Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mivel nyugtatnál meg valakit,...

Mivel nyugtatnál meg valakit, aki nagyon fél a repüléstől?

Figyelt kérdés

Az van hogy barátnőmmel most elösször megyünk repülővel valahova, de ő nagyon elkezdett most félni, hogy fapados és biztos nem tartják karban a gépet sem, meg nincs pénz erre arra, mi lesz ha lezuhanunk stb.

Szóval mit mondjak neki szerintetek, amitől megnyugodna?



2022. jún. 11. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

A pszichológiához sajnos egyáltalán nem értek, a repülés műszaki hátteréhez azért jobban.

Nem tudom, mi a jó taktika. Valószínűleg a konkrét félelmeinek az alaptalanságára próbálnék rámutatni. De talán az is segíthet, ha egy kicsit megismeri a közeget, kivinni reptér mellé, esetleg repülőtérlátogatásra, repülős videókat nézegetni, stb.

2022. jún. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Isti22 ***** válasza:
72%

Hogy nyugodjon meg, gép még nem maradt fenn :D


Mutass neki statisztikát, hogy 50 éve egyetlen budapesti járat sem zuhant le.

2022. jún. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Nincs biztosíték rá, de nagyon kevés járat van ami lezuhan :) én is félnek, bár mondjuk attól

Függ milyen hosszú út. Nagyon bal szerencsésnek kell lenni. Statisztika mutatás, másrészt bio melatonin, patikában vény nélkül kapható. Elalvás előtt kb egy órával kell bevenni, aztán vagy fáradt lesz vagy végig aludja az utat :) én ezt használnám ha amúgy nagyon fél végig ülni. Csak pótolja a melatonin szintet, egyedül alkoholt nem szabad inni mellette, de ártalmatlan kb .Azert olvassatok

El a beteg tájékoztatót , de egyébként hasznos tud lenni :)

2022. jún. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Xanax
2022. jún. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Magyarázd el neki, hogy a fapados nem azt jelenti, hogy xarnak q gépekre, ha em azt, hogy nincs, vagy külön díjas az extra szolgáltatás.
2022. jún. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenekkel nem nagyon lehet mit kezdeni, felesleges nyugtatgatni, az észérvek úgysem érnek semmit. Döntse el magában, hogy akar-e menni vagy nem.
2022. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
A fapadosok sokkal jobban karbantartott és fiatalabb flottával közlekednek, mint egy British Airlines vagy Lufthansa.
2022. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, megpróbálom az ész érvekkel, az jó információ nagyon hogy Budapesti járat még soha nem zuhant le, köszönöm.

Egyébként csak Spanyolországba megyünk szóval pár óra az út

2022. jún. 12. 14:22
 9/14 Isti22 ***** válasza:

ma 14:22


Ez speciel nem igaz, zuhant le budapesti járat, csak már elég régen, valamikor az 1970-es években utoljára. Szóval ötven éve nem volt nagyobb baj, és vedd figyelembe, hogy éves szinten kb. 50 ezer gép száll le-fel. Azt is szokták emiatt mondani, hogy sokkal jobban kellene félni az autóba szállástól, ott nagyobb eséllyel nyikkansz meg.


Mondjuk ez nyilván nem fogja megnyugtatni, ha pont a ti járatotokkal lesz valami :D

6-osnak van igaza, ez nem észérvek kérdése, én is fosok a repüléstől, hiába dolgoztam évekig a reptéren és vagyok túl interkontinentális utakon. Ha nagyon pánikolós típus, akkor jobb a nyugtató, 3-4. válaszolók ajánlották. Ha nem kap hisztérikus rohamot, csak fél, akkor meg bírja ki, ahogy én is :)

2022. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Xanax vagy Valium.

Habár én a Deadalon-tól is nagyon jókat alszom. Utálok repülni, rettegek is, de előző hónapban így is 8x repültem Európán belül és egész jól viseltem.

2022. jún. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!