ázsiában minimum kétszer annyi világváros van, mint pl. Szingapúr, Teherán, Peking, Sanghaj, Tokió, Jakarta, Manila - ezekhez képest a számunkra neves európai hubok lópikula kategóriába esnek, kb. nagy faluk.
2022. júl. 25. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Európából csak Londont említeném, kívül pedig Doha, Tokió
2022. júl. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Az igazán nagyok közül: Berlin, Róma, Párizs, Szingapúr, Hongkong, Sydney, Vancouver, Toronto, Seattle. Szeretnék eljutni még Tokióba, Szöülba, New Yorkba és Londonba.
2022. júl. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!