Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen kabátot használtok...

Milyen kabátot használtok télen magashegyi túrázáshoz kb 4 000 méterig -10-15fokban?

Figyelt kérdés

2023. okt. 12. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Meleget.
2023. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Decathlonban vettem tavaly -20 fokig ajánlott túrakabátot.
2023. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Értelmezhetetlen a kérdés. Ilyen környezetben nem egyetlen kabátot visel az ember, hanem minimum hármat. Ha még ezzel sem vagy tisztában, ne menj télen 4000, de még 2000m közelébe se...
2023. okt. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Télen épeszű ember nem megy magashegyi túrára, legalábbis az északi féltekén. Nyáron én csak 4000 méter fölött használok pehelykabátot (bár ilyen magasságban 4 éve nem jártam), 3000 méter környékére elég 1-2 aláöltöző + softshell dzseki. Nekem inkább a kezem (és a lábam) szokott fázni, szóval téli síkesztyűt húzok hidegben, ill. vastag túrazoknit. Ez persze időjárásfüggő is, az idén 2600-2700 méteren voltam csak, de olyan viharos szél volt, hogy kellett a téli kesztyű. Ha levettem, hogy fényképezzek, fél perc alatt majd' lefagyott a kezem.
2023. okt. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Egyénileg úgysem mész ilyen magasságba, főleg télen nem, úgyhogy kérdezd meg a túravezetődet.
2023. okt. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Téli magashegyi túrázáshoz a már más által említett 3 kabát ajánlott, de szvsz a legtöbb esetben 2 elég, egy goretexes esőkabát, egy tollkabát, ezek nélkül el se menj télen magashegységbe, valamint opcionálisan egy sofshell kabát. De ezek közül csak a tollkabát az ami melegít, és egyébként kell a meleg aláöltözet, akár több rétegben, a hélykabátok a szél és eső ellen vannak.


Decathlonban a Simond tollkabátot ajánlom, viszonylag olcsó de ugyanolyan jó mint a nagyobb nevű márkáké, saját zsebébe összecsomagolható hogy ne foglaljon sok helyet a hátizsákban mikor nem kell (tollkabátot télen és bizonyos agasság felett nyáron akkor is vinni kell, ha egyébként nem tervezed felvenni, vészhelyzetre). Emellett a kapicnija elég nagy, hogy sisakra is rá lehessen húzni.


Esőkabát sokféle van, abból dekásakat nem ajánlom, de pl. Mamut, Mountain Equipment gyárt jóféléket, hazai túraboltok helyett szerintem érdemesebb körbenézni, próbálgatni Bécsben vagy Grazban a Bergfuchs-ban, mert nagyobb a kínálat.


Softshell kabát az mondjuk itthon is van sokféle, ha télen is viszel, nekem mondjuk Columbia van, de az adott modellt nem ajánlom 3. kabátnak, mert nem elég ultralight, én nyáron viszem magammal várhatóan esőmentes, de potenciálisan szeles napokon.


4:

Akkor én nem vagyok épeszű, nekem az egész év magashegyi túraszezon. Persze télen, tavasszal a nyárhoz képest könnyebb hegyeken, útvonalakon.

2023. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
En most Pakisztanban voltam 4000 meter felett egy szal poloban.
2023. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tenerife, Teide 3715, ide lesz a kabát és már voltam régen 1 dzsekivel áprilisban, de gondoltam itt esetleg jobban hozzáértők is válaszolnak. Nem mindenkinek jött össze..

De köszönöm aki értelmesen válaszolt,hálás vagyok

2023. okt. 29. 08:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8:

Leírhattad volna az elején, hogy Tenerife, mert nagyon nem ugyanaz hőmérsékletben télen ott egy 3700 méter magas aktív vulkán, meg az Alpokban egy 3700 méter magas hegy. 6-os vagyok,nígy hiába válaszoltam hosszan, az nem vonatkotik egy szubtrópusi vulkánra.

2023. okt. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8, ahogy neked sem az értelmesen kérdezés, oktondi idióta 😂
2023. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!