Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Magyarországról Olaszországba...

Zooldfuluu kérdése:

Magyarországról Olaszországba mivel érdemes elutazni? Vonat, repülő, autó?

Figyelt kérdés
Kérem csak az válaszoljon aki rendelkezik tapasztalattal!
2013. márc. 19. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Vonattal egész praktikus. Délutáni railjettel kimész Bécsbe, este indul az alvóvonat több olasz városba is.
2013. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Legolcsóbb és legkényelmesebb minden bizonnyal repülővel lenne, de néha indokolt lehet más is. Pl ha sok csomagod vagy kell ott helyben a saját autó (bár sokszor olcsóbb a repülő plusz bérautó).


Tapasztalat nem tudom miért érdekes? Még nem voltam autóval és vonattal se de attól még tudom, hogy elég hosszú az út időben és nem is túl olcsó: kocsival csak az autópálya díjak kb 100 euró plusz sok üzemanyag.


Repülővel van tapasztalatom, azzal gyorsan, kényelmesen oda lehet érni. És sokszor rendkívül olcsón.


Bár persze minden erősen függ attól is hova akarsz menni pontosabban. Minél délebbre, annál kevésbé ajánlanám, hogy autóval menj. Ha csak nem olyan méretű, súlyú cuccot viszel amit a repülőn nem, vagy csak nagyon drágán szállítanak. Vagy épp amikor menni akarsz túl drága a repülő. Vagy biztos más oka is lehet az autónak, én mindenesetre repülőre szavazok :-)

2013. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én vonattal voltam (éjszakaival), a legjobb az benne, hogy gyakorlatilag nem megy el az utazással időd. Este felülsz, reggelre ott vagy, az utat meg át tudod aludni. A másik 2-nél nincs ilyen.
2013. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sztem attól függ mi az úticél. Ha északra mész pl. Trieszt, Velence oda megéri a felszíni közlekedés. De délre, főleg Róma alatt sztem a repülő a legjobb, főleg ha a fapadosok árait vesszük figyelembe. Igaz nem sok városba van közvetlen fapados kapcsolat, a Wizzairnek tudom, hogy van Nápoly, Bari és azt hiszem Catania járata is, a többit nem tudom.
2013. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 20. 17:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi már 3x voltunk vonattal. Nekünk a legolcsóbb és a legpraktikusabb is. Most is tervezünk egy 4-3 napos utat Rómába, Velence érintésével.
2013. márc. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért nektek ingyen van a vonat vagy mi? Vagy hogy lehet olcsón vonattal? Azért Budapesttől Rómáig nem olcsó a vonat és elég hosszú is az út. De ha neked ingyen van (hogyan?) akkor tényleg jobban megéri. :)
2013. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző úgy olcsó a vonat, ha előre foglalsz jegyet. Ha az utazás napján odamész a Keletibe, hogy Rómába kérsz egy jegyet akkor persze, hogy drága.
2013. márc. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És ha előre foglalok akkor mennyi? Még sose mentem vonattal de érdekelne minimálisan mennyi lenne a vonat.
2013. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!