Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Sosem utaztam még repülővel,...

Sosem utaztam még repülővel, egy hónap múlva lesz az első alkalom (EU-n belülre megyek). Milyen útvonalon jutok fel a gépre?

Figyelt kérdés

Tehát azt tudom, hogy leszállok majd Ferihegyen a vonatról. Onnan még remélhetőleg könnyen eltalálok a terminálig, de onnan mi a teendő? Le tudnátok írni, milyen sorrendben, hova kell menni, míg a repülőre feljutok?


És még valami: hozzátartozó, aki csak kikísér, meddig jöhet el velem?


2008. jún. 9. 21:54
 1/9 anonim válasza:
100%

-monitoron megnéz hányas számu check-in pulthoz kell menned

-odamész sorban állsz feladod a nagybőröndöd és megtartod a kézi poggyászod, itt kell majd az utleveled bemutatni és itt kapod meg a beszálló kártyád (ami végülis a jegyed) ha van tulsulyod a bőröndre azt informácionál kell fizetni és a csekkel visszamenni a beszálló kártyáért

-jegyeden megnézed hányas kapun (gate) kell beszálnod a terminálba és hánykor (30percel beszállási időpont elött indulj el terminálba legalább)

-ha elindulsz terminálba oda már kísérő nem mehet veled

-terminálba menet van biztonsági ellenőrzés + utlevél és beszállo kártya ellenőrzés még1x

-terminálban vásárolsz kolbászolsz vagy letelepedsz a kapuhoz :)

-kapunál ellenőrzik beszállo kártyád és vagy buszra szállsz (1-es terminál) vagy a csápon kisétálsz a gépre (2-es terminál) ha busszal mész akkor géphez visznek de azt már nem fogod eltéveszteni :)

Jo utat

2008. jún. 10. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! :)
2008. jún. 10. 08:56
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

még annyit hogy nem mindegy melyik légitársasággal mész. ha rendessel mint malév, lufthansa.... mész vagy is a 2.-es tarminálrol indulsz akkor a beszálló kártyán ott lesz az ülés számod is. (ezt érkezési sorendben adják ki, ha korán kiérsz kérheted magad ablak mellé) oda kell majd a gépen leülnöd.


de ha fapadossal mész vagy is a 2.-röl indulsz akkor nem kapsz ülés számot amelyik hely szabad a gépen vagy szimpi oda ülhetsz. külföldön sok helyen ráírják hogy hányadik vagy a checkolásban és így vagy az elsö vagy a második buszra szálhatsz fel. (pl ha 25 vagy akkor az elsö buszra engednek fel, így elöbb érsz a géphez jobb helyed lehet) szóval ide is érdemes idöben kimenni.

2008. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Ryanair-rel megyek (fapados) az 1-es terminálról. Az tuti, hogy időben ott leszek, elég parás vagyok az ilyen dolgokban és ez lesz az első repülésem...inkább érjek oda hamarabb :-)


Azt esetleg meg tudja mondani valaki, hogy kaja lehet-e a kézipoggyászomban?

2008. jún. 10. 14:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kézipoggyászodban lehet 1-2 szendvics vagy csoki, azokat nekem eddig nem vették el. Viszont vigyázz arra h üdítő ne legyen nálad, mert elveszik. Amúgy ha nem viszel semmit, akkor a terminálon belül vannak boltok, tudsz venni magadnak kaját, bár nem olcsó.


A fapadosak közül pedig csak a Ryanair-nél van olyan, hogy nem adják meg az üléshelyet, és oda ülsz ahová akarsz. Én eddig erről elég rosszakat hallottam, mindenki tolong, és rohan, hogy legyen hely:( De azért remélem hogy kellemes lesz az utad!

2008. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
fapadoson nem adnak helyjegyet én eddig csak centralwingsen láttam ennek ellenkezőjét. A tolongásról meg annyit hogy az csak ferihegy 1-en van mert nem kisétálasz a repülőre mint a repterek 99%nál hanem kivisznek busszal igy egyszerre 3millio ember ér oda. A másik poén ha veszel priority boardingot nem mész vele semmire.... elsőként szállhatsz a buszra :D
2008. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi.


Még egy utolsó kérdésfoszlány: hova érdemes ülni (hülye kérdés, de én nem értek hozzá, hol a jobb/kényelmesebb az utazás)?

2008. jún. 10. 17:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig Aerlingus-szal utazok, az is fapados, és mindig megadják h hová kell ülni. sztem ez légitársaság függő.


Én az ablak mellett szeretek ülni, jól lehet nézelődni:)Sztem törekedj, hogy minél előre üljél, mert sokkal hamarabb szállsz le a gépről, és amikor száll fel, akkor nem látod ahogy emelkedik a gép( én az nagyon utálom...)

2008. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia! Én eddig 3x repültem. Először valami tunéziai gép vitt minket Tunéziába és odafelé elég régi gép volt mert egy magas ember el se fért volna nagyon alacsony. Korfura malév gép vitt az elég kényelmes volt. Törökországba skyeurope-val utaztam. Én nem tudom mivel mentek az előttem hozzászólók, de mindig meg volt adva családon belül is h melyikünk ki mellett ül. pl: nem apa-anya gyerek-gyerek hanem anya-gyerek apa-gyerek. (nem kisgyerekről volt szó) Szóval én még úgy nem utaztam, hogy oda ülök ahova akarok. Mindig a szárnyon vagy hátul ülünk. Pedig mi korán átszoktuk venni a jegyet, nem azért mert elkésünk.(biztos hátulról osztják).

Hátul ülni: hallod nagyon a motor hangját.

Szárnyon ülni: mindig látod a szárnyat.

Elől ülni: 1x volt szerencsém ott csendes és látsz:)

Tavaly vészkijáratnál kaptunk helyet ott aki az ablaknál ül jól kitud nyújtózkodni, de ott 18 év felettiek ülhetnek csak.


Üditőt ingyen választhatsz adnak plussz kávé, tea. Attól is függ mikor mész mert hajnalban kis zsemlét kaptunk vaj, szalámi,zöldség és egy csoki. Ebédre meg szendvicset szoktak amitől én éhenhalok mert sajtos. Gondolhatnának arra is aki nem szereti a sajtot. Ennyi kb remélem segítettem valamit. Jó utat.

2008. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!