Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Panikbeteg vagyok, Sajnos a...

Panikbeteg vagyok, Sajnos a rosszabb fajta, mit tegyek, ha hosszabb útra kene mennem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet , hogy 3 eve nem voltam hosszabb úton , de most mennem kene kb 350 km . Felek az utazástól, hogy minden rendben lesz e , Ramjon e a derealizacio, ilyesmi , esetleg tippek?

2016. okt. 25. 21:51
 1/6 TR75 ***** válasza:

Attól függ, mennyire vagy benne.

Ha nem rendszeres a pánikroham, akkor talán elég egy nyugtató tea (citromfű és társai), valamilyen relaxációs technika.

Ha már eléggé előrehaladott a pánik, megpróbálhatsz mondjuk valamilyen macskagyökér- vagy/és komlószármazékot bevenni utazás előtt már néhány nappal. Esetleg Daedalon tabletta közvetlenül utazás előtt, ami eléggé le tud szedálni (bár persze embere válogatja, kinél hogy hat).

Ha már hosszú ideje benne vagy, és előre megjósolható a pánikroham (tehát tudod, milyen szituációk idézik elő, esetleg előtte szorongsz is emiatt), akkor talán valamilyen nyugtató (pl. Xanax és társai) segíthet. Ilyenkor (pánikrohamban, vagy ha már érzed, hogy rögtön rohamod lesz) segíthet a széndioxid belégzése (pl. zacskóba fújod ki a levegőt, és azt egyből be is lélegzed, ezt néhányszor megismétled).

Spontán pániknál épp ellenkezőleg, több oxigén belégzése segíthet ("erőltetett belégzés").

Hm. Szóval ilyesmi.

2016. okt. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:

Ja, igen:

[link]

A pánik altípusai című bekezdést (főleg) érdemes elolvasni.

2016. okt. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan ismerősöm, aki pánikbeteg volt, de csak akkor jött rá a roham az utazásnál, ha egyedül ment. Ha valaki kísérte, akkor simán ment neki a dolog, mert biztonságban érezte magát.
2016. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TR75 ***** válasza:
Igen, pánikbetegeknél gyakori, hogy közeli ismerős jelenlétében nincs probléma.
2016. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát a végkövetkeztetés:-)

1-es és 3-as tanácsait együttesen megfogadva remélhetőleg semmi bajod nem lesz (próbálj meg megkérni valakit, hogy kísérjen el :-) (3-as)

2016. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utána azért menj el orvoshoz, hogy megkezdd a terápiát, mert így nem lehet leélni az életet (ex-pánikbetegként mondom).
2016. okt. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!