Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliában ha albérletet...

Angliában ha albérletet keresek akkor mekkora kezdő befizetésre kell számítanom? Deposit, első havi bér stb.

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 07:56
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
:)
2011. okt. 29. 10:56
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Én kinéztem egy forgalmas kávézót a Baker streeten, és azt mondtam ott melózok, (persze ha nem kérdez rá konkrétan akkor semmi gond) mivel az elég távol van a kecótól, és bíztam benne hogy nincs ott ismerőse. Be is jött, nem kukacoskodott.

Nyomtattam egy rakás önéletrajzot, és jártam a pubokat, éttermeket, hotelokat, bárokat, plázákat, mindent. Mivel én otthon is pincér voltam van tapasztalatom, sulim is hozzá, 2 nap múlva hívott vissza egy étterem, és egy hotel is. Az étteremben voltam próbanapon is, oda is felvettek volna, de a hotelt vállaltam el, mert ez full time, a másik csak részidős lett volna. Így most recepciós vagyok.

Barátnőm szobalány olyan önéletrajzzal talált 1 hét alatt melót ügynökség által amibe szobalány tapasztalata volt, mondjuk elég kemény meló, de amíg nincs más addig kezdetnek megteszi.

2011. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Sir Butcher, mi északon Finchley-ben lakunk, körülnéztünk olcsó szobák után,itt ilyen árak vannak, vagy tényleg olyan a kecó hogy európai felvágja az ereit.

Direkt nem akartunk Magyarokkal lakni, bár van lehetőség IWIW-en van sok Magyarok által kiadó szoba, de így jobban fejlődik barátnőm angolja ha használja is.

3 szoba van, és 2 román csaj, és 2 cseh srác lakik még itt, csendesek, rendesek, segítőkészek, a főbérlő meg egy 40-es nagyon jófej feka srác.

2011. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát. Meglepődtem mikor olvastam ezeket a válaszokat. Te jó ég. Tényleg a magyar a legpesszimistább nép:D Szóval. Szerintem, aki arról mesél, hogy mennyire drága az itteni élet, a lakás és még pluszba Úristen mennyire sok pénz kell, hát az vagy nagyon keveset élt itt, vagy nem járt jobban utána a dolgoknak. És mi az, hogy lepusztult lakások, meg hogy csak több száz fontért? 3 hete lakunk itt a párunkkal, de azon kívül, hogy a munkahelyünkön hogy bánnak velünk ezek a drága angol úriemberek (konkrétan csicskának néznek, és szarnak rád), azon kívül még semmi rossz tapasztalatunk nem volt. És ne is legyen. Ez a 3 hét kb. 3 évnek tűnik Tudni illik itt nagyon gyorsan megy az idő és épp ilyen gyorsan történnek az események is:) Imádom ezt az ország. Még ha néha herótom van az angol dumáktól amiket nap mint nap hallok a munkahelyemen és az utcán, akkor is. Idejöttünk, mert mertünk belevágni. Otthon hagytuk a nyomort, és most potom 1-2 fontokért olyan kajákat eszünk amiket álmunkba se gondoltunk vna hogy valaha meg tudunk venni. Legalább is nem Mo-on. De itt minden más. Havi 450ért bérlünk egy szobát, megosztva a lakás 2 mellesleg meleg sráccal, akik közül az egyik süket, a másik meg filippínó és az angolja nem túl jó. Van egy nagy kutyájuk, akinek hosszú a szőre, pl. Lessie:D Nem szeretnek takarítani, mert az angolok ilyenek, nem egy dolgos népség....... DE!!! Mi azért jöttünk, hogy dolgozzunk, h meglegyen mindenünk és hogy lépésről-lépésre jobb állást, jobb lakást találjuk és csodaszép helyeket járjunk be! Gyere Angliába! Vár rád az élet és itt legalább lesz jövőd. Én 24 vok, párom 28, és pont most kellett lépnünk, amikor se gyerek, se semmilyen magántulajdon. Mo-on nincs jövője 2 fiatalnak akik együtt akarják leélni az életüket. Job center minden városban van, keress rá. Munkaközvetítőknél rengeteg munkalehetőség, és bőven marad még spórolt pénzed is. Jöhet karira a laptop meg a csúcsszuper fotómasina:) Ja, és alig volt a zsebünkben font mikor kijöttünk. Leépítés volt a gyárban ahol dolgoztam, elküldtek, tudtuk hogy most azonnal mennünk kell mert elfogy a maradék kis pénzünk is. Mindössze 500font volt nálunk, a kaukció ami 300font volt azt átutaltuk még otthonról, és jutott pénz a következő 2 heti bérlés fizetésére is. De vigyázz, ha kijössz, lehet hogy kicsit meg fogsz hízni, mert amilyen édességek itt vannak!!! A havi 850fontos keresetünkből "sajnos" bőven jut rá:) Írj priviben ha még kiváncsi vagy bármire. Én semmi rosszat nem tudok neked mesélni, vár RÁD ANGLIA! Vár rád a világ:) Most élj;)
2011. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Ó még valami. Fejenként keresünk havi 850fontot, vagyis ketten együtt kb 1700Fontot. Úgyhogy ebből jut bőven mindenre. Szerencsések vagyunk, mert itt 2 hetente fizetnek. De van ahol hetente vagy havonta. Én is folyamatosan keresem a jobb munkákat és párom is. Lépkednünk kell felfelé. Minnél több a fizu annál jobban fogunk élni. Az angolok persze nem havi850fontokat keresnek hanem sokkal többet, de nekünk ez is bőven elég a magyarországi fizuhoz képest! Sok sikert kívánok neked az elinduláshoz! Csak bátorság kell és némi pénz. Mellesleg nekünk az angolunk se jó, de mégis megérjük az embereket mert muszáj, mert ez az új életünk és csináljuk akarjuk!!!:)
2011. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Írtam privit,nem kaptad meg?
2011. okt. 31. 10:42
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

