Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ki lehet jutni külföldre...

Ki lehet jutni külföldre dolgozni nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ki lehet jutni külföldre nyelvtudás nélkül is,de dolgozni tuti nem fogsz HACSAK

-nincs egy rokon aki bevisz a melóhelyére

-nincs egy barát aki bevisz a melóhelyére

2011. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha diák vagy, nyárra ki tudsz menni a ccusa-val.
2011. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet. :) Apa már kb 13 éve külföldön dolgozik. 8 évet dolgozott raktárosként Spanyolországban 0 nyelvtudás nélkül, 0 ismerőssel, egyedül annyi, hogy olyan helyre ment, ahol több a magyar, ott ismerkedett velük és a nyelvvel. 5 éve viszont Angliában él, szintén ismerős és nyelvtudás nélkül ment ki egy áruházhoz dolgozni. A nyelvet jól megtanulta a 0-ról, sok magyar/angol barátja lett és nem utolsó, hogy nagyon jól is keres. Évente ált. 3-4x megyünk külföldre nyaralni, tavaly voltunk Máltán, Mauritius-on, Mallorcán és Görögországban pár hétre. :) Ez előtt semmi pénz nem volt csak nyaralásra.

Apának nagyon bevált, de szerintem ritka is, aki így indul és ezt éri el, mert sok rosszat is hallani lehet. :(

Ennek ellenére én sosem mennék ki, mert egy nőnek mindig nehezebb boldogulni, főleg közgáz területen, amit tanulok. :( Félek a nyelvhasználattól is. :D

2011. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ma 15:29

Édesem.13 évvel ezelőtt még nyelvtudás nélkül felvették az ember takarítani is..Sőt talán 5 évvel ezelőtt is

De a válság óta talán 3-4 éve már nem ilyen könnyű.Ma már a takarításért is elvárják a nyelvtudást.

Nagyon sok angol is elvesztette az állását,és nagyon sok bevándorló vendégmunkás is(pedig ők tudnak angolul) Ma már az angol is elmegy egy raktárba melózni,vagy akár mosogatni is,mert neki is kell a pénz.Arról nem is beszélve,hogy 3 éve behoztak egy új törvény a válság miatt,hogy egy munkafelvételnél az első esélyt mindig az angol állampolgárnak kell megadni,és utána jöhet a többi..

Előbb fognak felvenni egy olyat aki tud angolul mint azt aki nem tud..Tapasztalatból beszélek...Amióta kint élek,,bizony én ezt látom..Ha nincs rokon,vagy jó barát akkor kevés az esély,hogy nyelvtudás nélkül munkát találjon az ember...

2011. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
NEM!!! ugy atvernek,hogy csak na!!!
2011. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nyelvtudás nélkül manapság már nem vesznek fel sehova. egy barátom pár éve volt almát szedni olaszban nyelvtudás nélkül pár hónapig. de az magyarországról szervezett dolog volt, szállásal ellátással, és a világvégén tehát nyelvtudás végül is nem kellett.reggel kimentek dolgozni este meg mentek aludni. viszont ha te magadtól egy nagyvárosban vagy akár egy kisvárosban szeretnél melót kapni külföldön , akkor minimális nyelvtudás nélkül nem mész semmire. itt németben még a takarítói álláshoz is rendes német önéletrajz kell, plusz még interjú is.

legalább minmális nyelvtudás nélkül kockázatos nekivágni.

2011. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Fordítva gondolj bele. Itthon vagy, és esetleg szakembert keresel... Felhívsz egy éget, kiküldenek valakit. Próbálod elmagyarázni neki, hogy mi a probléma, de egy szót se ért magyarul...

Vagy a másik: Mondjuk gyártasz valamit, és munkaerőre van szükséged. Felvennél olyat, akivel egyáltalán nem tudsz kommunikálni, amikor sorbanállnak a munkáért olyanok, akikkel igen????

Szóval kijutni igen, mert ahhoz csak repülőjegyet kell venni (bár teljeen nulla nyelvtudással szerintem már az is nehéz, vagy legalábbis drágább), de dolgozni nem. Ha fel is vesznek valahova ismerős révén, akkor is: 1 panasz érkezik, hogy nem érted meg amit mondanak neked és repülsz...

2011. febr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én sajnos dolgoztam külföldön olyannal, aki nem beszélte a nyelvet. Lengyel volt, volt lengyel munkatársa(a barátja, aki sokx fordított neki), és régebben voltak kinn, mint én, így mikor felháborodtam, hogy nem lehet beszélni vele, mert nem mond semmit, azt sem tudom, megérti-e, amit mondok, még én voltam a rossz, mert nem értem meg őt szegényként. Én voltam leszidva, hogy rontom a levegőt. Szerintetek ez normális?????
2011. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ma 13:40

Téged miért zavart ez?

Nekem is van olyan kollégám aki nem tud angolul(brazil,szintén brazil barát hozta be) de engem nem zavart,hogy nem tud egy szót sem..El tudtam mutogatni,és a barátja segített neki..Ma már elég jól boldogul..Én azért nem felejtettem el,hogy amikor én kijöttem,én sem értettem meg,hogy ki mit mond,és nem piszkáltak érte..

2011. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, mehetsz gyárba pakolni, vagy autót mosni, vagy szállodát takaritani. Egyik "jobb, mint a másik", de a nyelvtudást nem nézik. De szerintem nem életcél az, hogy "örökre" gyárban pakolj, autót moss vagy szállodát takarits. S mivel itt nem kell a nyelvtudás, még gyakorolni sem tudsz, mert a többiek sem tudnak. (Na jó, van aki tud, de nekik kb ez a munka az a kijövök külföldre, és legyen valami, amig nem találok egy normális állást)

Anglia/London

2011. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!