Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ki költözni...

Hogyan tudnék ki költözni angliába vízum nélkül, milyen kis kapuk léteznek?

Figyelt kérdés
Elég tájékozott vagyok a témával kapcsolatban, emiatt tudom hogy mivel sem hiányszakmám nincs, se angol nyelvizsgám (hiába beszélek angolul), nem felelek meg a pontrendszernek hogy letelepedési engedélyt kaphassak vagy munkát vállalhassak. De mindenhol vannak kiskapuk, nem legális, nem bejelentett melók, tudom milyen az ország, hogy mennyire nem éri meg kimenni de nem is pénz miatt hanem valaki miatt szeretnék kiköltözni legalább egy évre. Ti tudtok bármilyen alternatív vagy nem "legális" megoldást arra hogyan tudnék elhelyezkedni így is? Jelenleg igaz hogy étterem vezető vagyok, de bármilyen gáz munkát képes lennék elvállalni meg kockázatot is amik azzal járnak hogy feketén tartózkodom az országban. Tudtok esetleg valami hasznos infót vagy megoldást ezzel kapcsolatban?

2023. júl. 16. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan munkára tudsz menni, amiből hiány van, pl. idősgondozókat folyamatosan keresnek, vízumban is segítenek. Vagy a világ végére panziókba lehet még menni dolgozni. Nekem szerencsére hiányszakmám van, skilled worker visával megyek, de látom a hirdetéseket folyamatosan. Ja és nyelvvizsgából egy alapfok elég a munkavállaláshoz.
2023. júl. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek kiskapuk, hacsak nem valami alban paki maffia, rabszolgamunka.
2023. júl. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szponzort kell keresni , de vízum mindenképpen kell .

Hozzánk is hoztak 3 indiait , de alá kellett írniuk 3 évet .

Nincs kiskapu. Feketén meg már szinte lehetetlen ide kijönni.

2023. júl. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Van egy kiskapu:

eljossz dolgozni irorszagba, 5 ev itt tartozkodas utan kersz ir utlevelet. Az ir utlevel birtokaban vizum nelkul munkat vallalhatsz angliaban (mar ha addig nem valtozik a szabalyozas)

2023. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Albán autómosót tudom javasolni. De étteremvezetés után kemény lesz.
2023. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Kimenni tudsz egyszerű turistaként, csak bizonyos időközönként el kell hagynod az országot, lehetőleg nem csak 1-2 órára, hogy ne minősüljön visszaélésszerűnek a viselkedésed.


Munkát viszont hivatalosan nem vállalhatsz, ha turistaként tartózkodsz az országban és az már nehezebb dió lehet, hogy bárhol bevállalják-e ők, hogy téged feketén alkalmaznak. Mert ha lebuknak egy ellenőrzésnél, akkor nem csak te kapod a büntit, hanem az is, aki feketén alkalmaz téged. Ennyit meg a legtöbb cégnek nem ér meg a dolog. Lehet persze olyan, akinek igen.


Viszont ha kimész turistaként és helyben tárgyalsz, bizonyítani tudod munkáltatóknak, hogy jól dolgozol, akkor akár könnyebb is lehet munkát találni és ha már meg van, ahol alkalmaznának, akkor könnyebb lehet hozzá engedélyt, vízumot is szerezned, főleg ha segíteni is hajlandók benne.


Ha annyira minden áron menni akarsz, akkor lehet, hogy érdemesebb kimenni és kint helyben próbálkozni.


Mondjuk némi nyelvtudást nem árt összeszedni hozzá, hogy tárgyalni tudj és ne szorulj más segítségére. Ha meg már van nyelvtudásod, akkor lehet, hogy a vízumhoz szerezhető pontokért érdemes letenni, csak hogy meglegyen.

2023. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Helyben, csak helyben!
2023. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy Ireland.
jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!