Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jövőhónapban megyek először...

Jövőhónapban megyek először Londonba. Mivel érdemes menni a reptérről a belvárosba, stb? Többi lent.

Figyelt kérdés
Légitársaságnak először a Wizzairt néztem ki, aztán azt néztem, hogy kb ugyanakkori indulással a Ryanair sokkal olcsóbb, mint a Wizzair, visszafelé pedig időpontban inkább a Wizzair felelne meg. Ezekről a repterekről hogyan érdemes a belvárosba menni? És Londonban hogy megy a közlekedés? Adnátok nekem tippeket? Nagyon nagyon fontos lenne!

2013. jan. 24. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon fontos?:) Barmelyik repterrol Easy Bus-al menj szerintem (easybus.co.uk) ha az olcsosag a szempont. Ha a kenyelem akkor menj vonattal.


Londonban pedig be kell szerezned majd egy magneskartyat (travelcard), erre kell penzt tolteni amit aztan leutazol, vagy pedig ha megveszel egy heti vagy havi berletet azt is arra toltik ra; touch-olni kell mindig amikor felszallsz valamire (ha metrora akkor a bejaratnal, ha buszra akkor az elso ajtonal). Bovebb informacio: tfl.gov.uk

2013. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Én mindig kerékpárral megyek:
2013. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Londonnak nem csak egy reptere van! Erdemes megnezned, hogy hol tesz le a gep.

Tapasztalatbol mondom, hogy mindenhol kitünö a tömegközlekedes.

Gatwick Airporttol vonattal erdemes tovabbmenni.

2013. jan. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Reptéri transzferekből az Easybus, vagy National Express a legolcsóbb. Venni kell egy oyster card-ot amit az első írt ami 5font maga a kártya és ha már nem használod visszaveszik a metro pénztáraknál és visszaadják az 5fontot. Arra töltögetheted az utazáshoz szükséges bérletet, vagy simán csak pénzt amit a legtöbb utcai shopban feltöltenek, vagy metro pénztárnál.
2013. jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
A reptéri transzferre persze nem jó az oyster, csak a félreértés elkerülése miatt megjegyzem. Oda online foglalj, de lehet a buszon is venni jegyet a National Express buszra kicsit drágábban mint online.
2013. jan. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, Stansteden (Ryanair) még nem jártam, de van onnan vonat Londonba, ami a Livelpool Streetre érkezik. Meg nyilván busz, ami olcsóbb megoldás, csak lassabb.

Lutonból (Wizzair) szintén van vasúti és buszos megoldás, amire ugyanaz igaz, mint az előbbi esetben, annyi különbség, hogy Lutonból a St Pancras International állomásra érkezik a vonat, mely ott van közvetlenül a Kings Cross mellett.


A londoni közlekedés 3 módon lehetséges: Oyster kártya, Travelcard vagy sima jegyváltás. Utóbbi csak akkor éri meg, ha mondjuk 2 vagy 3 alkalomnál többször nem mész sehová és át sem szállsz. Minden egyéb esetben érdemes inkább napijegyet vásárolni, vagy pedig Oystert, bár én inkább a TC-t preferálom. London ilyen szempontból 6 zónás, és a travelcard is zónás. Van 1-2, 1-4 és 1-6. Az átlagturistának elég az 1-2, pláne, hogy Greenwich átkerült a 3-as zónából a 2-esbe... A TravelCard jó buszra, metróra, sőt, vonatra is (illetve az új függővasútra is jó), adott zónákon belül. Korlátlanul használható azon a napon, amikor megvettük (vagy héten, attól függ, hetit veszel-e vagy napit). 9:30-tól van OFF PEAK időszak, érdemes ekkor közlekedni. Az off-peak TC amúgy is olcsóbb. Viszont ezzel tényleg csak 9:30-tól vehető igénybe az utazás. A beléptetőkapuk például nem fognak beengedni korábban.


Lehet szerezni metró, busz, vasút és hajótérképeket is, tele van velük a város. Érdemes belőlük beszerezni egyet, vagy a Transport for London oldaláról letölteni és/vagy kinyomtatni őket.

2013. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok megint: annyit kiegészítésképpen, hogy a lutoni reptérről nincs közvetlen vasút, le kell buszozni a Luton Parkway állomásig, ha a vonatot választod. Ha van érvényes vonatjegyed (amit a reptéren, sőt, már a Wizzair repülőin is meg tudsz vásárolni), akkor a shuttle bus ingyen levisz. A Luton Parkway állomáson pedig a Brighton felé tartó vonat például ideális, ha a St Pancrasre tartunk.
2013. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még mindig én: off-peak Travelcard értelemszerűen csak hétköznap van 9:30-tól, hétvégén viszont mindig off-peak időszak van! (tehát nem kell 9:30-ig várni az utazással)
2013. jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!