Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Leszólítjátok ha magyarral...

Leszólítjátok ha magyarral taliztok külföldön?

Figyelt kérdés
Beszélget ebből kihallod hogy magyar.
2023. júl. 19. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Sőt, igyekszem elkerülni.
2023. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak ezért biztos nem. Ha egyből szimpatikus valamiért, akkor talán, de ilyen még nem volt...

Viszont Thaiföldön minket leszólított egy magyar srác, egy szálláson laktunk, ő egyedül volt, kiszúrta, hogy magyarul beszélünk és odajött. Elég jól össze is haverkodtunk, mentünk együtt hármasban sziget-túrára meg egy este iszogatni is.

De ez szerintem helyfüggő, van, ahol lépten-nyomon csak barátkozhatnál, mert nyüzsögnek a magyarok, de egy távolabbi helyen azért jobban felkapja az ember a fejét a honi nyelv hallatán.

A Maldív-szigeteken pl. egy magyar pincér lányba botlottunk, az szerintem igen ritka :) Igaz, ott is ő jött oda hozzánk, hogy hallotta, hogy magyarok vagyunk.

2023. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez eddig mindig ugy nezett ki, hogy valaki jott szembe, es leszoritott a jardarol, mint otthon, vagy sorbanallasnal elemsunnyogott. Es magyarul beszelt valakihez. Ilyenkor az utlevelem is eldugom, annyira nem akarom, hogy tudjak, egy helyrol szalajtottak.
2023. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is inkább azok közé tartozok, akik rejtegetik, hogy magyarok, nincs túl jó hírnevünk külföldön.


Eddig egy magyarral barátkoztam össze, akkor is ő jött oda hozzám, hogy útbaigazítást kérjen. Eleinte angolul beszélt, azt is elég rosszul, majd megszólalt, hogy "Aha... Nem értem.", és ott átváltottam neki magyarra xd. Egy picit közösen mentünk a metróval, de asszem ennyi volt amikor ténylegesen kint futottam össze a magyarokkal.

2023. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem kerülni őket. Olyankor a barátnőmmel is inkább angolul beszélünk hogy elkerüljük a "na hát ti is magyarok vagytok" féle affektálós agyhalottkodást.
2023. júl. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha látom hogy valaki tanácstalan, akkor igen. Idén pl egy alkalommal ugyanazon a transzferen utazott egy magyar család és nem tudták hol szálljanak ki, odamentem és segítettem.
2023. júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint az 5. Gyorsan átváltunk angolra, ne tudják, hogy magyarok vagyunk. Viszont Amerikában szólított már meg magyar származású amerikai, azt nem bántam.
2023. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha talizol valakivel illik köszönni. Ha nem magyarul teszed, aztán mégis kiderül, hogy te is magyar vagy, az elég fura.

Ha nem tali, csak hallod, hogy magyar. Akkor hallgathatod is egy ideig, hogy miféle népek. Aztán eldöntöd.

2023. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6 eve elek kulfoldon, ez ido alatt 2szer talalkoztam ossze magyarral veletlenszeruen, de azok az esetek mar tobb mint 4 eve tortentek. Egyikkel osszefutottam egy magyar talalkozon, a masikkal pedig 2-3szor talalkoztam es ennyi.

Magyar talalkozokra nem jarok mar, a legtobb magyar eleg felszines, erdekbaratsagokat keresnek, igy semmi ertelme.

2023. júl. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kerülöm a magyarokat, de nem is örülök meg, ha valaki magyar. Rengeteg magyar él vagy turistáskodik külföldön, így hacsak nem Pápua szigetén vagy, akkor nem nagy szám.
2023. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!