Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Más hogy tud szorongás nélkül...

Más hogy tud szorongás nélkül több százezer forintot is kiadni utazásra?

Figyelt kérdés

Van aki egyszerre milliós összeget is elkölt! Ezek az emberek ennyire jól élnek, vagy egyszerűen úgy élik az életüket, hogy ez a kis kiadás nem okoz gondot?


Én mikor egyszer voltam egy nagyobb úton, majd úgy alakult, hogy elmentünk plusszba Hawaii-ra is, akkor hónapokon keresztül nem azon gondolkoztam, hogy de jó, hogy voltam Hawaii-on, hanem azon, hogy ezt a pénzt mikor tudom visszaszerezni. Azóta nem is merek nagyobb útra menni, ha szállás kell, diákszállóva megyek, bár az utóbbi egy évben nem utaztam sehova, még mindig sokkol ez. 300 ezer forintos repjegymódoaítás.



jan. 22. 13:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más az anyagi helyzete is és a viszonya is az anyagi helyzetéhez. Mások a fontossági sorrendek, mást tartanak értéknek, hasznosnak, más dolgokat élveznek és más dolgoktól tartanak, más megoldásokat látnak rá.
jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit a kérdésben írsz, 300e repjegy módosítás eléggé meg tudja dobni az alap költségeket - amihez képest módosítottatok. Főleg, ha már eleve feszítette a kereteket az eredeti, módosítás nélküli utazás költsége is.

Nagyon nem mindegy, hogy egy 150-200e összköltségre jön 300e vagy egy 3 milliós útnál van 300e váratlan plussz költség.


Nyilván ilyenkor azt is mérlegelni kell, hogy ez a módosítás szükséges, vagy csak lehetőség, ha már viszonylag közel jártok. Na meg hogy mennyire fér bele a keretbe, mennyire vág földhöz hosszabb távon, stb.


Gazdasági szempontból nem bölcs dolog olyan pénzt nyaralásra költeni, amid nincs is (hitel), hogy adósságba verd magad vele. Ahogy a végletekig kiköltekezni sem okos dolog, hogy aztán bármilyen váratlan kiadás könnyen a földhöz vágjon.


Ha van az embernek egy kényelmes vésztartaléka (általában fél évi, minden megélhetést fedező tartalékot szoktak javasolni) és ezen felül futja még az utazás minden tervezett és várható extra költségeire is, akkor viszonylagos nyugalommal utazhat az ember.


Hogy mit érzel, az meg főleg a személyes érzésekről és véleményekről, félelmekről szól.


Az se mellékes, hogy neked milyen az érdeklődésed, fontossági szempontjaid és mennyire érdekel az utazás.

Pl. Ha olyan helyre mész, ami nem érdekel, mert mondjuk nem szeretsz a tengerparton lebzselni, akkor inkább érezheted felesleges pénzkidobásnak az utazás árát, nehezebben költesz rá. Míg ha te inkább az aktív pihenés, vagy kultúra híve vagy és mindig is vágytál eljutni egy városba, megnézni valamilyen tájat, programot, akkor lehet, hogy egy egy aktív programokat kínáló síelés, szörfözés, búvárkodás, vagy a régóta vágyott város felkeresése nem feszélyez annyira, szinte mindegy mennyibe is kerül neked...

jan. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
22%
De nem mindenki nyaral aki utazik. Én például az ezelőtti hétvégén pénteken elrepültem Dallasba aztán vasárnap vissza Pestre. Egy hétre rá, 26-án visszamentem Houstonba, majd 28-án hazaindultam. A legjobban az átszálláskori rohanást utálom, de nekem fizetik az egészet, szállodástól, bérautóstól, repjegyestől. Nem szorongok, mert nem én adok ki pénzt az utazásra de nyilván nem is ingyen dolgozom.
jan. 30. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%
Jól mondod, nem te adod ki a pénzt, hanem a céged, így a kérdés szempontjából nincs relevanciája a válaszodnak.
jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista koromban mentem buszos kirandulasokra, sokat turaztunk Magyarorszagon stb.


Amikor elkezdtem dolgozni, sokaig nem nagyon utazgattam, azutan 30 eves koromban kezdtem ujra utazgatni, felkeresni exotikus helyeket


Muszaj, hogy az ember a beveteleihez igazitsa az utazasi szokasait. A 20-as eveimben nem engedhettem volna meg magamnak olyan utakat, amikre ma, 40 eves koromban gondolkodas nelkul elmegyek.

jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hova szoktál utazni? Családdal mész vagy egyedül?
jan. 30. 14:23
 17/17 anonim ***** válasza:
69%

Tavaly Chileben voltunk 2 hetet és peruban 3 hetet.


Mindig máshová utazunk, ketten a párommal

jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!