Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Gyerekkorom óta imádok utazni,...

Gyerekkorom óta imádok utazni, akik szintén szeretnek, azoktól kérdezem, mit ad nektek egy utazás, mivel lehet pl egy "otthonülő" embert utazásra motiválni?

Figyelt kérdés

Nincs ilyen ember a közelemben, általában olyan emberekbe botlok, akik szintén szeretnek kimozdulni, messzebbre is. De feltettem magamnak a kérdést, ha nem szeretnék utazni, mit nyernék, vesztenék? Mindkét lista hosszú lehet, hiszen ma már online is lehet utazni, vagy filmeket is lehet nézni más városokról, tájakról, szóval pl időt nyerhetnék, de pl az illatokat nem érezném.

Szóval nektek - főként lelkileg - mit ad egy utazás?


2022. szept. 17. 13:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért érne többet egy olyan embernek a szavazata aki szeret utazni? Nem tudom miért agyalsz azon, hogy másoknak, hogy kellene élniük. Főleg, hogy az utazás egy olyan dolog amihez nem árt ha van pénzed, főleg ha tényleg szeretnéd megismerni az adott ország kultúráját, szokásait. Külföldre menni dolgozni sem egyszerű, ha nem beszéled az ország nyelvét..
2022. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utazas nagyon fontos. Mar a repülöter hangulatat is imadom. A másság, uj kulturak, mas emberek, mas szokasok, mas eletformak, uj növenyek, mas allatok, ezek mind vonzanak. Föleg a tengerentul von. Honvagyam nincs, hanem inkabb ennek az ellentete. Egy ut feltölt engem hosszu ideig. Az online utazas nem ugyanaz, mint elöben atelni. De bizonyos dolgokat meg csak a termeszeti, utazasi filmekben lathatsz. Pl. a tenger allatvilagat, vagy New York helikopterröl nezve. Ez utobbi persze elöben is lehet, de 100 Dollar egy 20 perces repülesre nekem sok lenne.


Ha valakit nem erdekel az utazas, akkor az illetö ugy boldog, es megelegszik azzal. El kell fogadni.

2022. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretek utazni. Szerintem sokat lehet segíteni azzal, ha megszervezed a másik helyett az utat, előre eltervezed, hogy mivel fogtok közlekedni, mikor, hol mit néztek meg stb. Szerintem sok ember, aki nem szeret utazni, nyűgként éli meg ezeket a dolgokat, hogy új helyen kell megtalálni a hotelt, buszmegállót stb és ezek miatt elmegy a kedve. Ha meg minden gördülékenyen megy, akkor tudja élvezni az utat. Pl az egyik rokonom is nagyon aggódós típus, mindig fél, hogy lekési a vonatot, eltéved stb. De amikor velem van és minden simán megy, olyankor jól tudja magát érezni, mert én irányítok. Nekem meg ez egyáltalán nem esik nehezemre, mert amúgy is szeretem megtervezni a dolgokat és mindig simán szokott menni minden.
2022. okt. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

13-as még egyszer mondom, nincs ilyen ismerősöm, csak példa volt az ember, aki nem szeret utazni.

Az igazi kérdés, hogy mit ad nekem (neked, bárkinek) az utazás. Miért jó?

Neked pl azért mert megtervezhetsz plusz egy dolgot az életedben. Erre így nem gondoltam volna magammal kapcsolatban, de amúgy az út már a tervezéssel elkezdődik nekem is, azt talán ugyanúgy élvezem. (Nem mintha a spontán utakat kihagynám.)

2022. okt. 25. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!