Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szoktál spórolni étkezésen...

Szoktál spórolni étkezésen nyaralásnál?

Figyelt kérdés
Például egy drágább országban, ahol egy éttermezés ott kezdődik, hogy 40-50 eur/fő.

2023. szept. 20. 17:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Felmérem a lehetőségeimet és csak okos kompromisszumokat kötök. Étkezéssel is így vagyok, de.világítóudvarra néző szobát sem foglalok stb.
2023. szept. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Érdekes kérdés, mi az, hogy spórolni?

Ha nincs 40-50 euróm naponta egy étteremre, akkor nem megyek étterembe naponta. De ebből nem következik, hogy spórolok a hasamon, azaz kevesebb vagy gyengébb minőségű kaját eszem. Mindössze az következik, hogy más kódon étkezem, de nem kevesebbet, gyengébbet.

2023. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem szoktam spórolni.

Itthon elég ritkán járok étterembe, ha nyaralok, akkor legalább ebben is jól érezzem magam, hogy finomakat eszek. ( jó , itthon is azt eszek, csak itt én főzök )

Persze nem a legdrágább éttermeket választom, de nem is azt nézem mi a legolcsóbb étel.

2023. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem erre az én válaszom az, hogy igen, de nem feltétlen úgy ahogy gondolod.


Nekem a nyaralás a városnézés, új helyek/kultúrák/ízek megismerése, szóval pl ha mondjuk Egyiptomban vagyok, akkor nem fogok szendvicseket enni, ahelyett, hogy kipróbálnám az Egyiptomi kajákat, DE!!! én aztán nem vagyok hajlandó naponta háromszor étteremben enni. Helyi kajáldákban pl nagyon szeretik enni, éttermek helyett. Olcsóbb is, (szerintem) jobbak az ízek és a helyi kajákat általában ténylegesen úgy csinálják meg ahogy csinálják amúgy is, nem pedig mint az éttermek amik gyakran megpróbálják random hülyeségekkel vonzóbbá tenni az ételt vagy kicserélni benne alapanyagokat. Pl itthon is csinálják ezt a gulyáslevessel.


Vagy pl amerikában spóroltam nagyon sokat kajával. Én nem szeretem az amerikai konyhát, abban sem vagyok biztos, hogy létezik-e ilyen egyáltalán, ezért pl jópárszor AirBnB-ben főztem magamra (itt nem gulyáslevesre vagy pacalpörköltre kell gondolni, de pl zöldséget píritottam egy serpenyőben husival vagy tojást rántottam magamnak reggelire.)


Szóval jha, lényegében spórolok a kajával, de ezt nem feltétlen spórolás szempontjából.

2023. szept. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok nagyétkű, így általában ki szoktam jönni éttermezéssel is. Nem tudom, mit értesz drágább ország alatt, skandináv területen pl. még nem voltam, de mediterrán országokban 20-25 euróból simán lehet enni több fogásos menüt is. Délben meg sokszor még annyi kaja sem kell. Egy saláta vagy palacsinta, és megvagyok.
2023. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Norvégiában és Izlandon is voltam étteremben (ezek voltak a legdrágább helyek ahol jártam), de nem minden este. Reggelit mindig a szálláson csinálok magamnak, de itt néha a vacsorát is ott dobtam össze vagy valami olcsóbb kaján (pl. kebab) voltam el rendes vacsora helyett. Izlandon alapból camper autót béreltünk és az idő nagy részét a semmi közepén töltöttük, magunknak főztük/grilleztük a kaját, 3 naponta bevásároltunk. Étterembe 2x jutottunk el, ami arra pont elég volt, hogy a legtipikusabb helyi kajákal megkóstoljuk.

Olcsóbb helyen (pl. mediterrán vidékeken) minden este valamilyen helyi kajáldában, kis étteremben eszek. A turistás helyeket kerülni szoktam.

2023. szept. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
A Garda tónál szép, új apartmant béreltünk tóra néző terasszal, kerttel. Nekem ez fontos volt, hogy a teraszon reggelizhessünk közvetlen szomszéd nélkül, közben néztük a hegyen átbukó felhőket, figyeltük a hajókat. Cserébe a bőséges reggeliket én csináltam, ebédre pizzaszeletet vagy ilyesmit ettünk mászkálás közben, vagy egy sütit a monte Baldon a büfében. A 8 vacsorára kb a felében frissen kisütöttem az épp ott akciós szelet húst, mellé saláta. Kb 4-szer voltunk étteremben, helyi specialitásokat ettünk egy pohár borral. Nekünk ez így bevált, nagyon szeretünk enni, előre kiválasztjuk a szimpatikus éttermet, eltervezzük, hogy mit fogunk választani. Ha minden nap ezt csinálnánk, csúnyán meghíznánk a nyaralás alatt.
2023. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktunk.

Nincs se hobbink, sem a heti 1 mozin kívül más "szórakozásunk", így a nyaralásoknak megadjuk a módját. Jó, nem luxus éttermekben eszünk, de sosem főzünk magunkra, mindig éttermezünk. Kettőnkre 40-50 dollárt/eurót szoktunk fizetni egy étkezéskor.

2023. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#5: Szoktam, utálok étterembe járni. Persze megkóstolok pár helyi specialitást, de annak nem sok értelmét látom, hogy egyek egy hamburgert 20-30 euróért.
2023. szept. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az étkezésen soha, sehol, főleg nem egy olyan időszakban mint a nyaralás, ahova azért megyek hogy megengedjek végre olyat amit máskor nem ,pont hogy akkor jöhet minden. Semmi nem állhat az útjába a kikapcsolódásnak, főleg nem az árak számolgatása. Erre gyűjt az ember, akkor már csak jól megéli.
2023. szept. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!