Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az otthonülő emberek örökre...

Az otthonülő emberek örökre magányosak maradnak?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, a dolog egyértelmű, mert nem fog bekopogni életed szerelme az ajtódon. Csak ha az én hobbijaim olyan elfoglaltságok, amiket bent kell csinálni és egyedül, akkor nem felesleges ismerkedni olyanokkal, akik járnak mindenhova? Eleve nem kompatibilis a két személyiség, ami csak konfliktusok forrása lehet.


Van-e értelme ilyen embernek párkapcsolatra vágynia vagy csak azért szeretném, mert fogalmam sincs milyen?



2022. szept. 9. 05:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Az emberi kapcsolatok, szerelem/szeretet alapvető szükségletek, miért ne lehetne vágyni rá? Más is van aki otthonülős, csak valószínűleg ezért nem is találkoztok. Tenni kéne többet érte és akkor jobban menne.


A másik, hogy ne keverjünk dolgokat össze-vissza. Az egyedüllét nem egyenlő a magánnyal - attól hogy nem vagy kapcsolatban, lehetnek barátaid, közösségeid, attól hogy nem mászkálsz minden nap vagy héten, még vannak emberek akik körülötted vannak és jóban vagytok, akár szorosabb kötelékkel ha régebb óta ismered.


A befelé fordultság és elzárkózást szintén ne mossuk össze az introvertáltsággal, mert kvára nincs köze a kettőnek egymáshoz. Utóbbi egy személyiségtípus széles skálával, azt jelzi hogy kit milyen szociális környezet tölt fel elsősorban. Ismerkedni másokkal, jól érezni magad emberekkel, kimozdulni ugyanúgy élvezetes lehet introvertáltként is.


Röviden ha nem akarsz egyedül lenni, mozdulj ki és ismerkedj. Ha ezt a nulladik lépést nem vagy képes megtenni, nem gond, csak felesleges akkor siránkozni.

2022. szept. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De fogalmam sincs hogyan kell ismerkedni. Annak nincs értelme hogy mindenféle random embert elkezdjek zaklatni amiatt hogy én egyedül vagyok. Az emberek okkal mennek helyekre és nagy valószínűleg nem azért vannak ott ahol, hogy egy hozzám hasonló idióta dadogva leszólítsa őket.
2022. szept. 9. 05:44
 3/16 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból kérdezem:

Mi(k) ez(ek) a hobbi(k)?

Ja, és mi a nemed?

2022. szept. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor ismerkedj interneten
2022. szept. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3-as, férfi vagyok. A hobbijaim az írás, olvasás, rajzolás, modokat csinálok játékokhoz, zenét próbálok szerezni, sorozatokat és filmeket nézek.


4-es, az internetes ismerkedésben sem vagyok sikereses, már 2018 óta próbálkozom vele.

2022. szept. 9. 08:17
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem
2022. szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Minden a kinézettől függ :)
2022. szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Én is inkább itthon szeretek lenni de attól volt párkapcsolatom, barataimmal szoktunk programokat szervezni ha ráérünk, családommal is eltudok lenni. Tehát minden vagyok csak magányos nem, egyébként meg valamikor úgyis ki mész a házból gondolom akkor is körbe vesznek emberek nyugodtan lehet beszélgetni. Azt, hogy mit hoz a jövő pedig sose tudni, ha akarod úgyis lesz párkapcsolatod neked is
2022. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

BÁRCSAK... már felkészültem lelkileg hogy egyedül maradok örökre, és még élveztem is, aztán jött amivel megcáfolnám a "nem fog bekopogni életed szerelme az ajtódon" hát de... nem pontosan így, de nagyon hasonlóan, csak ami még rosszabb hogy pár héten belül dobbantott is, és az a legnagyobb bajom hogy élnek a szüleim-nagyszüleim így az hogy főbelövöm magam nem opció >:|


Szóval ha még csak maga a gondolat van meg, hogy hmm lehet egyedül maradok akkor az még jó, mert mondhatod hogy "áhh úgy sincs olyan aki megfelelne nekem, én vagyok a legtökéletesebb társ magamnak". De ha viszont már tudsz egy konkrét személyt is, aki tökéletes társ lenne neked, de bármi oknál fogva nem jön össze és nem is fog, akkor az már baromi nagy xopás. Akkor... imádkozz hogy elmúljon a dolog és ne kelljen egy életen át együtt élned ezzel a tudattal

2022. szept. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező hatalmasat nevettem, de nem rosszindulatból. Úgy vezetted fel a hobbijaidat korábban mintha mondjuk sátánista dolgaid lennének, erre meg kiderül hogy tökre normálisak. xd Ki ne akarna olyan barátot, fiút vagy pasit aki szeret rajzolni, olvasni, sorozatozni? *cirip*
2022. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!