Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Költenétek nagyobb összeget...

Költenétek nagyobb összeget egy egzotikus utazásra, ha max három millió forintotok van a számlátokoj?

Figyelt kérdés
Tudom, kijöhet pár százezer forintból is egy út, de engem mégis zavar, hogy költök. Ha saját pénzből utazom, az mindig csak pár nap. Pont emiatt eddig főként a szüleimmel mentem nagyobb útra.

2023. nov. 14. 13:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

Na de végig azt nyomatod, hogy nem akarod pár százezerből kihozni, pedig megoldható lenne.


Meg most nem azért, de 28 évesen se egy lakásod és 3 millió forintod van összesen? Hát nagyon elxurtad valahol az életedet. Rossz döntéseket hoztál mindig az életben. Hát ez sem túl bölcs döntés, ha a 3 milliódat elutazni akarod!

2023. nov. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de ismersz engem? Vagy honnan tudod, hogy rossz döntéseket hoztam? De nem tudom, ennek mi köze alapból az egész kérdéshez. Én csak válaszoltam arra, amit kérdeztél.
2023. nov. 15. 17:37
 23/33 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, nem attól lesz jó egy nyaralás, hogy az ember még a szállodából se dugja ki az orrát, és az összes étkezést is ott oldja meg. Ráadásul anyagilag sem biztos, hogy megéri, lehet hogy két utcával arrébb egy kajáldában finomabbat ehetne sokkal olcsóbban...

Az más téma, hogy Dominkán sok mást nem is lehet csinálni 🙂

Mi voltunk már pár helyen saját szervezéssel, még hotelben se nagyon szálltunk meg, nemhogy FP vagy AI, inkább barangoltunk egész nap, és ettünk, ahol megéheztünk és szimpatikusnak tűnt. Olyan melegben volt, hogy csak egyszer ettem egy nap, akkor is csak csipegettem, pénzkidobás lett volna fix ellátásért fizetni.

Kérdező, ha vágysz utazni, és megteheted,akkor utazz!

Ott a skyscanner "utazz bárhova" opciója, vadássz olcsó repjegyekre és hajrá! :)

Ha találsz valami olcsó trópusi úticélt, akkor ráérsz kalkulálgatni, hogy mennyiből tudod kihozni, megéri-e az neked.

(Nem tudom, hogy állnak most a repjegyárak oda, de ajánlom neked Belize-t, beszélnek spanyolul is, de angol a hivatalos nyelv 🙂)

2023. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%
Hát hogy 28 évesen csak 3 millió megtakarításod van, se egy lakásod, semmi és azt a kevéske félrerakott pénzedet is elutazni akarod, ez rossz döntésekről árulkodik az életedben.
2023. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

A kérdésedből nem derül ki, hogy a nagyobb összegű egzotikus utazás pontosan mennyi pénzt jelent, így nehéz konkrétumként kezelni. Pedig nem mindegy, hogyan néznek ki az arányok.


Érdemes utána számolni, hogy az utazásod ára hány százaléka a megtakarításodnak. Na meg a havi fizetésednek és a havi megtakarításaidnak, havi költéseidnek.


Mennyi ideig dolgozol azért, hogy egy ilyen utazás árát ki tudd termelni? Mikorra fog az utazás után újra összegyűlni ennyi pénzed? Mennyire fog máshonnan hiányozni az utazásra költött pénz?


Milyen egyéb komolyabb kiadásaid vannak/várhatóak, amire több pénzre lesz/lehet szükséged? Mennyire biztos a munkahelyed, megélhetésed, mennyire számíthatsz a család, rokonok, barátok támogatására, hogyha netán megszorulnál, vagy mennyire vagy egyedül kiszolgáltatva minden problémának?


3 millió megtakarítás nem kevés. Sok embernek még ennyi sincs, de azért nem is őrülten sok.

Ha ebből fél milliót (vagyis az egy hatodát), vagy még többet elköltesz utazásra, akkor semmi nincs, ha nem fog hiányozni később. Viszont akár nagyon sokat is számíthat, ha később emiatt lesz nehezebb az életed.

2023. nov. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Ennyi a számlámon levő pénz. Szüleimmel és bátyámmal közösen van 6 ingatlanunk, ebből három van kiadva, egy pedig nyaraló. Kettőben pedig ők laknak. Önmagában szerintem nem is érdemes sokat a számlán tartani.
2023. nov. 16. 18:42
 27/33 anonim ***** válasza:
Nem. Könnyen ugrál az olyan, aki bármikor előállít ripsz-ropsz újabb pénzt, ha elvész, de vannak, akik nem születtek annyira jól sikerültnek, ügyesnek, bátornak, erősnek, talpraesettnek, egészségesnek, nincs hatszáz rokona, ismerőse és kapcsolati tőkéje, sokaknak súlyos betegsége van, testi-lelki problémákkal küszködik, meg ezer más ok. Érik az embert olyan csapások, amivel húszéves még nem találkozott össze. Egész biztos vagyok benne, hogy a fél országnak jobban meg kell gondolnia, mennyi a biztonsági pénze. De hát döntse el mindenki magának...
2023. nov. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
Azt lehagytad kérdező, hogy még a közös garázsotokban is áll 2 Ferrari, meg a szüleiddel közösen van 3 luxusyacht-otok. De a számládon lévő összes vagyon, mindössze 3 millió. XD
2023. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Nekem ez kb három millió körül van. De ugye jön majd januárban bónusz, szal azzal már lehet tervezni. 3 milkából egy milka kell pl költözésre,meg ilyenekre, ha úgy adódna.
2023. nov. 16. 21:11
 30/33 anonim ***** válasza:
36%
Van medvetek is?
2023. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!