Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazni, világot látni jót...

Utazni, világot látni jót tesz az ember értékrendjével?

Figyelt kérdés

Ez az év eléggé lehangoló, depressziós volt számomra, pár dologban amit elkezdtem felsültem.


Mindig is elszerettem volna utazni 1-2 egzotikus helyre, szerintetek jót tenne a lelkivilágommal?



2022. nov. 9. 10:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

igen, ahogy ezek a vloggerek szokták, hogy bejárnak több országot így egyszerre (a főbb látványosságokat persze).


De ez magyarként, főleg ha nem vállalkozó az ember szerintem esélytelen.


Vagy úgy, ha kilépsz a munkahelyedről, és van pár milla tartalékod.

2022. nov. 9. 11:48
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
@9 Sokkal nyitottabb vagyok, ezerszer jobban értek folyamatokat a világban meg első kézből tapasztaltam, hogy milyen különbségeket jelent a harmadik világban élni.
2022. nov. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ember és mentalitás függő. A fő kérdés, hogy mennyire tudod magad elengedni, átadni az új élményeknek és élethelyzeteknek. Ha képes vagy kikapcsolódni, ellazítani, belevetni magad az új ingerekbe, akkor egy ilyen utazás akár lehet jó arra, hogy kizökkenj. Akár hozhat megvilágosodást, felismeréseket, új gondolatokat is.


Viszont nagyon sok ember ott rontja el, hogy az itteni problémákba belekeseredve, magányosan, elgyötörten utaznak el. Ilyenkor a problémák, magány és egyéb nyomor is velük tart az utazásra és az új helyen is a régi problémákon pörögnek, ugyanazokon a gondokon szenvednek.


Leginkább önmagadban érdemes először rendet csinálni, hogy tisztázd a viszonyod a történtekkel, élethelyzeteiddel, lehetőségeiddel. Aztán lehet érdemes elutazni, hogy magaddal már egyenesbe jöttél és tudod, hogy mire számíthatsz az úttól és merre lépnél tovább.


Érdemes lehet egy pszichológussal is elbeszélgetni az utazás előtt, hogy segítsen ezekben a dolgokban.

2022. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Függ persze az egyéntől is meg attól is, hogy hova és milyen módon utazik.

Eleve, ha valaki hajlandó kimozdulni a számára biztonságot nyújtó kultúrkörnyezetből, már valami nyitottságra utal, tehát jó eséllyel találkozik olyan élményekkel amik negmutatják neki, hogy mik az azonosságok és a különbségek köztünk és mások között.

De azt lássuk be, hogy egy all inclusive Hurghada vagy Antalya bár lehet kellemes, de korlátozottan alkalmas arra, hogy olyan értelemben "utazásnak" nevezzük, ahogy a kérdező gondolja.

Ha belemerülsz az utazás során a téged körülvevő környezetbe, valamilyen szinten kommunikálsz olyanokkal akik kívül vannak a csoportos utazás, szállodai üdülőtársak zárt közegén, akkor valószínüleg árnyaltabb képed lesz a világról és eszerint alakul az értékrended is

2022. nov. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Utaztál azóta, kérdező?
2023. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Igen, 6 országba azóta, ebből 3 helyre egyedül.


Úgy éreztem már az első országnál is, hogy végre élek.


Mindenkinek ajánlom, ne gondolkozzatok rajta, menjetek, akár egyedül is, talán még jobb is úgy.

2023. nov. 16. 13:10
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak támogatni tudom
2023. nov. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!