Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Voltál már világvárosba? Ha...

Voltál már világvárosba? Ha igen hol?

Figyelt kérdés
Én Budapesten Bécsbe és Dubajba voltam világvárosok közül. Ti?

2022. júl. 24. 22:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
London, Los Angeles
2022. júl. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%
Bangkok, Jakarta, Kuala Lumpur, Delhi, Teheran, Peking, Mexiko varos, Buenos Aires
2022. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Budapestről meg Bécsről sosem jutott eszembe, hogy világváros lenne. Bár Bécsben van ENSz egyik legnagyobb központja, tehát az még hamarabb világváros, mint Budapest.


Ami nekem világvárosnak tűnt és voltam is ott, az London és Tokió.

2022. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%
Brüsszel, Bécs, Párizs, München, Genf (bár viszonylag kevesen lakják, de elég sok nemzetközi szervezetnek van ott központja, így számomra világváros).
2022. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 NTBS ***** válasza:
Attól függ mit tekintünk annak. Így a helyes és igaz válaszom a talán.
2022. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon képlékeny, hogy ki mit tekint világvárosnak. Mert bár Róma nem olyan nagy város, de hogy ne tartozna vonzereje miatt a világvárosok közé az meglepne.

Nézzük: Sao Paulo, New York, Miami,Chicago,Dallas,Los Angeles, Seattle, Toronto, Montreal, Houston, London, Paris, Róma, Monte Carlo, Bangkok, Szöul, Tokio

Ausztráliában és Fekete Afrikában nem voltam még. Az Antarktiszon meg nincs világváros.

2022. júl. 26. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
London, Párizs,Becs, München, New York, Los Angeles,
2022. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!