Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » OMG. Hamarosan repülőn utazok...

OMG. Hamarosan repülőn utazok (még soha nem voltam) és megnéztem pár légikatasztrófát. Jól esne pár nyugtató szó?!?!

Figyelt kérdés
Elbizonytalanodtam. Valaki mesélne élményeket? :(

2013. jan. 27. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem élményt mesélek. Ha már légikatasztrófákat nézegettél, akkor most nézegesd azokat a cikkeket is, amik azt taglalják, h a repülő a legbiztonságosabb közlekedési eszköz. És tök vicces a felhők fölött szállni. Próbálj ablak mellé foglalni helyet, lehetőleg a gép hátsó felébe (ha már biztonság...). Jó leszállást!
2013. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi :D
2013. jan. 27. 20:35
 3/16 anonim ***** válasza:

ha félsz, nézd meg az alábbi videót! az 5. pertől érdekes. nem muszály végignézni, bele is tekerhetsz, szerintem nagyon jó.


http://www.youtube.com/watch?v=OQa9I4Wa850

2013. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Megnyugtatás: Azért csinálnak a légikatasztrófákból ilyen műsort, mert annyira ritka, annyira valószínűtlen, hogy ilyen baleset történjen. Pl. buszbalesetről, autó szerencsétlenségről nem csinálnak ilyet, mert az annyira nem ritka és nem "különleges dolog".

Én pl. évente többször is repülők, soha semmilyen gond nem volt, pedig repültem már viharban, hóban, ködben, esőben stb. Legdurvább dolgok amik történtek velem: 1. a pilóta bemondta, hogy ez rizikós lesz (leszállás közben), mert oltári nagy szél volt. Gond nélkül végül leszállt..

2. Egyszer már gurultunk a felszálláshoz, amikor visszafordultunk és új gépet kaptunk, mert a másiknak technikai hibája volt.

2013. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

emlékszem az első repülésemre :D előtte direkt légi katasztrófás filmeket néztem :DD

aztán amikor eljött a pillanat , hogy fel kell szállni a gépre na ott majdnem vissza fordultam :D de végül felszálltam és azt vártam , egész úton , hogy mikor zuhan le a gép :) de végül sikeresen megérkeztem . kb. 2 napba telt feldolgoznom , hogy ÉN felmertem ülni a repülőre :O azóta mát többször repültem és imádom . elsőnek igaza van hátra ülj és ablak mellé . jó utat :)

2013. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondjunk? Az EU-ban és az USÁ-ban évek óta nem volt halálos baleset. Olyan állapotban lévő gépek landolnak és az utasok szállnak ki sértetlenül hogy nem hiszed el. Utoljára 2009-ben volt zűr, az AF egy gépe veszett az óceánba. Sokkal nagyobb az esélye hogy a villám csap beléd mint hogy egy repülőgépen halsz meg. Ne röpködj Afrikában mindenféle kétes roncson, ennyi.
2013. jan. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Előzőhöz még egy lista: Speedbird 9, 1982, vulkánikus hamufelhőbe került, mind a négy motorja leállt, később hármat sikerült újraindítani, épségben leszállt.


AA 862, 2008 február 22, az orrfutó nem volt "kibiztosítva", a gépet probléma nélkül lerakták.


W9 2294, 2009 július 13, 35x43 centis luk keletkezik a géptörzsben, a gép leszállt, senki nem sérült meg. Két évvel később ugyanilyen gép, hasonló hiba, akkor is minden rendben lett. Azóta jobban ellenőrzik az öreg 737-eseket.


AA 1805, 2012 október 6, fékszárny hiba, probléma nélkül leszállt Los Angelesben.


Még ha baj van, akkor is lerakják a gépet. Egy mai, korszerű utasszállító egy motorral, hibás fékszárnnyal, megrepedt géptörzzsel, akármivel, akkor is leszáll.

2013. jan. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
2009-ban azért volt még az Air Turkey sikertelen leszállása Schipolon... de azóta tényleg nem sok az EU területén... annál több Ázsiában, Afrikában Oroszországban.. lsd csak legutóbb dec 29-én Moszkvában. Családban is elég régen volt ilyen, hogy valaki lezuhant repülővel.. talán 2004-ben.
2013. jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
o_O Családban is elég régen volt ilyen, hogy valaki lezuhant repülővel.. talán 2004-ben <= milyen családod van hogy 2004-ben lezuhant valaki repülővel????
2013. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nagy család.. és pilótaoktató volt...
2013. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!