Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A két hely közül ti hova...

A két hely közül ti hova mennétek nyaralni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kinéztünk két helyet is,ami szimpatikus lenne számunkra az idei nyaralás szempontjából,de sajnos még egyik helyen sem jártunk és ismerősi körben sincs olyan ember aki járt volna ezeken a helyeken így tőletek kérdeznék,hátha valaki járt már ezen a két helyen és tudja is esetleg valamelyiket ajánlani,esetleg egy rövid beszámolót mondani róla,hogy mégis milyen..

A kinti árakra is kíváncsi lennék,hogy mégis vásárlás,étkezés,stb... árakban melyik hogyan alakul a hazai viszonylatokhoz képest..


Az egyik hely az Horvátországban lenne: Bibinje


A másik pedig Bulgáriában: Neszebár


Kíváncsian várom a válaszokat és bízom benne,hogy valaki tud segíteni,ezáltal könnyebben a jobb döntésre tudunk jutni! :)



2023. máj. 14. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Horvatorszag
2023. máj. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Neszebárban voltam, azt nem ajánlom. Az óváros persze szép, de amúgy nem nagy szám.
2023. máj. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha Horvátország-Bulgária közül kell választani, akkor kérdés nélkül Horvátország, viszont így, hogy az egyik legkevésbé látványos környéket dobtad be, nem egyszerű a dilemma. Azon a környéken inkább Biogradot ajánlom. Bibinje északi felén a parton pont telibe rálátni a Zadar-Gazenica ipari övezetre, ami erősen ront az élményen.
2023. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mire vágysz: ha egész nap a tengerparton feküdnél, majd este bekajálnál, akkor Bulgária jó hely. De ha kirándulgatnál is, akkor sokkal inkább Horvátország. Arról nem is beszélve, hogy jóval közelebb van.
2023. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket! :)

Megy a zöld! :)

2es esetleg kicsit,ha bővebben kifejtenéd vagy tudnál róla írni,hogy neked miért is nem jött be és hogy mire számíthatok ha esetleg oda mennénk mégis,azt megköszönném!

2023. máj. 15. 12:19
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Neked kell eldöntened, hogy a Fekete Tengert szeretnéd-e látni amit nem véletlenül neveztek el így,

vagy a kéklővizű és teljesen kristálytiszta Adriát.

2023. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Hát Nessebar szerintem várósnézés-tengerparton pihenés szempontjából is ideális.Található ott aqua park is (ha esetleg szeretitek az ilyen programokat:D)árak mindkét országban alacsonyabbak valamennyivel mint itthon, az étkezés Bulgáriában olcsóbb,este is hangulatos,viszont tényleg nem olyan tiszta mint Horvátország( bár ott sikerült remek fertőzést elkapni az első nap..) Horvátország plitvice környékét nagyon tudom ajánlani mert iszonyat gyönyörű nyáron is,illetve Lopar,Rab sziget amit tuti nem hagynék ki..a tengerparton a vízicipő használatát ajánlom ha vízbe mentek, gyakran találkozni tengerisünikkel:)

Tudom ezt a két desztinációt adtad meg, de szívem szerint Ciprust tudnám még ajánlani.

2023. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Nessebarnak szép ovárosa van tényleg, de ez minden, Nekunk nem jott be, a víz nem tul tiszta, valahol hínáros, az uzletben és pénzváltoban le akartak huzni, sajnos az utobbiban sikerult is nekik.

Horvátországban tisztább a víz, viszont olyan hideg volt, hogy alig tudtunk belemenni /aug. kozepén/, az ido sem volt a legjobb, kb. mint itthon.

Ha van más opcio is, én mást választanék, pl. ami nekunk nagyon bejott Europán belul: Ciprus, Ibiza, Mallorca, esetleg gorog szigetek.

2023. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Én egyik helyre se mennék. Mármint nem az országokkal van a bajom, hanem a konkrét helyekkel. Mindkettő a legzajosabb, legtömöttebb részén van az adott tengerpartnak, Neszebár környékén ráadásul túl kevés a közlekedési infrastruktúra ahhoz a tömeghez, hatalmas szállodák vannak, hatalmas aquaparkok, minden túlépített, csak az utak nem.


A horvát tengerpart tele van gyönyörű helyekkel, ahol a hegyek a partra néznek, vagy kisebb, nagyobb, gyönyörű szigetek, szép kék vízű kis öblök, sziklás partok, a szárazföldön mély kanyonok, szurdokok, stb., stb. Zadar környéke viszont a legjellegtelenebb rész.


6:

A Fekete tengernek is megvan a maga varázsa, csak valami nyugisabb partszakaszon, pl. irakli part onnan északra nem rossz. Homokos part, de óceáni jelelgű hullámok, az Adriánál sokkal kevésbé sós, de nyáron azért bőven meleg víz. Én is jobban szeretem az Adriát, de ha Adria, akkor pont Zadar környéke nagyon nem, és ha Fekete tenger, akkor nem a legtömegesebb környék.

2023. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%

Mint tudjuk, Európa legszennyezettebb folyója a Duna, pont a Fekete tengerbe ömlik.

Jó nyaralást a szartengerben.

2023. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!