Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kínába majd egyszer el szeretn...

Kínába majd egyszer el szeretnék jutni (nem dolgozni csak körülnézni) Az angol elég oda? És könnyebben lehet bejutni mint pl. Dél-Koreába?

Figyelt kérdés
Még gyerek vagyok, csak nem tudom miért érdekel Kína, Korea meg Japán, és majd egyszer el szeretnék jutni kínába vagy Japánba, dél-Koreába már annyira nem mert olvastam hogy oda nagyon nehéz bejutni...

2012. júl. 31. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dél-Koreába könnyebb bejutni, mivel oda vízum sem kell, Kínába viszont igen.


Szerintem te Észak-Koreáról olvastál, az egy elzárkózó, kommunista állam, oda valóban nehéz bekerülni.

2012. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Egyébként egyik országban sem mész sokra az angollal, mindhárom helyen csak a turistahelyeken beszélik, és ott se nagyon jól. Sőt egymás nyelvét sem beszélik, mindegyikbe ajánlott egy kicsit megtanulni a helyi nyelven, mielőtt odamész.


Beszélni a kínait a legkönnyebb, még az angolnál is egyszerűbb a nyelvtana, csak figyelni kell a hanglejtésre és minden szó idegen a más szókincs miatt. Írni elég nehéz a sok jel miatt.


A koreait írni a legkönnyebb, mivel kevés kínai jelet használnak és inkább egy latin ABC-hez hasonló logikájú szótag ABC-vel írnak, viszont beszélni a világ legnehezebb nyelve.


A japánt írni és beszélni egyaránt nehéz, mert ugyanolyan sok jel, mint a kínaiban, aminek a japánban sok különböző olvasata is lehet, plusz ugyanaz a bonyolultság, mint a koreaiban, csak kicsit egyszerűbb nyelvtannal.

2012. júl. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

2#

Javítanék.

A japánban közel sincs annyi jel, mint a kínaiban, és a kiejtés meg nagyon egyszerű. És elfeljtetted említeni, hogy a japánban is van szótagábécé (2 is) a kanjik mellett... Kanjikból meg elég 2000 a legmagasabb szintű nyelvvizsgához

2012. aug. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha el is vesznék egyszer japánban legalább azt tudnám, hogy mondjuk, hogy valami aranyos...

Szomorú vagyok, hogy nem elég oda az angol :(

2012. aug. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"És elfeljtetted említeni, hogy a japánban is van szótagábécé (2 is) a kanjik mellett..."


Japánban a szótagábécék szerepe másodlagos, valódi szövegben csak arra használják, hogy kifejezzék a nyelvtani ragokat, kb. mintha mi úgy írnánk azt, hogy "vonattal", hogy "(vonat jele)tal". Az a 2000 kanji meg jó mese, egy európában letett japán nyelvvizsgához lehet, hogy elég, de próbálj meg elolvasni velük egy tokiói újságot pl...


A koreaiban viszont elsősorban a szótagábécéjükkel írnak, és az importált kínai karakterek használata csak másodlagos. Az észak-koreai nyelvváltozatban pl. már nem is használják őket.

2012. aug. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!