"tegnapelőtt 19:29"


Azért ennyire ne áradozz Angliáról. Sok mindent lehet mondani, de hogy olcsó, azt biztos nem. A munkáról pedig annyit, hogy 15-16 ügynökségnél jártam, mindegyiktől elküldtek, hogy jöjjek vissza 3 hét múlva, mert nem tudnak semmit sem adni. Mellesleg jó az angolom is és még takarítani és mosogatni is elmennék, de egyszerűen hiába küldök önéletrajzokat mindenfelé meg megyek be munkaközvetítőkhöz, nincsen munka. Olyan "lehetőségem" lett volna, hogy heti 1 napot(!) tudtak volna munkát adni. Hazajöttem, mert ott sem jobb a helyzet.

2011. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Akkor meséld el kérlek akár privátban,hogy te hogyan kerültél ki? Mennyi pénzzel és hol laktál? Meddig bírtad fent tartani magad?Minden infó értékes most nekem.Köszi
2011. okt. 31. 11:52
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Kerdesre valaszolva,lehet alberletet keresni,otthonrol is,de ha itt vagy akkor konnyebben tudsz keresgelni. Ne Londonba menj,mert ott tenyleg magasak az arak. A kezdotoke mivel nincs multad itt kint altalabn fel ev berleti dij,plusz 1 vagy max 2 havi deposit. Tehat mi mondjuk egy 2 szoba plusz nagy nappalis,kertes hazat berelunk 580font per ho. Elore kellett kifizetnunk fel evet,plusz 1 ho depositot.Referenciat nem kertek,hisz akkor erkeztunk Angliaba. En is imadom,es semmi rosszat nem tudok mondani rola.Sok sikert neked!Udv
2011. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Úristen! Én 6 éve élek itt, nagyon nulláról kezdtem, ma már jól élek, de az itteni válaszok írói egyszerüen nem tudom, hogy tényleg ugyanarról a helyről beszélnek e, ahol én élek.


Anglia, azon belül London: DRÁGA!

Egy szobát már nem kapsz 500 font alatt. Haver most keresgél, tudom. Manapság már olyan szobát is nehéz találni, ahol elég csak 2 hét deposit. Nagyon sok helyen már 1 hónapot kérnek, plusz sokszor a gumtree-s hirdetések ügynökségeket takarnak, aminek egyéb költségei is vannak.


Ha előszőr jösz lakást eszetlenség bérelni. Se helyismereted, se semmilyen tapasztalatod nincs. Ahhoz, hogy lakásod legyen nem elég az, hogy legyen pénzed, meg melód. Tudnod kell azt is, hogy alá tudsz e írni legalább fél évet (ami sokszor inkább egy év).


Jótanács: előbb munkát keress és utána lakást! Amint kijöttél azonnal kezdj el munkát keresni, ami azt jelenti, hogy hozz egy rakás CV-t kinyomtatva és kezd el két lábon járni a várost és szórd, szórd, szórd.

Minden más csak azután jöhet, hogy van egy stabil bevételed!


Ja és még valami! Itt bizony le kell adni az igényeket! Sokak itt döbbennek rá, hogy milyen jólétben is éltek otthon, amikor itt csak szobát bérelnek, ráadásul majd meglátod, hogy milyen körülmények között!

Szóval ne az otthoni viszonyokhoz kezd el építeni az álmaidat, hanem előbb szerezz itt helyismeretet és utána álmodozz!


Sok sikert Angliához!

2011. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!