Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliában ha albérletet...

Angliában ha albérletet keresek akkor mekkora kezdő befizetésre kell számítanom? Deposit, első havi bér stb.

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 07:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
"Ha megtudod álmodni, megtudod csinálni!" Ne engedd, hogy bárki is befolyásoljon a céljaid elérésében. Sikerülni fog, ha nagyon szeretnéd! Merj belevágni és minden össze fog jönni:) Ne nagy városba költözz, London és Birmingham kizárva, ott tényleg nagyon sok a bérleti díj plusz a deposit. Kisvárosba sokkal többre mész. Kérd meg kinti ismerőseidet (ha vannak), hogy segítsenek a munkakeresésben. Sok sikert Angliához!
2011. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Hát érdekes és nagyon különböző válaszokat kaptam. Azért fél évre előre fizetni egy 500 fontos albérletet az elég nagy kiadás. Ha annyi pénzem lenne nem is mennék ki. Én max 1000 fontot tudnék összeszedni ami az itt leírtak alapján elég kevésnek tűnik. a jótanácsokat és a biztatást köszönöm mindenkinek! várok még válaszokat!!
2011. okt. 31. 23:42
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik hozzászóló vagyok.


Az 1000 font elég kezdőtőkének, ha nem rugaszkodsz el a valóságtól. Azaz nem akarsz egyből lakást kivenni, meg tényleg előbb munkát keresel és csak utána gondolkozol szállásban. Én sem jöttem ki többel anno, a párom meg még kevesebbel kezdte. A lényeg, hogy azonnal kezdj el melót keresni és vállalj el bármit, ami akad... a későbbiekben majd tovább lépsz és jobbat csinálsz.

Szóval ne keseredj el, csak legyél nyitott és fogd vissza az elején a vágyaidat.

2011. nov. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Szia! 1000Font tökéletes lesz! Épp elég mindenre. Találsz szobát olcsón, de nem nagy városban, kb 400-500fontért(Ez rezsivel együtt ennyi!). Ha már kint vagy és akkor keresel munkát, úgy is jó. A depozit jobb esetben ezeknél a szobaáraknál 300font. És marad 200 Fontod a legjobb esetben! Ami neked kb 1hónapra elég, hogy kajálj belőle.Úgyhogy ne aggódj, jó az az 1000Font;)
2011. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Időközben egy ismerősöm aki most indul ki azt az infót kapta egy kint lévő barátjától,hogy havi 100 font elég élelemre. Ez mennyire reális? Én kevesellem kicsit.
2011. nov. 2. 19:44
 26/29 anonim ***** válasza:

Egy főnek 100 font bőven! Sőt! Én kb heti 20al számolnék.

Jó persze nem homárt fogsz enni kaviárral ezért a pénzért, de nagyon sok helyen lehet nagyon olcsó kaját kapni.

Ha van piac a közelben, akkor több kiló gyümölcsöt veszel 1-2 fontért. Az icelandben fagyasztott kaját szintén fontokért. Jó, oké, nem fogsz nagyon változatosan étkezni, de éhezni nem fogsz az tuti... még egy kis nyalánkság is belefér, simán!

Hidd el, hogy itt a kaja nem drága. A ruha sem. Ami sokba kerül az az utazás (buszjegy, metrójegy, bérlet) és a szállás. De ha ezeken túl vagy, akkor onnantól kezdve a többi már nem pénz.

Nyugodtan higgy a kintlévőknek. :)

2011. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. nov. 2. 20:44
 28/29 anonim ***** válasza:
Mi 2en vagyunk, és 100fontért vásárolunk kaját 1 héten. Ez csak akkor több, ha venned kell épp tisztítószereket is. De egymagadnak a 100font/ hó bőven jó, mert akkor aztán mindenre jut. Az édességek 1-2 fontba kerülnek, sőt van ami olcsóbb. A fagyasztott dolgokból mindig akcióznak, 2 v 3 db kész kaját(1személyre) veszel 3-4 fontért. Az angolok nem főznek. Gyorsétterembe járnak és fagyasztott kajákat vesznek helyette. Te is így fogod eleinte csinálni, amíg anyagilag talpra állsz. Főzni drágább, de ünnepnapokon megéri:)
2011. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Látom régebbi a kérdés, de hátha mások is olvasgatják még a válaszokat...


"London és Birmingham kizárva"

Londonnal egyetértek, de Birmingham miért van kizárva? Mi idejöttünk. 3 nap alatt találtunk lakást (!!!), se munkánk, se NI-unk, se bankszámlánk nem volt még ekkor. Mi azt mondtuk otthonról támogat a család és van megtakarításunk. A deposit nem volt egy havi (250font) és az albérlet 350/hó. A rezsi 30font és a tax benne volt az árban. A lakás 15 perc gyalog a belvárostól. Nem mondom, hogy "szép", mert nem az. Egy lepurkant kis studió lakás, penésszel a falon. De senkivel sem kell együtt élnünk. Az ügynökség kapásból beajánlott minket a bankhoz így még a héten kaptunk bankszámlát, semmi perc alatt.


Mellékesen jegyzem meg, hogy lassan elköltözünk innen, szóval akit érdekel jelentkezzen. :)

2012. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!