Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Afrikában önkéntesség.!?

Afrikában önkéntesség.!?

Figyelt kérdés
Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban? Ti bevállalnátok? Természetesen hozzászólásokat azoktól is várok, akik már önkénteskedtek külföldön.... köszönöm :)
2011. szept. 19. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár személyes tapasztalatom nincs ezzel, de pár hónapja én is raktam ki egy ilyen kérdést, és ott "figyelmeztetett" egy válaszoló, hogy szépnek szép ez az egész afrikai önkéntesség, de úgy viszi a pénzt mint a gyerekek a cukrot. Olyan sok mindent kell fizetned hogy ha csak nem vagy milliomos mire kiérnél már úgy leégnél hogy nem lenne hova hazajönnöd. Durván erre célzott bár finomabban fogalmazta. Pedig én is mentem volna szívesen.
2011. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nő vagy, akkor különösen vigyázz ezzel, arrafelé nem kapnak letöltendő börtönbüntetést még a csoportos nemi erőszakért sem.
2011. szept. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyibe kerulhet, biztos nem olcso,de nem is millios tetel, az 100%,mert az egyik osztalytarsam ment ki-igaz nem tudom mennyi idore-de onkenteskedni 19evesen, lany, es kozepreteg a csalad, tanarok a szulok,ugyhogy a fizetest igy kalkulaljatok...Tulelte,hazajott,itt mindenki korberajongja,en nem vagyok ettol elajulva,de az o dolga. Remelem segitettem neked.
2011. szept. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem kell hozzá milliomosnak lenni, de azért kérdés, hogy milyen formában képzeled a dolgot? Rövidebb távon egy alapitvány segitségével, vagy saját szervezésben? Egyedül semmiképpen ne menj, legyen valaki, aki baj esetén ott van melletted és segit. MIt csinálnál kint? Orvos? Ételosztás? Iskolaépités? Árvaházban dolgoznál? Erős lelkivilág kell hozzá, mert ha olyan helyen fordulsz meg, lelkileg megviselhet.
2011. szept. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sango válasza:

Önkéntes munka és tanulási lehetőség külföldön!


Olyan önkéntes-jelölteket keresünk dániai iskolánkba, akik később Afrikában vagy Indiában fognak fejlesztési tanácsadóként (Development Instructor), az ott élő embereknek segíteni! Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésedet, vedd fel velünk a kapcsolatot a következő e-mail címen: makechange@drh-holsted.org!

2012. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

a kérdezőnek:

részt vettem egy indiai önkéntes programban, amit egy norvég iskola szervezett. Egy szóval sem mondom, hogy könnyű volt. De pont azért jelentkeztem, mert szerettem volna új dolgokat kipróbálni, színt vinni az életembe. Nem kell ecsetelnem, a mai magyar valóságot.. otthon teljesen elveszettnek éreztem magam. Muszájnak éreztem "menekülőre fogni"..

Ami tény: egy percig sem mondom, hogy könnyű volt. Rengeteget dolgoztunk, olyan helyzetekben találtam magam a program alatt, amitől korábban elszaladtam volna,.. a végén pedig beláttam, hogy minden csak rajtam múlik.

Rengeteg lehetőség jelentekzik az úton, az indiai projektről nem is beszélve. 6 hónap egy egészen más kultúrában, együtt élve a helyi emberekkel. Ezt egyik utazási iroda sem tudja nyújtani, még ha megfizeted sem..

Teljesen kicserélődtem, egészen más nézőpontból fogadom az otthoni helyzetet is. Az biztos, hogy vissza megyek még Indiába, de most felfrissülve újra Magyarországon vagyok, tanulok és teszem a dolgom.

Tuti, hogy ha belevágsz és végig is csinálod valamelyik programot, életed egyik legnagyobb, ha nem a legnagyszerűbb kalandja lesz ez! :)

Számtalan szervezet létezik már, a miénk valamikor a 70-es években indult, amikor még nem áramlott az info keletről, busszal utaztak a diákok, tanárok, megismerni a keleti igazi arcát..

Csak a reklám kedvéért, a suli ahol én végigjártam az utat:

www.drh-norway.org

magyar infókért: onkentes@drh-norway.org

Sok sikert! :)

2012. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gublug ***** válasza:
Ajánlom az #5 és #6-os válaszolók válaszait.
2015. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!