Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Léteznek olyan emberek, akik...

Léteznek olyan emberek, akik szeretik felkutatni vízfolyások (patakok, folyók) eredetét, és torkolatát, vagy csak én vagyok ilyen egyedül?

Figyelt kérdés

Régóta szeretem a túrázás, kirándulás egy sajátos formáját, eljutni különleges földrajzi pontokra, pl. elmenni folyók (illetve a mai Magyarországon inkább csak nevezetesebb - pl. 20 km-nél hosszabb - patakok) eredetéhez, torkolatához. Ott fényképeket, jegyzeteket készíteni. Kicsit hasonló ez a dolog ahhoz, mint aki hegyek csúcsait, tájegységek legmagasabb pontjait keresi fel (egyébként ez is érdekel, és tudok több ilyen túramozgalomról is). De eredet-felkutatásokról még nem hallottam. Igaz, a gyakorlatban ez nem mindig nagy élvezet, mert gyakran kell járhatatlan bozótban, nádasban, ingoványban vagy sáros szántóföldeken gyalogolni, úttalan utakon, hogy meglássak egy jelentéktelen kis szivárgást. De mégis, van benne valami különleges élmény.

Úgy érzem, ezzel a hobbymmal egyedül vagyok, mert 1 millió emberből talán egyet, ha érdekel, hogy hol ered xy patak. Vagy mégsem? Jó lenne megismerni olyanokat, esetleg klubokat, akiktől nem idegen ez a téma, esetleg tapasztalatokat cserélni.

Köszönöm!



2013. ápr. 17. 14:49
 1/9 acelsziv ***** válasza:
100%
Érdekes amit írsz... Olyan, mint a kincskeresés :) Nem írtad hol laksz. De szerintem nézz utána kluboknak, FB csoportoknak és sok sikert :)
2013. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Dunántúlon lakom. Kerestem már eleget, de még nem sikerült találnom hasonló témával foglalkozó embereket. Néhány cikk ugyan szól híresebb folyók eredetének kutatásáról, de 20-30 km-es patakokról egyáltalán nem...
2013. ápr. 17. 15:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A geokesserek között vannak hasonló érzelmű emberek. Egyébként én is az vagyok és már csináltam is hasonlót. Órákig követtem egy patakot, de végül nem mentem el a forrásáig. A térképen viszont szoktam böngészni ilyen dolgokat elég sűrűn.

[link]

2013. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Kérdezd meg a Szent Király forgalmazóit..
2013. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy egyedüláálló, különleges hobbyd van. Nincs unalmasabb, mint egy 587895478954-ik bélyeggyűjtő.
2013. ápr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 fahej válasza:
Azt hittem, egyedül vagyok ezzel az érdeklödéssel... :) (Bocsi nincs hosszú ö)
2013. ápr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 acelsziv ***** válasza:
No tessék... Máris ketten vagytok :D
2013. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
fahej: ha ezt komolyan írtad, örülök... én is azt hittem, egyedül vagyok ezzel. A természetjárásnak ez tényleg ritka formája...
2013. ápr. 28. 07:17
 9/9 fahej válasza:
Teljesen komolyan írtam, de sajnos csak elméleti az érdeklödés, még sosem csináltam ilyet. :)
2013. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!