Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek hány millióba...

Szerintetek hány millióba kerülni egy világ körüli út, úgy, hogy a lehető legtöbb helyre elmész?

Figyelt kérdés
Nem csak a főbb országokba, hanem a kicsikbe is.
2012. máj. 19. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy jól is érezd magad és nem sátras, hátizsákos útról van szó és mindenhol egy kis időt eltöltenél még, úgy legalább 30-40 millióra tippelném.

Egyébként stoppolással fillérekből meg lehet oldani, de ott könnyű nagyon kellemetlen helyzetekbe kerülni.

2012. máj. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nomád módon csinálod (autóstopp, sátrazás/csövezés ahol csak lehet), és csak a vízumokra, kötelező oltásokra, kajára költesz, akkor mondjuk egy 4-5 millióból már egész sok helyre elmehetsz, de persze a határ a csillagos és, hiszen olyan úgysincs, hogy mindenhova elmész. Ha mondjuk a világ összes országába el akarsz menni egyetlen út során, akkor szerintem simán 100 milliós összeg jön ki, a rengeteg vízum a sok csendes-óceáni szigetállamra röpködés, meg az egyéb dolgok miatt.
2012. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem 100 millió még kevés is lenne.


Idöd sem lenne. Kérdés hogy csak érinteni akarod az országokat, vagy ott körbe nézni is. Mert igazán gondolj bele mennyi idöre van szükség csak mondjuk Németország föbb nevezeteségeit megnézni.

Tegyük fel megnézed Berlint, Hamburgot, 1-2 északi tengeri várost (lenyügözöek), Dresdát, Frankfurtot, Kölnt, Nümberget, Münchent. Ezeket nagy lóvágtában kb 1 hónap alatt tudnád menézni, és alig látnál valamit.

Tegyük fel ugyan ezt a kört megcsinálod franciáknál, Spanyoloknál, olaszoknál, Angoloknál, Svédeknél. Ez már fél év, és habár sokat láttál de alig. Mert hogy gyors a menet, az élmények össze futnak, összekevernéd hol mit láttál stb... A legtöbb nem is szállásra menne el, hanem utazásra és belépökre. Ez a kör amit leírtam minimum olyan 6000-8000€ lenne.

2012. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kiflitolvaj ***** válasza:
En hajoval indulnek. Holland America Lines-nal a 115 napos Grand World Voyage 23000 USD-tol van, Fort Lauderdale-bol indul. Karib-tenger, Kolumbia, Panama, at az egyenliton, Ecuador, Peru, Chile, Francia Polinezia, Tonga, Uj-Zeland, Australia, Indonezia, Fulop-szigetek, Kina, Vietnam, Szingapur, Malajzia, Thaifold, Sri Lanka, Seychelles, Madagascar, Mozambik, Del-afrikai Koztarsasag, Namibia, St. Helena, Brazilia, Francia-Guinea, St. Lucia es vissza Floridaba. Szerintem ez kezdesnek egesz jo kis ut.
2012. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!