Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldre költözés? Milyen...

Külföldre költözés? Milyen nehézségekkel járna?

Figyelt kérdés

Ugyan még fiatal vagyok, de régi álmom külföldre költözni. Letenni a felsőfokú nyelvvizsgát(és még sok mást is természetesen), szerezni külföldön egy állást, és egy barátnőmmel tengerpart mellett lakni. Nekem ez jelentené a boldogságot... De ez nyilván nem ilyen egyszerű, mert ha így lenne, gyanítom nem sok ember élne magyarországon.

Szóval, a kérdésem az lenne, mit kéne tennem azért hogy el tudjak költözni, és milyen nehézségekkel járna ez?


2011. nov. 14. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Mielőtt rendesen kiköltöznél próbálj egy ideig ideiglenesen külföldre menni (legalább 2-3 hónapra) és utána dönteni.


Amikor fiatalabb voltam, nekem is az volt az álmom, hogy külföldre költözzek (sőt egyenesen az USÁ-ba, Californiába) és kaptam egy esélyt, hogy kiköltözzek 3 hónapra Hollandiába.


Repdestem az örömtől az alkalmon, és az első 1-2 hétben nagyon jól éreztem magam kint, élveztem az új ország tulajdonságait pl. hogy milyen magas a fizetés, minden rendbe van szedve, magas szintű a liberalizmus, de hamar rádöbbentem, hogy én Magyarországon nőttem fel, magyar vagyok, ott ismerem a legtöbb dolgot, azt a nyelvet beszélem a legjobban (pedig felsőfokú angol nyelvvizsgám van) és arra a döntésre jutottam, hogy számomra Magyarország marad a legjobb hely a világon és teljesen mindegy, hogy itt kevesebb pénzt keresek, mert nemcsak a pénz számít.


Hazajöttem és azóta nagyon jól érzem itthon magam. Sokszor kijárok külföldre, hogy megismerjek más országokat, más nyelveket, de már tudom, hogy sosem fogom véglegesen elhagyni Magyarországot.

2011. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit az elsö leír hívják honvágynak.

ès ezzel még a legerösebbek is szembe találkoznak, van aki túllép minden nap rajta van aki nem és haza költözik.


mindenképpen kell az adott ország nyelve, és ha nagyon fiatal vagy akár ott is tanulhatsz, az már egy szuper elörelépés. ha már tanultál Mo-n egy szakmát nem ártana egy erös gyakorlat hogy jó szakember legyél.


ami tényleg a legnhezebb a honvágy. ha imádtál ottalvós táborba járnia, és simán végig nyaraltad szülök nélkül a nyarakat, akkor könnyebb lesz. ha szereted a barátaidat, és közel álla családod, akkor azért csak pár hónapot próbálj ki.

2011. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bánomisén ***** válasza:
100%

Nézzük a gyakorlati oldalát. Előszöris kell hozzá pénz. Addig is, amíg nem találsz munkát, laknod, enned, utaznod kell. (Magyarországról szinte lehetetlen külföldön munkát találni, hiszen a pályázókat interjúztatják a munkaadók, ahhoz meg ott kell lenni, tehát a költözés az első, a munkakeresés a második.)


Kell nyelvtudás, legalább alapszintű, de minél jobb, annál könnyebben találsz olyan munkát, amit normálisan megfizetnek. Igaz, általában külföldön a kevésbé kvalifikált munkákból is meg lehet élni, de azért neked sem mindegy, hogy mondjuk zsákokat pakolsz napi 8-10 órában, vagy mondjuk számítógépeket javítasz (csak példa volt).


Bele kell szokni az illető ország kultúrájába, szokásaiba. Európán belül ez nem annyira nehéz, de azért az első évben időnként néz az ember nagyokat, aztán megszokja.


Amit az előttem szólók írtak, a honvágy, nos erről nem tudok sokat mondani, nekem egy pillanatig sem volt és most sincs. Két és fél órányi repülőútra lakom Magyarországtól, ha látni akarom a famíliát, csak felülök a gépre és már ott is vagyok, úgyhogy ez nem akadály.

2011. nov. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Antimod ***** válasza:
100%

"Sokszor kijárok külföldre, hogy megismerjek más országokat, más nyelveket, de már tudom, hogy sosem fogom véglegesen elhagyni Magyarországot."

Erre csak ráerősíteni tudok két év külföldön élés után. Mindig idegennek fogod érezni magad, mert egyszerűen más kultúrkör, akármilyen liberális Hollandia, az emberek többsége mégis holland, ott nőtt fel, ott szocializálódott, és egyszerűen más az életérzésük.

2011. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Sokaknál visszatartó erő a honvágy, de én ezt magamon nem vettem észre. 4 éve élek külföldön és jó ha egy évben 1-szer hazalátogatok. Szerintem is azon múlik, hogy itthon mennyire ragaszkodsz a szüleidhez, rokonaidhoz, illetve a barátaidhoz.
2011. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A családomhoz nem igazán kötődök, elváltak a szüleim, apámat nem érdeklem, anyám pedig egyszerűen elviselhetetlen. Rengeteg barátom van, de hogy őszinte legyek az utóbbi időkben rá kellett jönnöm hogy igaz barátom viszont nemsok... Szóval ez nem jelentene nagy akadályt. Persze most azt mondom, hogy nem lenne honvágyam , de nem látok a jövőbe. Viszont azt tudom hogy a családomat boldogan itthagynám, és igazából magyarország színvonala is egyre rosszabb. Nem tudom mi tartana vissza..

Még nemtudom biztosan, de nem továbbtanulni akarok, hanem dolgozni. Sokszor eszembejut hogy el akarok menni innen.. mindent itthagyni.. És külföldön egy barátnőmmel lakni, a tengerpart mellett (még ha kevés is lenne a fizum) sokkal jobb lenne, mint magyarországon.. Látom ahogy a szüleim is egész nap güriznek azért hogy legyen mit ennünk, és amikor hazaérnek, beülnek a TV elé.. ennek mi értelme?

2011. nov. 15. 15:33
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg, hogy nembiztos hogy gimi után tovább akarok tanulni, csak elköltözni külföldre. (természetesen ha találok állást) erről mi a véleményetek?
2011. nov. 15. 15:34
 8/12 bánomisén ***** válasza:
100%
Beszélsz valamilyen nyelvet? Mert ha igen, akkor azon a nyelvterületen kellene tájékozódnod munkaügyben.
2011. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ott még nem tartok hogy állást keressek, még van pár évem a gimiből :) Egyébként angolt és németet tanulok.
2011. nov. 15. 15:36
 10/12 bánomisén ***** válasza:
100%
Á, értem. Akkor tanuld szorgalmasan mind a kettőt, így több lehetőséged lesz válogatni, ha majd odajutsz és úgy döntesz, hogy külföldön folytatod az életed.
2011. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!