Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Gyerekkorom óta imádok utazni,...

Gyerekkorom óta imádok utazni, akik szintén szeretnek, azoktól kérdezem, mit ad nektek egy utazás, mivel lehet pl egy "otthonülő" embert utazásra motiválni?

Figyelt kérdés

Nincs ilyen ember a közelemben, általában olyan emberekbe botlok, akik szintén szeretnek kimozdulni, messzebbre is. De feltettem magamnak a kérdést, ha nem szeretnék utazni, mit nyernék, vesztenék? Mindkét lista hosszú lehet, hiszen ma már online is lehet utazni, vagy filmeket is lehet nézni más városokról, tájakról, szóval pl időt nyerhetnék, de pl az illatokat nem érezném.

Szóval nektek - főként lelkileg - mit ad egy utazás?


2022. szept. 17. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Ha valaki nem szeret utazgatni, azt nem lehet "motiválni"rá, ha valamiért utaznia KELL, sosem fogja pozitívnak tartani.

Ez kb olyan, mintha egy heterót akarna valaki homo-szexre motiválni, vagy fordítva - ami nem egyezik a saját természetével., azt nem fogja jónak találni.

2022. szept. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Olvasd el a kiegészítést is, köszi
2022. szept. 17. 13:59
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Elolvastam. DE ha valaki utálja az utazást, azt nem motiválja, hogy eredetiben érezhet illatokat, neki akkor is stressz az egész, és nincs pozitívuma
2022. szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én értelek, sőt, tudod mit: ugyanígy gondolom. De még egyszer mondom nem ez az, amire reagálnod kell. Engedd el azt a részt! Kár volt odaírnom... Neked, ha szeretsz utazni, milyen pluszt ad lelkileg, vagy bárhogy? Ha ad.

Más.

Szoktak mondani pl választások környékén, hogy bizonyos szavazók nem hagyták el még a fatornyos falujukat sem, mégis ugyanannyit ér a szavazatuk, mint annak, aki sokkal szerteágazóbb ismeretekkel rendelkezik, már csak amiatt is, hogy járt már egy-két helyen, nem csak az M1-et nézi, stb.

Jó, nyilván ezek az emberek sokszor anyagilag sem tehetik meg az utazást. Vegyük őket, vágyuk van, vagy lenne rá, de pénzük meg nincsen.

Őket pl hozzá lehetne segíteni egy külföldi munkához, ami miatt utazniuk kellene, egy idő után már a kedvük szerint is. Na, ők, mit nyernének ezzel? A kézzel fogható pénzen kívül. Meg nem is a hűtőmágnesekre gondolok. Miért jó utazni? Miért utazunk? Nem jó egyhelyben lenni?

2022. szept. 17. 15:51
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én igénylem, hogy mindig tanulhassak valami újat. Ennek része az is, hogy ismerkedek számomra eddig ismeretlen földrajzi területekkel, kultúrákkal. És amúgy is szeretem megtörni a rutint, a szürkeséget valamivel, erre számomra az utazás a leghatékonyabb. (És ehhez nem kell féléves Dél-Amerika túrára menni, nekem bőven elég akár egy korábban általam nem ismert gyalogtúra útvonal a közeli falvak környékén vagy bármi rövid út .)
2022. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

Ahhoz, hogy valaki tájékozott legyen, nem kell utaznia, elég, ha a médiákon keresztül ismer meg más tájakat, népeket, egyebeket, söt sok esetben többet tud meg így, mintha utazik, végigjárja a túristacélokat, de a valódi embereket, körülményeket nem látja, nem ismeri meg.

Nekem elég keveset ad maga az utazás, sokkal többet kapok különböz emberekkel való beszélgetések során, de ehhez gyakorlatilag elég az internet, söt, sokkal több esélyem van érdekes, hasonló érdeklödésü emberekkel összetalálkozni, mint ha elmegyek X országba, és elkezdek beszélni random emberekkel.

Rövidebb távon azonban szivesen utazom (vagy kirándulok), nekem addig fér bele, amíg gyalog, autóval, vonattal vagy busszal megoldható.

2022. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az élet egyik legjobb élménye az utazás. Alapból az a fajta ember vagyok, aki beleőrül a kényelmes, stabil rutinba, folyamatosan keresem az újdonságot, szeretek új dolgokat kipróbálni, felfedezni. A szenzoros élménykeresés nagyon fontos része az életemnek. Ezt "kicsiben" is csinálom, pl. amikor munkahelyre közlekedtem hetente legalább 3 különböző útvonalon mentem, hogy ne unjam meg az utat. Nem kifejezetten látványosságok miatt utazom, szeretek vegyülni a helyiekkel, kicsit megtapasztalni az országukat, kultúrájukat az ő szemszögükből (mindig helyieket kérdezek arról, hová érdemes beülni stb, couchsurfingen, utazós csoportokon vagy külföldi ismerősökön keresztül). Szinte alig pihenek ilyenkor, de mégis feltöltődve megyek haza. Nekem ezt adja az utazás, igazi felhőtlen boldogságot.

Viszont ha valaki nem ilyen beállítottságú, hanem szereti a megszokott dolgokat, csak a mikrokörnyezetében érzi jól magát, nem élvezi az utazással járó stresszt és hercehurcát, nem vágyik ilyen élményekre, az teljesen rendben van! Nem szabad erőltetni, annak sosincs jó vége. Így szép a világ, hogy sokszínűek és mások vagyunk.

2022. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Az utazas a vilag legjobb dolga es egyetlen ertelme az eletnek. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.
2022. szept. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
Ők nem így vannak vele.
2022. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk én vagyok az, aki mindig utazna (Nyilas) a férjem viszont utál utazni. Egyszer rávettem egy nyaralásra, nagyon ímmel-ámmal jött, de aztán annyira megtetszett neki, hogy oda bármikor eljönne velem újra. Szerintem a jó tapasztalat változtatni tud azokon, akik alapból nem túl lelkesek.
2022. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!