Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Au pair munkához milyen...

Au pair munkához milyen szintű nyelvtudás kell?

Figyelt kérdés
A családok általában milyen nyelvtudást várnak el? Te mennyire beszélted a nyelvet, mikor kimentél? Én annyira tudom, amennyire középiskolában megtanultam, ami azt jelenti ugyebár köszönhető az szar oktatási rendszerünknek, hogy szavakat és a nyelvtant elég jól tudom, de megszólalni félek és nem is tudok túl jó beszélni.
2012. nov. 6. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy középfokú nyelvvizsga azért nem árt.. De a felsőfokúval sokkalta jobban boldogulsz majd.
2012. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell óriási nyelvtudás. A lényeg, hogy azt ami van, mered-e/tudod-e használni a mindennapokban vagy sem.


Ahogy írtad, inkább a megszólalással van gond. Ezen kell változtatni és minden OK lesz. Erre egyetlen mód van: ki kell költözni olyan országba ahol azt a nyelvet beszélik amit te is ismersz és amin keresztül dolgozni szeretnél (ez az Angol feltételezem)

Külföldön magadra vagy utalva, tehát kénytelen vagy merni megszólalni. Először félelmetes de utána már megy magától.

Addig is próbáld fejleszteni a nyelvtudásod. pl: szöveghallgatás formájában. nézz külföldi tv adásokat, oktató filmeket

A lényeg, hogy az adott ország nyelvét sokat halld és próbáld meg értelmezni.

2012. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, hogy nekünk a suliban anno egy Oroszországból idetelepült tanárnő tartotta az angolórát.

Magyarul nem beszélt tökéletesen (igaz, hogy nem nagyon hallottuk magyarul beszélni!) de angolul és franciául anyanyelvi szinten.

Óriási élmény volt az óráján részt venni!!!

2012. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm úgy ment ki, hogy utolsó évben /12.be/ magántanuló lett és úgy érettségizett le itthon. De özbe már kinn volt.

De ő valami olyan családnál van, hogy félig magyar.


Amúgy a megszólalás nem nagy baj. Az azért van mert nincs benne jártasságod /,hogy angolul beszélsz élesbe/. Mikor én kinn éltem egy családnál / én nem csináltam ezt a "szakmát"/ akkor is csak az első pár alkalommal volt olyan rossz beszélni de utána meg teljesen jól ment.

Ne aggódj érte.


Bár én ezt nem csinálnám még magyar családnál se.

2012. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!