Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest és Bécs is világváros...

Budapest és Bécs is világvárosnak számít?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 6. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
csak annyira mint amennyire a krumpli husnak szamit, Becs vilagvaros, az egyik legelhetobb, addig Budapest egy putri koszfeszek nulla turisztikai ertekkel, nem veletlen a kulfoldi alja turistak mekkaja az olcso pia miatt
2019. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez nagyban függ attól, hogy hogyan definiálod a világvárost, de én semmiképp nem tenném Bécset és Budapestet egy kategóriába, hiába kb ugyanaz a méret. Bécs gazdaságilag sokkal erősebb, nemzetközi szervezetek (pl ENSZ) központja, a reptere kétszer akkora és az egész világ elérhető onnan, a vasúti kapcsolatai is sokkal jobbak Európával. Szóval Budapest sajnos nem versenytárs.
2019. ápr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Bécset a világvárosok közé sorolom. Jó utat!
2019. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Bécs összeköttetéseiben jobb, de amúgy mindkét város középfontos világváros. Budapest összehasonlíthatatlanul jobb hely, Bécsnél jobban nagyon kevés várost utálok. Unalmas, relatíve drága, építészetében és városképében sehol nincs Budapesthez képest és nincs semmi értékelhető hangulata. Ezzel szemben Budapesten legalább érdemes élni, még ha meg is vannak a maga problémái.
2019. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Budapest összehasonlíthatatlanul jobb hely"


Hát nem tudom, de nekem nem ez jut elsőként az eszembe, amikor minden nap munkába menet a belváros kellős közepén a hűgyban, szarban fetrengő vagy éppen ordibáló hajléktalanok között kell átküzdenem magam...

2019. ápr. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a világváros az London, Párizs, New York, Tokió, Los Angeles... stb. Budapest és Bécs amolyan "Európán belül világváros", ennyire valszeg a zimbabweiek is annak hiszik Hararét.
2019. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!